Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Ciuchy enduro / cross ? Jakie? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=27112)

Africa Tigg 17.04.2020 20:38

Gdzie można w jednym miejscu zobaczyć, przymierzyć i kupić ciuchy Klim, Leatt i może Fox.
Szukam spodni z dobrą wentylacją i koniecznie wpuszczanych w buty, żeby pojeździć latem w terenie. Widziałem w necie spodnie Klim mojave i dakar, ale wyglądały na strasznie "gaciowate", takie szarawary... więc chciałbym założyć na dupę zanim kupię.
Leatty GPX 5.5 i 4.5 różnią się między sobą tylko poziomem wentylacji?
Firmy raczej drogie, ale już się przekonałem, że czasem warto wydać więcej ale raz.
Ktoś coś podpowie w temacie?

StrzeLuk 18.04.2020 08:24

Cytat:

Napisał Africa Tigg (Post 677722)
Gdzie można w jednym miejscu zobaczyć, przymierzyć i kupić ciuchy Klim, Leatt i może Fox.

Chyba tylko na targach motocyklowych.

Emek 18.04.2020 09:46

Cytat:

Napisał Africa Tigg (Post 677722)
Gdzie można w jednym miejscu zobaczyć, przymierzyć i kupić ciuchy Klim, Leatt i może Fox.
Szukam spodni z dobrą wentylacją i koniecznie wpuszczanych w buty, żeby pojeździć latem w terenie. Widziałem w necie spodnie Klim mojave i dakar, ale wyglądały na strasznie "gaciowate", takie szarawary... więc chciałbym założyć na dupę zanim kupię.
Leatty GPX 5.5 i 4.5 różnią się między sobą tylko poziomem wentylacji?
Firmy raczej drogie, ale już się przekonałem, że czasem warto wydać więcej ale raz.
Ktoś coś podpowie w temacie?

Nie są gaciowate. Krój zbliżony do większości spodni enduro. Mam Dakar i jest OK. Portki pancerne, niezła wentylacja natomiast na lato szukałbym czegoś lżejszego bo Dakary mimo całkiem niezłej wentylacji są mało przewiewne a właściwie nieprzewiewne, raczej na wiosnę/jesień niż na naprawdę ciepłe dni. Wydaje się ,że na lato mojave będą lepszym wyborem.

Africa Tigg 18.04.2020 12:47

Targi motocyklowe pewno nieprędko będą...
Dzięki Emek za opinię, właśnie ciuchy Klima są dobrze oceniane, więc będę szukał stacjonarnego sklepu gdzie będą mieli mojave do przymiarki.
A olek motocykle w Bielsku ma sklep stacjonarny ze sprzedażą detaliczną i możliwością mierzenia ciuchów na miejscu?

bicio 18.04.2020 12:53

FOXy 360 są mega przewiewne, na lato super. Na chłodniejsze dni wrzucam pod spód kalesrajty merino. Podejrzewam że na dłuższe przeloty w chłodzie będzie za zimno, ale do pracy w offie bardzo spoko :)

StrzeLuk 18.04.2020 14:35

Cytat:

Napisał Africa Tigg (Post 677803)
Targi motocyklowe pewno nieprędko będą...
Dzięki Emek za opinię, właśnie ciuchy Klima są dobrze oceniane, więc będę szukał stacjonarnego sklepu gdzie będą mieli mojave do przymiarki.

No niestety, ale jak chcesz w jedym miejscu poprzymierzać Klima i inne marki to chyba tylko tam.

Też byłem zafascynowany tymi ciuchami ale właśnie rok temu na targach miałem okazję przymierzyć komplet i okazało się, że rozmiarówka jest nie na moją budowę ciała. Ciuchy są baaaardzo obszerne. Ja jestem chudy i długi. Z tego co pamięta to kurtka XL na mnie pasowała po długości ale byłą tak obszerna, że mogłem drugą osobę jeszcze zmieścić. Żadna z mierzonych dotychczas kurtek innych firm nie była tak obszerna w stosunku do długości. Tak więc marka Klim niestety nie dla mnie... :mad:

Geolog 18.04.2020 22:03

Jeżeli chodzi o Klima, to Dakary różnią się krojem między sobą w wersji na buty i wpuszczane do butów. Mierzyłem obie i wybrałem wpuszczane w buty- bardziej skrojone pod szczupłą osobę. Zaliczyłem w nich szlifa po asfalcie i wszystko przetrzymały.
Porównując do Klim Latitude w których też jeżdżę, są extra przewiewne.
Nie mają kieszeni na ochraniacze, jeżeli to cię interesuje, ale zakładam pod spód.
Kupiłem na FC Moto za bodajże 700pln.
Tą parę na buty odesłałem. Wszystko w tydzień.

rrolek 19.04.2020 11:53

Witka

Prawie każde spodnie "crossowe" są bardzo z przwiewne. Cena to +/- połowa ceny Klima. Najgorsze kitajskie podrobki robią 3-4 lata. Jak kupisz Foxa, Sinisalo czy inne tzw markowe, to prędzej się nimi znudzisz (lub staną się nie modne np kolorystycznie) niż je zciorasz. Bierz te co są luźne w kolanach by ochraniacze/ortezy weszły i maja opcje wpiecia "poduszek" na biodra. Tak, wiem że będziesz w nich wyglądał jak furman ale do offu to musi być praktyczne a nie piękne (przynajmniej tak mi sie wydaje).

Pozdr rr

Africa Tigg 17.05.2020 14:20

zdecydowałem się na spodnie Klim Mojave- tylko gdzie w PL można je w stacjonarnym sklepie przymierzyć i kupić, wie ktoś coś?

44FG 18.05.2020 06:16

Cytat:

Napisał Africa Tigg (Post 682131)
zdecydowałem się na spodnie Klim Mojave- tylko gdzie w PL można je w stacjonarnym sklepie przymierzyć i kupić, wie ktoś coś?

Ja te same chcę kupić. Nie znalazłem gdzie to można przymierzyć. Zamawiam w ciemno w MCS w Warszawie i jak przyjdą (czas oczekiwania 7-10 dni) to wtedy da się przymierzyć.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.