Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trochę dalej (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Dakar-ziemia Ognista-alaska-nj 2010 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=5980)

romanek72 09.03.2010 22:51

Dakar-ziemia Ognista-alaska-nj 2010
 
2 Załącznik(ów)
Witam wszystkich entuzjastuw,zgury przepraszam za blendy,bende sie staral ich nie robic.
Moje przygody na motocyklu zaczely sie 4 lata temu jak poznalem slynnego podruznika Mirmila,Poznalismy sie w Stycznu a w Lipcu wyruszylismy to Chin.
pozanlem jak sie podruzuje na motorze i tak mi to sie spodobalo ze sie zarazilem na calego i chcialbym zarazic inych ludzi,bo takie przygody zmieniaja
czlowieka na cale zycie.
Rok temu Mirmil wymyslil wyprawe do Mexico i moze dalej,ja bylem pierwszy w kolejce.Na poczatku Maja w jechalimy do Mexico i ja wiedzialem ze bedzie super, i tak bylo.
Dotarlem to Argentyny troche z Mirmilem troche z innymi ludzmi kturych spotkalem po drodze.Wrzesien 2009 zostawilem motor ma farmie w pulnocnej Argentynie u znajomego kturego poznalem w Guatemali i wrucilem to Nj,milalem pare powoduw.20 Listopad mialem wypadek na motocross wjechalem na drzewo i lewe udo, najwieksza i najtrudniejasz kosc w ciele czlowieka sie zlamala,po 7 dniach w szpitalu i z tytanowym plaskownikiem zakernconym srubami na cale zycie w lewej nodze znalazlem sie w domu prubujac sie wylizac do 12go Stycznia.Udalo sie szybko wrucic na nogi dzienki mojej formy fizycznej.

Styczen 2010
znalazlem sie w Buenos Aries stolicy Argentyny i zalapalem sie na koniec rajdu Dakar.
Majac wiecej szczescia nisz rozumu udalo mi sie zpotkac,Pana Grzegorza Barana ktury mi zalatwil VIP przepustke to srotka imprezy,duza sala gdzie byly stoly,z ruznymi gatunkami jedzenia,wino,zime piwo,soki,slotkie wyroby,lody,no wszystko oczym mozna pomazyc tam bylo i wiecej, pokazy tanga bo Argentyna slynie z tanga, ja sie przygotowalem z waluwa w reklamuwce,nie mialem zielonego pojencia ze taka impreza mi sie przydazy.

romanek72 09.03.2010 23:23

14 Załącznik(ów)
Pan Grzegorz Baran i jego ciezaruwka.
I tak mi sie udalo poznac Polskich rajdowcuw,mechanikuw,redaktoruw z Polskiej TV.
Czachorekip:Rafał Sonik (quad) – 5 miejsce, Jakub Przygoński (motor) – 8 miejsce, Jacek Czachor (motor) – 16 miejsce, Marek Dąbrowski (motor) – 33 miejsce, Krzysztof Jarmuż (motor) – 27 miejsce, załoga Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk (samochód)- 35 miejsce

