Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Imprezy forum AT i zloty ogólne (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Zlot we Lwowie lipiec 2010 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6732)

Vertus72 20.10.2016 11:01

Może i super, tylko na huj te faszystowskie wstawki, dla mnie do zaorania ta cała część ukrainy o takich poglądach, jakoś mnie mierzi takie coś, im się caly czas śni SS Galizzien. Przed wojną też była atmosfera, jak na tych zlotach, później się zmieniło.

ATomek 20.10.2016 14:39

1 Załącznik(ów)
Vertus, wpadnij do mnie na kawę, pogadamy... właśnie przywiozłem z miejscowej palarni ze Lwowa:

Załącznik 66518

motoMAUROxrv 20.10.2016 16:57

Kawa "Banderiwska"? :eek::confused:
-To chyba z domieszką czarnego prochu?. :kawa::rolleyes:;)

Vertus72 21.10.2016 13:07

ATomku, czy to jakaś prowokacja z tą kawą o takiej nazwie.......?

ATomek 21.10.2016 14:59

Staram się utrwalać to, com widział i zamieszczać ciekawostki, choćby były nie po mojej myśli. Zamieszczam zdjęcia tylko swoje i aktualne, bez jakichś prowokacji.
Ciekawe są ludzkie wybory, które dopiero jakoś zapamiętane i zebrane do kupy układają się w logiczny ciąg zdarzeń.
Znając moje zainteresowania jest mi coraz trudniej w tamtej rzeczywistości. Na zlot pojechałem jednak tylko jako motocyklista. Cieszę się i na chwilę zapominam o bieżących sprawach, wspominając jak Daro i mnie przyjęli 12lat temu, choć byliśmy pierwszymi inostrańcami na ich zlocie. Mam nadzieję, że będzie tak jeszcze nie raz.
Kawa jest do kupienia w stałej ofercie w palarni przy rynku.

daro 22.10.2016 07:17

Jeździliśmy tam kiedyś z Tomkiem , bo było inaczej . Od pewnego momentu to już nie nasze klimaty . Tomka by też tam teraz nie było gdyby nie zobowiązał się zaprowadzić na zlot motocyklistów którzy chcieli pojechać do Lwowa i na zlot .
Ps. trzeba mieć wyczucie żeby zapraszać Polaków i bramę wjazdową za zlot zrobić na wzór niemieckiej rogatki "przyozdobioną" swastyką .

motoMAUROxrv 22.10.2016 09:53

Noo, ja bym się tam (zbyt pochopnie) nie dopatrywał jakichś sympatii do teorii nazistowskich itp. -a raczej zamiłowania do pojazdów historycznych..
Ot, miejscowa grupa rekonstrukcji historycznej, z dużą dbałością o szczegóły, urozmaiciła swoją obecnością kolejną edycję zlotu -i tyle..
W Polsce takich atrakcji (również na zlotach) widziałem już od groma, i nikt uczestnikom czy organizatorom nie przypisywał "niezdrowych" intencji!
Czy na tej "bulwersującej" bramce, któryś z Polaków dostał na powitanie w ryj czymś innym niż wybornym samogonem?!? :rolleyes: -Nieee..? :Sarcastic::p Więc raczej w tej kwestii nic się nie powinno zmienić, póki wśród "motonitów" zostanie zachowany zdrowy dystans i rozsądek.. :oldman:
Tak przynajmniej ja to widzę.. :)

Vertus72 24.10.2016 16:31

No mozna i tak na to spojrzeć, ale nie jest chyba tajemnicą, że na Ukrainie odzywaja nastroje nacjonalistyczne, dużo barw OUn-UPA jest dodawanych do barw narodowych przy byle uroczystości w tym państwowych, a to o czymś już świadczy, dlayego mi akurat nie skojarzyło sie z grupą rekonstrukcji.

ATomek 03.01.2017 11:55

1 Załącznik(ów)
No cóż. Wyżej wspomniana miejscowa grupa rekonstrukcyjna straciła swoje muzeum, choć to określenie było trochę na wyrost dla tej ziemlanki- kryjówki UPA. Czy nadal odbywać się tam będą niezależne zloty motocyklowe?? Bezpowrotna strata.
Cytat i zdjęcie za kresy.pl: "Tego podpalenia dokonał ktoś nieludzki, nienawidzący Ukrainy, prawdopodobnie w dniu rocznicy urodzin Stepana Bandery".

Załącznik 68129

Sławekk 03.01.2017 20:04

"Tego podpalenia dokonał ktoś nieludzki, nienawidzący Ukrainy"
nie zdziwił bym się gdyby podpalenia dokonał Ukrainiec.
'Banderowcy'zamordowali tez mnóstwo swoich. Mordowane były osoby, które miały odwagę się przeciwstawić lub sympatyzowały z Polakami. Ukraińskich przeciwników politycznych likwidowały powołane przez Banderę tajne oddziały. Ciężko wyczuć kto tam za kim. Taki kraj.



Ніколи не повною мірою довіряти людям, які заявили сильні політичні погляди.
Тримайте ваші очі і вуха відкритими. Співати і горілку пити, якщо ви хочете, але голова менше шиї.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.