Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Nowe Szprychy Do Kół Afryczki (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1303)

ENDRIUZET 07.08.2008 11:31

Nowe Szprychy Do Kół Afryczki
 
Pytanie mam. W mojej AT na złotych felgach ... boli mnie, że szprychy są brudno matowe w różnych odcieniach czyli generalnie zaniedbane łącznie z tymi szpuntami czy jak tam się nazywają te śruby mocujące na feldze. Czy ktoś z Was wymieniał u siebie szprychy ?? Takie nówki ... najlepiej złote ... pięknie by wyglądały :) Inna sprawa czy ktoś zna szacunkową cenę takich szprych oraz ich zamontowania ?? ... I gdzie takie szprychy można kupić ??

Wdzięczny będę za info ...:D

daniel_87 07.08.2008 17:41

myc myc, bierz paste polerska do lakieru i dawaj 10 godzin za toba :)

krystek 09.08.2008 20:07

możesz pochromować przecież, ja kiedys mialem CZ 350 i chromowałem tak to wygląda

http://lh6.ggpht.com/kgruba/RuhM169O...JPG?imgmax=512

złoty, moim zdaniem to przesada, ale chromowane nawet nie śnidzieja i to jest plus,
oczywiście że aluminium da sie na wysoki połysk zrobić, tylko na jak długo.

http://lh4.ggpht.com/kgruba/RuhM3a9O...JPG?imgmax=512

ta płyta w środku to aluminium po polerce

najpierw wykrecić szprychy wraz z nyplami, potem pojechać je drucianka najlepiej na jakiejs maszynie by dobrze przygotować do chromu,

wiekszość forumowiczów ma ma użytkowe zdanie na temat afrri, ja również. Ale liczy sie także dobry wygląd :),

Pawel 09.08.2008 21:50

Kiedyś w Olek Motocykle dali mi namiar na gościa co podobno zajmuje sią takimi rzeczami jak szprychy.
Nie wiem czy to aktualne, ale jak ktoś sprawdzi to niech odpisze to może przyda się innym.

Paweł Król
602 833 570

Dejvid 09.08.2008 22:31

Endriuzet - no co prawda troche przesada z tym cackaniem Afry ;) Ja przechodzilem ten temat ale z nieco innych powodow, ale napewno nie estetycznych, lecz to juz niewazne..
Oto namiary na człeka co dorabia wszelkie szprychy na zamównie
602198211
Robi to szybko i solidnie a co wazne calkiem niedrogo. Podać tylko musisz dokladne wymiary, gościu wrzuca odpowiedni pręt do maszyny wprowadza parametry i fik fik szprychy gotowe :) A czy chromuje to nie wiem ale pewnie tak bo wielu charlejofcuf z niego korzysta. Zrobilem na jego szprychach kilkanascie tys km i jest wsio ok.

puszek 10.08.2008 09:07

Szprycha w serwisie kosztuje cos okolo 16 zeta. Mamy w Krakowie goscia który sie zajmuje centrowaniem i prostowaniem obreczy ale... pomimo ze to złota raczka i w domu pracuje,to wcale nie jest to tanio. Średnio jak koło ma jakies luzy to wychodzi cos cirka 200 zeta z wymiana 3-4 szprych . Problem jest z rozkreceniem szprych.Nyple sie zapiekaja i wtedy...masakra. Co do dorabiania to byłbym ostrożny. One maja przede wszystkim pracowac...wyglad to rzecz mniej wazna.W terenie to sa ogromne przeciazenia.Nie wiem czy takie dorabiane spełnią swoja role.Ten gostek jak cos kombinuje to tylko ze szprychami od innych enduro. Nie wiem czy tylko robi taka aurę czy tez ma racje ale wszyscy enduromaniacy koła mu nosza. Nawet uznane serwisy mu woza,. Zastanów sie więc, zebys sobie gola nie strzelił sam.Podobno obręcz afryki jest jedna z najtwardzszych jakie sa na rynku...Chyba ten szuwaks jak ktosnapisał powyzej to najlepszy pomysł. Ostroznie trzeba w zakupie koł uzywanych. ja zapałaciłem za goły przód z padnietymi łozyskami i szprychami do roboty 400 zł. Po remoncie kosztowało mnie jakies 600 zeta..To chyba nie był dobry interes.No tarcze były nawet oki...

