Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Kask dla okularnika (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=13637)

visuz 26.05.2012 23:31

Kask dla okularnika
 
Zwracam się do okularników z zapytaniem o wygodny model kasku, który nie gniecie uszu o zauszniki i daje się założyć i ściągnąć bez zdejmowania okularów i ogólnie jest okularniko-friendly. Dobrze byłoby gdyby był to szczękowiec, ale jeśli jakiś integral spełnia takie warunki, to czemu nie. Jakiś czas temu polecono mi SV55s Airoha, dodatkowo reklamując go jako super cichy. Okazało się, że ani wygodny, ani cichy nie jest i generalnie to porażka, a nie kask. Tak więc tymczasowo wróciłem do swojego starego Caberga, ale jest już wygnieciony i lata po łbie we wszystkie strony.

ari 750 27.05.2012 08:54

Najlepszy to strażacki:):at:

Qba 27.05.2012 09:05

Mam nolana n103. Głośny, ciężki, drogi, ale jak już kupiłem to mam. Poszukaj na forum o n103. Nie mam ideału a nolan wg mnie jest możliwym wyjściem z trudnego wyboru.
Pozdrawiam i życzę cierpliwości przy wyborze. Zdrowia.

maryjan 27.05.2012 09:42

Jaki masz budżet?
A co do szczękowca to zawsze* będzie głośniejszy niż integral.

*pomijając Schubertha ;)

Jaskola 27.05.2012 10:39

mam Schubertha C2, jestem bardzo zadowolony. cichy, wygodny, dobra wentylacja. Szybe mam z pinlockiem, paruja czasem okulary, szyba nigdy.
bez problemu zaklada sie w okularach.

kupowany w dobrej cenie jak wchodzil nowy model.

jedyna wada to, ze sie ta azurowa wysciolka w srodku lubi przesunac i trzeba sobie od czasu do czasu poprawic.
no moze jeszcze to, ze podniesiona szczeka moze opasc przy mocniejszym kiwnieciu glowa.

sizyrk 27.05.2012 13:42

Ja poszedlem w inna strone. Mam xr-1000 , a zamiast okularów zakladam szkla komtaktowe.
Pozatym nie mam duzej wady(0,5) , wiec i bez na krotkim dystansie jest ok. Sama jazda w okularach
przy zalozonym kasku to masakra. Jedyny problem to dalekie trasy np . za wschodnia granice
gdzie nie mozesz zadbac o higienę co jest wazne przy soczewkach.

visuz 27.05.2012 14:35

Szkła kontaktowe w moim przypadku odpadają. Drogie te "Szuberty", rzeczywiście warte swojej ceny?

wd60 27.05.2012 15:50

Katuję od 6 lat nolana n 102 i nie narzekam, chociaż jest już na rynku model 104. Kasku nikt Ci nie dobierze, musisz sam dojść jaki i za ile. Nowy kask musi być dopasowany, bo i tak się rozejdzie.

puszek 27.05.2012 20:21

W okularach jeżdźę od zawsze. Mialem Airocha sv 55 i jakoś szlo...Teraz mam uvexa enduro i jest chyba ok. Ma duzy daszek i nadmiar swiatla odcina bez problemu. Jest dość obszerny w srodku, co ma znaczenie jesli chodzi o parowanie okularow pod spodem. Ale...zawsze jeżdźe z podniesiona szybka jesli nie ma deszczu...Odpowiedni deflektor na Afri to umozliwia....Mam tez kask Crossowy ale ciężko sie jeździ w goglach...Co do kontaktow to kolega z wycieczek nosi takie 2 tygodniowe...Tylko raz był problem..Moze to jest wyjscie

Hein 24.09.2012 11:27

Z kasków dla okularnika polecam kaski HJC są one w wię
kszości dostosowane pod okulary


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.