Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Mocowanie kierownicy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2598)

Artuditu 24.02.2009 20:16

Mocowanie kierownicy
 
Dziendobry cześć i czołem.
Dziś miałem dzwona małego i mi się wygło jedno mocowanie kiery.
Ten element, który łączy kierę z półką. Jest on na takiej śrubce (chyba) i to właśnie ona zmieniła swój kształt. Wygła się ,przez co,gdy jadę prosto,kiera jest krzywo:vis:
Powiedzta mi Pany, czy ta śrubka w mocowaniu jest wymienna czy zintegrowana na amen? Jak nie to może ma ktoś sztukę na magazynie? Wydaje mi się że widziałem śrubki łeb po zdjęciu kiery ale pewny nie jestem.
Pomocy. Jeśli da się wymienić samą śrubę, to jaka to ma być sucz? Dzięki.

kudlacz 24.02.2009 20:53

Śruba jest zintegrowana z mocowaniem kierownicy . Jeśli tylko lekko wygięta spróbuj wyprostować powoli w imadle. Jak tak robiłem nie dalej jak dwa tygodnie temu, po raz n-ty- po glebie (praktycznie u mnie standardowa operacja).

ramires 24.02.2009 21:08

Cytat:

Napisał Artuditu (Post 45397)
Dziendobry cześć i czołem.
Dziś miałem dzwona małego i mi się wygło jedno mocowanie kiery.
Ten element, który łączy kierę z półką. Jest on na takiej śrubce (chyba) i to właśnie ona zmieniła swój kształt. Wygła się ,przez co,gdy jadę prosto,kiera jest krzywo:vis:
Powiedzta mi Pany, czy ta śrubka w mocowaniu jest wymienna czy zintegrowana na amen? Jak nie to może ma ktoś sztukę na magazynie? Wydaje mi się że widziałem śrubki łeb po zdjęciu kiery ale pewny nie jestem.
Pomocy. Jeśli da się wymienić samą śrubę, to jaka to ma być sucz? Dzięki.

Bede mial takowa z mojej AT.
Ja zamontowałem nowe :)
http://pro-adventure.pl/966-mocowani...guma-22mm.html
tyle, że 28.6mm teraz mam.

hero 24.02.2009 21:20

Albo od razu zamocuj sobie solidniejsze takie bez gumek srumek i z górnym mocowaniem w jednym kawałku a nie dwoma oddzielnymi obejmami. Sztywniejsze i bardziej rejli. Mnie po kolejnej wyjebce już szlak trafił.

ramires 24.02.2009 21:24

Hero, wszystko fajnie, też o tym myślałem u mnie. Docelowo pewnie będzie mostek pomiędzy mocowaniami jak amor skrętu będę zakładać, ale weź pod uwage, że brak amortyzacji (gumy) powoduje niezłe napierniczanie po rękach, dlatego narazie z gumami zakładam. Potem będę musiał dostosować do amorka uchwyt, aby było najlepiej jak się da.

hero 24.02.2009 21:51

Ja właśnie jestem na etapie szukania czegoś solidnego bez gumek(wiem z gumką bezpieczniej). Na razie mam mostek od wiadra a śruby bez gumek zrobione na tokarce. Docelowo dopasuje coś do kiery w rodzaju Sunline Avone, która ponoć tłumi drgania, choć sam nie wiem w jakim stopniu. Całe moje założenie jest takie by kiera była wyżej od oryginalnej 40-50mm. Jest to ciężko osiągnąć przy pomocy dobrych kierownic Enduro bo raczej są produkowane w wysokościach mniejszych niż oryginał. Nie chce stosować podwyższeń bo właśnie zerwałem podczas niewielkiej glebki na śliskim śrubę od obejmy kierownicy - miałem podwyższoną o dokładnie 40mm. Przy okazji lekko się zwajchrowała kiera. W sumie to co napiszę teraz może lekko zaprzecza temu co napisałem wcześniej ale możliwe, że jak bym miał mocowania z guma to by na nich się wygięło a kiera by została ok.
Niemniej bardziej mi zależy na sztywności i wytrzymałości połączenia kiery z resztą. Jak będzie solidna kiera to ponoć zniesie nawet spore pierdyknięcie i powinna wrócić do stanu oryginalnego sama.

ramires 24.02.2009 22:14

2 Załącznik(ów)
Pod warunkiem, ze nie przekroczy punktu krytycznego swojej sprezystosci.
Sama kierownica od AT dość solidna jest i ciężko ją uszkodzić, nie mniej da się.
Zamontowałem teraz Reikona 28.6mm i jest nie dość, że minimalnie niższa to jeszcze węższa o jakieś 1,5-2cm na strone. Ale to jakby ma mniejsze znaczenie.

Co do tego co piszesz to wytrzymałość owszem, ale dłuższa jazda ... może powodować mrowienie rąk i ich męczenie a przy skrajnych przypadkach do zespołu przeciążenia mięsnia - taki permamentny skurcz mięśniowy spowodowany małymi ruchami w określonej, krótkiej pozycji. Oczywiście to co pisze, jest liczone w promilach, ale czasem warto wiedzieć co może się przytrafić.

To o czym piszesz to pewnie to co na zdjęciach:
Załącznik 4144
Załącznik 4145

Artuditu 24.02.2009 23:13

Nie nie nie nie nie i jeszcze nie jeden raz NIE!!!
Żadnych tuningów, bezgumkowców i innych takich. Postaram się naprostować delikatnie. Jak pęknie albo nie będzie chciało się poddać to Ramires, ile chcesz za to?

ramires 24.02.2009 23:14

w prezencie* ci dam :)




















*) jakies piwo na zlocie sie wypije

hero 24.02.2009 23:27

a czy to czasami pólka z amorem od XR nie jest ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.