BartekJ 10.08.2008 22:52

Ja mam angielską AT. I szprychy, niestety, też miałem pordzewiałe. Szczególnie okolice nypli. To, co można zrobić nie narażając się na koszta to pasta typu Automax i heja na rudą. Koło fabrycznie zrobione jeździ i jeździ. Trzeba się mocno postarać, żeby je uszkodzić. Natomiast ruszone już nie jest tak mocne i trza naprawdę dobrego szpeca, żeby to WŁAŚCIWIE zrobił. Znane mi są przypadki, że szprychy po kiepskim fachowcu pękały. Wiadomo, czym to się kończy w przypadku crossówki i lądowania po skoku.

samul 15.08.2008 20:39

No to wam powiem, co sie dzieje w przypadku Africy i uzywania U-locka: Q...waaaaaaa!!! :mur::mur::mur:

Przy okazji dowiedzialem sie, ze w AT z tylu w tym samym kole sa TRZY ROZNE TYPY szprych! Prawe, lewe i q...wa srodkowe! U...dolilem po jednej kazdego rodzaju :fool: Za to cena 4.70 (jakies 10 PLN) za sztuke nie przeraza :)

Biedna Krolowa, nie ma u mnie lekko :fool2:

Szprychy:

42611-MY1-405 szprychy A A9x177 strona lewa
42612-MY1-405 szprychy B A9x173 strona prawa zewnetrzna
42613-MY1-405 szprychy C A9x170 strona prawa wewnetrzna

Jak widac, sa roznej dlugosci!

samul

JarekAT 08.06.2013 19:04

Cytat:

Napisał samul (Post 19659)
Szprychy:

42611-MY1-405 szprychy A A9x177 strona lewa
42612-MY1-405 szprychy B A9x173 strona prawa zewnetrzna
42613-MY1-405 szprychy C A9x170 strona prawa wewnetrzna

Poszukuję wymiaru szprych przednich.
Można by było dodać komplet wymiarów do Afripedii.

ferolo 29.06.2013 15:45

Panowie a znacie kogoś kto dorabia takie szprychy na przód dzwoniłem do pawła króla z bb i powiedział że do afry nie podejmuję się robienia szprych.
Cena z hądy jest jakaś chora więc tu pytanie do was
Znalazłem firmę na necie którą poleca forum xtz gość nazywa się Bartnik wysłałem do niego zapytanie czy jeśli wyślę mu stara szprychę to czy zrobi mi z tego komplet na przód no chyba że znacie dokładny wymiar szprych przednich.
Czekam na info jak coś to podam wam ewentualne koszta i jaka jakość wykonania

[Maciek] 29.06.2013 18:38

http://www.bartnik.com.pl/
Moge polecić tą firmę. Wysyłasz na wzór, i dorobią funkiel nówkę. Co prawda czas oczekiwania razem z przesyłkami to niemal 3 tygodnie, ale warto. Za samą szprychę do simsonka, bez nypla < szprycha dłuższa niż zwykłe, bowiem wplatałem piastę z tarczą w obręcz> krzyknęli złotówkę!!! Przesyłka listem poleconym 7pln. Szprychy są w polerowanym ocynku, który świeci się jak chrom, dosłownie!!! Niestety właśnie chromowania w usługach nie mieli. Do tego nie wykonują szprych z nierdzewki.

Thorgal77 30.06.2013 13:42

Tak -do simsonka czy starego zabytka to bym robił u bartnika - ale do afryki zapomnij
Nie nadaja się -= i tyle nyple z mosiądzu, duży skok gwintu , nie ten materiał co powinien być nawet jeśli ci powiedzą że są hiper grube - to to chyba nie o to w tym chodzi.
Szprychy w trampkach i afrykach są bardzo dobrej jakości i ciężko znaleźć zamienniki - ewentualnie z crosówek jakiś...z nierdzewki.
a tak to panie - oryg. - trudno.
Jeśli potrzebujesz kilka sztuk to przebolej... bo potem będą ci strzelać i sie bedziesz wkurwiać.

