Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hyde Park (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=144)
-   -   Kamera/czujniki parkowania/cofania (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32477)

7Greg 22.07.2018 20:17

Kamera/czujniki parkowania/cofania

Szukam sprawdzonych czujników parkowania oraz kamery cofania. Do auta ;) Motocyklem umiem cofać ;)

Może ktoś sam montował i chciałby coś polecić. Firma/model

Nie wiem czy jest sens dublować czujniki kamerą, czy też tylko sama kamera wystarczy?

Wszelkie uwagi i opinie mile widziane ;)

Dzieju 23.07.2018 07:57

Miałem okazję manewrować autkami z "super kamerami" co to rysowały różnokolorowe linnie , obliczały trajektorie przejazdu w stosunku do skrętu kół , piszczały jak uznały wątpliwości odległościowe ....... brakowało tylko jeszcze kobiecego głosu by mówił co robić.
Zarówno w autkach tanich jak i tych po 300tys działa podobnie , choć jeden miał widok "z góry" jak by z drona a nie tylko do tyłu z poziomu zderzaka.
Powiem że mimo bajeru jakoś to lusterka decydowały ostatecznie.
Są autka ze specyficzną widzialnością kiedy i niektórym lusterka bez osobistego wyczucia nie dają pewności.
Żeby nie przeciągać jak już potrzebujesz to zwykłe czujniki + lusterko w/g mnie wystarczą.
Jak lubisz bajery to montuj kamerę , w ciemności też działa.
Kolega ma taką z wyświetlaniem w lusterku wstecznym ( do przodu też widzi jako rejestrator) , mówi że mu pomaga , popatrzyłem , cofnąłem , porównałem z rzeczywistością , w sumie daje radę , kamerka przy tablicy rej.

dubel 23.07.2018 08:11

Pytanie czy masz stacje multimedialną czy chcesz osobne wyświetlacze. System 360 zdecydowanie lepszy ale i droższy. W przypadku zwykłych czujników kamera to taki trochę bajer, a gdy założysz kamerę 360 to czujniki średnio są potrzebne, sama zwykła kamera bez czujników to najsłabsze ż rozwiązań.

7Greg 23.07.2018 08:54

Systemu multimedialnego brak ;(

Zastanawiam się właśnie nad tym rozwiązaniem w lusterku. Widziałem taki zestaw za niecałe 2 stówy, razem z kamerą w ramce od rejestracji. Tylko czy to coś warte?

consigliero 23.07.2018 09:06

https://youtu.be/ZdyHRi-a1pU

Dzieju 23.07.2018 09:07

Cytat:

Napisał 7Greg (Post 591994)
Systemu multimedialnego brak ;(

Zastanawiam się właśnie nad tym rozwiązaniem w lusterku. Widziałem taki zestaw za niecałe 2 stówy, razem z kamerą w ramce od rejestracji. Tylko czy to coś warte?

Właśnie takie coś ma kolega jak wcześniej wspomniałem. Jemu działa i pomaga.
Najlepiej wsiądź sam , zobacz i oceń. Trudno doradzać , każdy ma inne oczekiwania.
Dodam tylko że porównując do tych w samochodach za setki tys zł to warto dać te 200 bo zrobi podobną robotę i tanio.

7Greg 23.07.2018 09:56

Cytat:

Napisał consigliero (Post 591996)

Z tą panią to będzie chyba drożej niż 2 stówy ;)

dubel 23.07.2018 10:24

Ogólnie to działa tylko czasem czujniki swiruja na wodę i wkurw... to bardzo. Sama instalacja to Nic trudnego. Wiertło do zderzaków powinno być w zestawie a kostek nie da się pomylić. Wpiecie w instalacje to też blachostka +,- i sygnał ż światła wstecznego . 200 to nie majątek, testuj.

blacha_świecie 23.07.2018 11:22

Mam zamontowaną fabrycznie kamerę cofania w aucie. Jest jeden wielki problem, który ogranicza jej funkcjonalność. Jest nim po prostu brud, który bardzo szybko osiada na kamerze i za przeproszeniem g...o widać. Kamera jest umieszczona w tylnej klapie i najmniejszy deszczyk powoduje szybkie zabrudzenie kamery.

jagna 23.07.2018 12:57

Ja w poprzednim vw miałam kamerkę nad tablicą rej i tak jak blacha mówi - brud strasznie przeszkadzał. W deszczu nic nie było widać. Szczególnie, że kombi, bo tak jakoś bardziej brud leci na tył wtedy.

Na szczęście w kolejnym modelu vw jest wysuwana/chowana i teraz rewelacja.

Kamerka jednak ogłupia strasznie, po 20 latach od wydanie prawka oduczyłam się parkować bez... Ale i tak ją lubię ;)

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:11.