romanek72 10.03.2010 16:35

1 Załącznik(ów)
Po zakonczenu Dakar pojechalem autobusem 3 godziny od B.Aries na farme robic przygotowania na wyjast to Ziemi Ognistej.
Kolega odebral mnie jego motorem z przystanku autobusowego,musze sie przyznac ze lewa noga bolala przy wsiadaniu,w czasie jazdy bo bylo 15km polnymi drogami i przy schodzeniu z motru zabolala jeszcze wiencej,ja wiedzialem ze musze zostac troche dluzej na farmie i popracowac na moja kondycja.
Kozystajac z pieknej pogody bo dzien w dzien slonko i 30c Co dzienine plywalem po 1 godzine w basenie,bo plywanie to chyba najleprzy sport,wieczorami podziwialimy zachody slaca,bo na farmie gdzie sie nie obejzysz to wielkie niebo.
Gralismy w karty,ukladalismy puzzle z gospodazem farmy i z Meric kturego spotkalem w Guatemali,Ivan, gospodasz farmy nauczyl nas robic i piec chlep
w specialnym piecu na podwurku.
Dzien po dniu kondycja mojej nogi wracala do normy,dzien przed wyjazdem pogoda sie zmienila,zaczelo wiac ze z poludniowego zachodu,Ivan znal ten klimat, powiedzial ze (Pampero)sie zbilza i bedzie wialo i lalo przez 8dni,
Podczas (pampero) drogi do farmy zmienily sie w strumienie,male zeczki wylaly
zrobilo sie duzo bloto,nie dalo sie wyjechac z farmy przez 10dni.
Po 4 miesiacach motor zapalil po krutkim ladowanu bateri,bylem gotowy na podbuj tego cudownego kontynentu.
Na polnych drogach pelno blota,nawet na nowych oponach continental Tkc's
bloto zablokowalo mi przednie kolo ,gs1100 ma plastikowy blotnik blisko przedniego kola,bloto zamienilo sie w twarda gline i co pare metuw musialem ta gline jakos patykiem wyciagac,60minut puzniej, 2km od przejezdnej drogi zgubilem balans i lezalem w blocie razem z motorem.Prubowalem podniesc motor ale ta lewa noga odmawiala mi poszuszestwa,postanowilem udac sie po pomoc,udalo mi sie zaczymac po paru minutach jakis terenowy samochud,rolink z synem pomogli mi postawic motor na kola i bylem juz na twardej drodze przez 45km to autostrady.
Przejechalem 350km i znalazlem blisko autostrady miejscuwke w krzakach oczywisie mnustwo komaruw mine przywitalo ale tak juz jest na lonie przyrody.
Po 2 dnaich jazdy,znalazlem sie w parku narodowym Peninsula Valdes wielki pulwysep na zimnym Atlantyku,tam mozna zobaczyc mnustwo fok,sloni morskich,pingwinuw,wielorybuw,delfinuf i mozna tez spotkac orka ktura wyplywa na plaze i pozera foki,tak jak w telewizi na kanale przyrodniczym.


http://images.google.com.br/images?h...ed=0CB4QsAQwAw

sambor1965 11.03.2010 00:03

dawaj Romanek. Nie przejmuj się błędami. Widać ze jestes z nj. Nawet nazwy miesięcy piszesz z duzej litery. Ja tam Twoje pisanie potraktowalem jako rozgrzewkę przed jolką.

Boryss 11.03.2010 11:15

Pisz pisz czytamy!!

yonec 11.03.2010 11:47

ja też się nie odzywałem by nie przeszkadzać...czekam na więcej :)

dery 11.03.2010 13:08

super, pisz dalej, slina cieknie! :drif:

moze wyjde na ignoranta, ale co to jest za moto ze zdjecia z nr 55?

i znow mi cieknie.. :)

rumpel 11.03.2010 16:05

moze wyjde na ignoranta, ale co to jest za moto ze zdjecia z nr 55?
jedyne słuszne KTM 690R ;)


relacja fajna, dawaj dalej

MECENAS 11.03.2010 19:07

Studia przeleciały dość szybko, bo grałem dużo w futbol. Dostałem się nawet do uczelnianej reprezentacji kraju, a wtedy poznaje się prezydenta. Prezydent Kennedy przyjął dziś w swym gabinecie uniwersytecką drużynę futbolu. Główną atrakcją spotkania z prezydentem USA jest jedzenie. Umieszczają człowieka w małym pokoju ze stołami uginającymi się od jedzenia i picia. Ale ponieważ, po pierwsze, byłem jedynie spragniony, a po drugie, drinki były za darmo, to wypiłem z 15 Dr. Peppersów.

Hello. My name's Forrest, Forrest Gump. People call me Forrest Gump.


Tak mi się jakoś skojarzyło ale gość jest niezły.
Czekam na jeszcze.

Pozdro

Pawel_z_Jasla 12.03.2010 09:17

Gość jest NIESAMOWITY a co najlepsze zdrowo "jepnięty". To ten sam koleś co ponad pół roku temu rozwalił łeb jadąc z Mirmilem a potem musieli ich przed kolumbijskimi Guerillas helikopterem do Bogoty ewakuować /o wątku szpiegowskim i podejrzeniach o powiązania z 007 chyba też pamiętacie :haha2:/. Historie z połamaną nogą znam z opowiadań Mirmila i muszę Wam powiedzieć, że też niezły hardcore.
Jeśli jest szansa to pewnie korzystniej by było ten wątek przenieść jako ciąg dalszy pierwotnej opowieści, o chyba tu:
http://www.africatwin.com.pl/showthr...t=2535&page=27
Trzymam kciuki !!
POWODZENIA ROMAN !!:Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.