Przerabiałem temat u siebie jak zaplatałem przednią fele i też miałem brzydkie szprychy i też znalazłem bartnika
Jak gadałem z babką ( bo ona tam kieruje ) to mają za delikatne maszyny do lepszego drutu.
Drut nawet miałem skąd zamówić odpowiadający trampkowym wymaganiom ale po prostu nie podjęli się.

ferolo 30.06.2013 15:54

Hmm to lipa na razie mam 3 do wymiany ale przy kolejnym czyszczeniu i szlifowaniu pozostałych co jakiś czas wychodzi jakiś bubel na nich i dlatego chciałem całość kupić.
A może któremuś z was zalegają jakieś szprychy i chce w rozsądnych pieniążkach sprzedać

Thorgal77 30.06.2013 16:59

jak ostatnio patrzałem na zestaw : nypel i szprycha w hondzie to cena jakoś 60zł ;/
Ciężko będzie znaleść ładne szprychy -tanio.

ferolo 30.06.2013 17:54

W takim razie to masakra :(
A tak apropo to co używacie do czyszczenia szprych aby świeciły się jak lustro ja swoje poleciałem papierem ściernym ale jeszcze nie mają takiego efektu jaki bym chciał.
Chcę je pochromować i chyba musza się świecić aby je pokryć chromem?

szymon25 30.06.2013 19:32

A po błocie jeżdzicie czasami? :)

ferolo 30.06.2013 19:48

Cytat:

Napisał szymon25 (Post 325943)
A po błocie jeżdzicie czasami? :)

Jeździmy ale jak składam motocykl po pożarze to i tak trzeba zrobić to na zicher:)

szymon25 30.06.2013 19:57

aaaa to co innego :) bo mi sie czesto zdarza ostro upierdzieic cała Afre i nad pieknością szprych to sie nawet nie zastanawiam. Zapodaj efekty jak skonczysz.
powodzenia.

RAVkopytko 12.10.2013 11:49

Dzień dobry,potrzebna jedna szprycha do tylnego kółka,kompletna :bow:
Ma Ktoś ?:bow:

pincet 13.10.2013 16:36

4 Załącznik(ów)
Ja kupowałem do rd 03 tylne szprychy po 13 zł (szprycha, nypel) 60 zł to na przód czy co? U mnie było ciężko:] Sporo czasu to zajęło. 2 szprychy mimo usilnych starań zerwały się przy odkręcaniu.

Scorpi 14.10.2013 09:52

Bartnik to najlepsza firma polska produkująca szprychy . niewiem jak ze szprychami do enduro ale do zabytków wszelakiej maści ludzie go polecaja. gwnty naturalnie walcowane robi a nie jak tanie chinskie narzynane.

matata 11.04.2015 20:48

Odgrzeję temat.
Poszukuję szprychy do przedniego koła AT, ma ktoś nadmiar?? chętnie przygarnę.:bow:

ferolo 11.04.2015 21:23

Jak szukałem 2 lata temu to nigdzie nie znalazłem pozostawała jedynie honda no chyba że paweł król ma coś w zapasie to może odsprzeda mi tak sprzedał ze 3 lub 4

Prince 12.04.2015 18:58

Cytat:

Bartnik to najlepsza firma polska produkująca szprychy . niewiem jak ze szprychami do enduro ale do zabytków wszelakiej maści ludzie go polecaja. gwnty naturalnie walcowane robi a nie jak tanie chinskie narzynane.
Moze i najlepsza polska. Ale nie jest prawdą, ze chinskie są narzynane a nie walcowane( gwinty). Za to polskie nyple są odlewane a nie kute. I pięknie strzelają w zabytkach juz przy centrowaniu. Do enduro zwłaszcza cieżkiego bym w zadnym razie nie zakładał tych częstochowskich.

Pils 05.11.2018 13:57

Potrzebuje do zamówienia wymiary szprych do tylnego koła
42611-MY1-405 szprychy A A9x177 strona lewa
42612-MY1-405 szprychy B A9x173 strona prawa zewnetrzna
42613-MY1-405 szprychy C A9x170 strona prawa wewnetrzna
Czy ktos juz podawał wymiary dla firmy F.P.H. Bartnik?

sajmon70 29.11.2018 05:52

2 Załącznik(ów)
Oczyściłem porządnie szprychy papierem wodnym 600 okleilem felgi trochę zeszło z czasem😁 i w tej chwili jest położony podkład epoksydowy i dzisiaj baza srebrna będzie położona i zaś po tym klar, jak skończę wstawię fotki, trochę czasu poświęciłem ale opłaca się😁

Jaskola 29.11.2018 09:44

A to lakierowanie nie sklei szprychy z nyplem? Jak to potem regulować?

