Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Forumowy Mechanik (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   Blokada mocy silnika RD 07 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43734)

Ciedar71 14.01.2023 14:21

Blokada mocy silnika RD 07
 
Dzień dobry Dobrzy Ludzie.
Jestem właścicielem AT rd07 i poprzedni właściciel dokonał w silniku ograniczenia mocy ze względu na swój młody wiek i kategorię prawa jazdy jaką posiadał. Skutkuje to wpisem w dokumentach no i mniejszym zakresem pałera. Niesiony pasją, zawziętością i ekonomią zdecydowałem się na samodzielne przywrócenie stanu oryginalnego.Czy wie ktoś gdzie znajduje się takie ograniczenie. Dodam jeszcze, że przepustnica obrotowa otwiera się w pełni a gardziel gaźnika nie została niczym zwężona. Tyle właśnie zdołałem sprawdzić. Mam przeczucie, że sprawa leży w dyszach gaźnika ale brak mi wiedzy na ten temat. Żadnej dodatkowej elektroniki także nie znalazłem.
Czy możecie mi coś podpowiedzieć.

Artek 14.01.2023 14:46

Króciec gumowy między gaźnikiem i cylindrem też ma pełny przelot?

wierny 14.01.2023 14:52

Było kilka wątków o odblokowaniu zdławionej AT, a nawet jeden o tym jak zdławić otwartą wersję.
Pierwszy z brzegu "Zdławiony Szwajcar":https://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29704&page=2
Sprawdził bym w pierwszej kolejności króćce ssące.

Wątek "Odblokowanie" https://africatwin.com.pl/showthread.php?t=21034

Ciedar71 14.01.2023 23:07

Panowie.
Opis konwersji znalazłem w małej żółtej książeczce, która jest ze wszystkimi dokumentami motoru.
Nie wgłębiałem się w jej zawartość wcześniej bo jest po niemiecku. Natomiast szukałem informacji na youtoobe i niczego podobnego nie znalazłem.
Rozwiązanie problemu miałem pod nosem.
Znalazłem wpis o ograniczeniu otwarcia kąta przepustnicy i zmniejszeniu przekroju rurki pomiędzy gaźnikiem i rurką ssącą. No i teraz to nie wiem dokładnie czy chodzi o połączenie gaźnika z korpusem filtra powietrza czy też jest jeszcze jakaś inna rurka. Jutro muszę się temu jeszcze raz przyjrzeć.
Dziękuję za pomoc.

Mallory 15.01.2023 07:46

Cytat:

Napisał Ciedar71 (Post 804854)
Panowie.
Opis konwersji znalazłem w małej żółtej książeczce, która jest ze wszystkimi dokumentami motoru.
Nie wgłębiałem się w jej zawartość wcześniej bo jest po niemiecku. Natomiast szukałem informacji na youtoobe i niczego podobnego nie znalazłem.
Rozwiązanie problemu miałem pod nosem.
Znalazłem wpis o ograniczeniu otwarcia kąta przepustnicy i zmniejszeniu przekroju rurki pomiędzy gaźnikiem i rurką ssącą. No i teraz to nie wiem dokładnie czy chodzi o połączenie gaźnika z korpusem filtra powietrza czy też jest jeszcze jakaś inna rurka. Jutro muszę się temu jeszcze raz przyjrzeć.
Dziękuję za pomoc.

Ciekawe. Dawaj znać co i jak. Też przemyślę temat.
A jakieś zdjęcie tej dokumentacji możesz zrobić?

Misza 15.01.2023 09:36

Trochę bym podejrzewał, że to zdławienie może występować wyłącznie w dokumentach. Jakie masz objawy braku mocy?

Ciedar71 15.01.2023 12:42

Witajcie.
Faktycznie zdławienie figurowało tylko w dokumentach.
Jeśli chodzi o objawy braku mocy to trudno mi to ocenić bo nie miałem okazji jeszcze pocisnąć tym sprzętem na maksa bo moja ulica jest za krótka a po zakupie jeszcze nie zarejestrowałem maszyny na siebie.
Generalnie dłubię teraz w garażu wszystko co mi spadło po poprzednim właścicielu. Masa przeróżnych usterek. Przyspawał na ten przykład dźwignię zmiany biegów. Więc kupowałem w ciemno bez sprawdzenia wałka zdawczego. Obumarły trip master (już działa), pompa paliwa z zasilaniem podciśnieniowym powodowała kulawą pracę silnika. Zmieniłem na elektryczną i wszystko pięknie pyrka. Hamulce zdarte do zera, łańcuch i cały napęd generalnie wszystko teraz jest nowe. Zostało mi jeszcze sprzęgło. Bierze mi wysoko i hałasuje a jak się już rozgrzeje to tak coś tam wali, że czuć to aż na ramie. Tarczki już kupiłem i nowe sprężyny ( te mocniejsze) jeszcze tylko łożyska. No poprostu czytam posty i opracowania napraw innych kolegów żeby nie spieprzyć czegoś. Generalnie jest fan i cieszę się tym, że mogę się tym pochwalić i że ta maszyna daje szansę na dokonywanie tych napraw samodzielnie.
Fajnie, że mogę z Wami tak sobie tutaj popisać bo mieszkam za granicą i jest tak jak jest.
Jeszcze tylko opowiem na koniec kawał o samym sobie. Kupiłem sobie AT bo mi się zawsze podobała. Myślałem nad nową ale zanim sprawa była w zasięgu ręki to sprzęty tak zaczęły rosnąć cenowo w oczach, że postanowiłem kupić maszynę do samodzielnej naprawy czyli wiekową. Wybaczam jej niedoskonałosci mam nadzieję, że ona się odwzajemni. No i teraz z wiosną tylko jeszcze zostało mi zrobienie prawka i może jak przeżyję to wszystko to kiedyś na jakimś zlocie spotkam się z Wami Dobrzy Ludzie.
No i teraz to już wszyscy wiedzą, że mają do czynienia z nowicjuszem.
Pozdrawiam serdecznie.
Ps. Zrobiłem fotki tej dokumentacji ale nie umiem tego tutaj wstawić. Ups...

Mallory 15.01.2023 13:34

Cytat:

Napisał Ciedar71 (Post 804884)
... No i teraz z wiosną tylko jeszcze zostało mi zrobienie prawka i może jak przeżyję to wszystko to kiedyś na jakimś zlocie spotkam się z Wami Dobrzy Ludzie.
...
Pozdrawiam serdecznie.

Do zobaczenia na zlocie. My cieszymy się na nowych etuzjaswów starej afryki - generalnie to już coraz rzezdsze i tym bardziej cenne.

Pisz, pokazuj sprzet, lubimy to.

Melon 15.01.2023 13:54

Cytat:

Znalazłem wpis o ograniczeniu otwarcia kąta przepustnicy i zmniejszeniu przekroju rurki pomiędzy gaźnikiem i rurką ssącą
Ja to rozumiem, że między gaźnikiem a filtrem powietrza lub głowicą [kolektor ssący], to bym pomierzył.
Elegancko, że to Cię podnieca może jeszcze ten świat prawdziwych moto i ludzi z pasją jeszcze nie stracony.:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.