KristoF 29.11.2018 11:51

No to są działania ostateczne, tzn pewnie już są zespawane rdzą. By za parę lat nacentrować koło, potrzebna będzie szlifierka.
Jedyna sensowna obsługa szprych to rozkręcenie ich i ponowne wytrawienie w kwasie plus nowy cynk/oxyda.

matjas 29.11.2018 12:00

No takie malowanie to pudrowanie syfa tak naprawdę ;)

Kupa roboty i tak naprawdę tylko tymczasowo no ale rozumiem to po części bo koszt szprych mały nie jest. No cóż... takie hobby.

M

sajmon70 29.11.2018 16:24

Gwint szprychy podczas malowania natłuszczony więc farby tam nie będzie �� regulować będzie można, zapewne za dwa latka oponki będą zmieniane i wtedy rozbierzemy i będą malowane felgi na złoto jak ori��

kudlacz 29.11.2018 16:44

Czekałem na szydere. Ciekawe kto z was cenrtowal koło i w jak często. Ja wcale. Jednak koła- czy nie mają bicia sprawdzam i nic się nie zmienia.

Jaskola 29.11.2018 19:08

^^^ no ja na przykład. W Afryce, DRZcie i Xchellengu - PKról przeplatał na nowych szprychach przód na excella. Wycinał szprychy bo BMW fabrycznie kleiło nyple :D

Edit: z mojej strony nie była to szydera tylko ciekawość.

matjas 29.11.2018 20:24

Chłopaki ja się nie śmieje.
Jakbym Wam powiedział ile pitolenia było ze zmiana na21” w r1100gs na orginalnym przodzie,i przekładka wszystkich szprych na inox z wyjęciem starych młotkiem rzymskim... a centra od nowa w tych odwróconych bezdetkach bmw to nie jest bułka z masłem zapewniam.

Ja się nie dziwie farbie. Po prostu tak bym nie zrobił ale nie powiem złego słowa.
Każdy kto robi wkłada prace, serce... spaja się z maszyna. Oddaje swój czas kupię złomu.

Tego nie da się opisać zle lub zle ocenić.

M

KristoF 30.11.2018 00:03

Również się nie śmieję bo to są poważne sprawy. Centrowałem koła bardziej z ciekawości i dążenia do perfekcji niż konieczności, bo jak się jeździ bez ekwilibrystyki to się nie krzywią. Się okazuje wtedy że 15-30 letnie koło ma 2/3 szprych niemożliwych do ruszenia. A ceny nowych powodują ból zdrowych zębów.
Kupiłem se koło proszkowane w całości. Prawdopodobnie naprężenia z pieca spowodowały pęknięcie jednej szprychy w trakcie 700km trasy. Zignorowałem bicie, nie miałem czasu ni narzędzia by uciąć. Nypel z czasem od siły ośrodkowej przewiercił 3mm dętkę i spowodował jej nagłe rozszczelnienie przy 100kmh na drodze ekspresowej. Jedynie Opatrzność sprawiła, że nie trafiłem na jakiś słupek, bo by mnie pochowano w dwóch częściach. Takie głupie szpryszki panowie, to są bardzo poważne sprawy...

Prince 30.11.2018 15:53

Dokładnie. Felg nie maluje sie proszkowo tylko anoduje. Szprychy też sa galwanizowane. I to nie jest fanaberia. W XTZ660 i XR650 rozplatałem, oddawałem do anodowania obręcze i chrom na szprychy. Bo taki jestem bohater? Nie. Dlatego bo widzę co potrafi sie dziać pod lakierem a nawet starą anodą. No i jeżdżę jak jeżdżę, skutkiem czego czasem trzeba wycentrować :D

Tu przykładowa focia 25 letniego DID'a -co ciekawego możemy znaleźć pod anodą. Pod lakierkiem jeszcze cudniej by było- tylko wtedy sie o tym nie dowiemy. http://www.xtzclub.pl/attachment.php...7&d=1540023064

To akurat moto klienta. Ale jakbym widział malowane koła w starym enduraku to na pewno bym takiego chciał kupić.

dawid8210 30.11.2018 20:46

Gdzie ta fota Prince? ;)

Prince 01.12.2018 07:53

Cytat:

Napisał dawid8210 (Post 613825)
Gdzie ta fota Prince? ;)

Serio nie widoczna? Próbowałem w innej przeglądarce i też jest.

dawid8210 01.12.2018 08:33

W łoperze nie widać. Serio. A kit z tym :) Ps. Jest coś lepszego od oxim ultra na rdzę? Myślę, aplikować to w nyple żeby koło móc rozpleść.

RysiekO 01.12.2018 11:17

Gdzie anodowałeś Prince? bo bym sobie może zrobił porządek z przednim kołem przez zimę.

sajmon70 01.12.2018 15:51

4 Załącznik(ów)
Szprychy pomalowane, wcześniej były centrowane ale za wiele nie trzeba było 😀 jak będzie potrzeba centrowania da się po tym malowaniu, jak kiedyś będą opony zmieniane wtedy felgi odmalujemy 😀pozdrawiam

Prince 02.12.2018 10:19

Cytat:

Napisał RysiekO (Post 613859)
Gdzie anodowałeś Prince? bo bym sobie może zrobił porządek z przednim kołem przez zimę.

Współpracujemy (firma)czasem z galmechem. Bo tak dla indywidualnych klientów to nie bardzo chcą. Możemy sie umówić na akcję wrzucenia wspólnie, bo mi chodzi po głowie żeby zimową przerwą w WueRce Asi też poanodować.

RysiekO 02.12.2018 19:04

No fajnie, wchodze w to. Rozumiem, że rozpruć kółko ze szprych niezbędne. Będzie anoda w złotym jak oryginał dida?

Prince 02.12.2018 22:59

Wściekle żółtą u nich widziałem. Dotąd zawsze prosiłem o czarną. Trza zapytać. Nyple przed rozplataniem wielokrotnie zapuszczałem penetrantem przez kilka tygodni przed akcją.

matjas 03.12.2018 17:07

Odcień zależy tez od materiału z którego zrobione są kolka. Niestety bywa ze gdzieś była zmiana i to co oddajesz jako komplet okazuje się delikatnie różnic. Sprawa z autopsji.

Ogólnie to sam kolor można uzyskać naprawdę dowolny bo jest to tylko napuszczenie barwnika w pory materiału - żadna reakcja chemiczna.

M

Pils 03.12.2018 21:24

Czy można gdzies kupić na sztuki szprychy do tylnego koła?
W Częstochowie trzeba podać konkretnie wymiary.
Szukam sklepu gdzie zamówię 2 szt typ A 2 szt typ B i 2 szt typ C

free 05.01.2019 11:25

Hej mam już korozję na szprychach i nyplach i zdało by się coś z tym zrobić, obręcze ok ale całość chcialbym odświeżyć. Koła od rd07 i pytanie o konkret namiary i cene usługi fajnie jak ktoś to przerabial i ma konkret pogląd na te sprawe:D

Artek 05.01.2019 12:47

Cytat:

Napisał free (Post 618194)
Hej mam już korozję na szprychach i nyplach i zdało by się coś z tym zrobić, obręcze ok ale całość chcialbym odświeżyć. Koła od rd07 i pytanie o konkret namiary i cene usługi fajnie jak ktoś to przerabial i ma konkret pogląd na te sprawe:D

Koło przód RD03. Rozplecenie, szkiełkowanie szprych i (chyba) ocynk, zaplatanie, centrowanie. Do tego 2 kpl. szprych (były mocno zardzewiałe) na zapas. ok 200 zł Paweł Król.


Koło było już pełnoletnie w stanie idealnym, ALE chciałem to mieć jak nowe i jest jak nowe.

free 06.01.2019 09:33

Cytat:

Napisał Artek (Post 618210)
Koło przód RD03. Rozplecenie, szkiełkowanie szprych i (chyba) ocynk, zaplatanie, centrowanie. Do tego 2 kpl. szprych (były mocno zardzewiałe) na zapas. ok 200 zł Paweł Król.


Koło było już pełnoletnie w stanie idealnym, ALE chciałem to mieć jak nowe i jest jak nowe.

Doczytałem o nim wiec tam sie udam , moje didy nie gryzie nic ale chciałem je przemalowac po 26 latach z lekasza wyblakły i jest odprysk ... dzięki za szybką odpowiedź :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.