Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Uwaga mina. Powypadkowy sprzęt. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34990)

Novy 15.05.2019 12:51

W tej/takiej (lub podobnych) sytuacji/ach powinno mieć miejsce doniesienie do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa.

Tylko kto miałby to zrobić?

I tu ujawnia się nie siła forum, ale jego słabość, bo bez osobowości prawnej możemy sobie popisać, a za jakiś czas temat ucichnie, a Honda Plaza nadal będzie sobie robić swoje wałki.

Osobowość prawna... - wiem, wiem - temat poruszany wielokrotnie...

Tyle naszego, że sobie popiszemy.

tyran 15.05.2019 14:50

Cytat:

Napisał teddy-boy (Post 636951)
wychodzimy z chujem w dupie, ale jakby bardziej usmiechnieci.

:D:haha2::beer2:

matjas 15.05.2019 16:14

też mię to ujęło ale nie miałem odwagi się przyznać :D

wezyr 15.05.2019 16:16

Cytat:

Napisał matjas (Post 637003)
też mię to ujęło ale nie miałem odwagi się przyznać :D

:D:D:D:D:Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_U p:
dokładnie tak :)

Tomasa 15.05.2019 16:37

Tylko tym razem przytarło się, nagle zapiekło i uśmiech zniknął z twarzy :-D

Lucky Luke 15.05.2019 17:26

Ogloszenie znikneło, ciekawe kiedy i gdzie wypłynie ? :D

jorge 16.05.2019 08:56

Ogłoszenie koloryzowane jak nic. Parking, brak wyraźnej informacji o historii, cena która spadła wcale nie w związku z czasem wystawienia. Martwi mnie info o główce ramy - jeśli to prawda to H-P powinna być oskarżona o próbę wprowadzenia do obrotu towaru o szczególnym niebezpieczeństwie. Mamy ru jednak dwie dodatkowe kwestie. Chujowe przepisy w PL - jak w ogóle można wprowadzać do sprzedaży pojazd po całce ???

Po 2 nie wieszajcie psów na Karolu - ja go szanuje za podjęcie tematu, a nie chowanie głowy w piach.

Futrzak 16.05.2019 09:01

Chcecie coś zrobić ? wyślijcie oficjalne pismo, jako właściciele pojazdów marki Honda,do kogoś z Zarządu informując ich o braku rzetelności, jednego z dealerów, oraz podawaniu błędnych informacji. Sytuacja jest znana tylko na forum i zaraz przygaśnie jak świczka na cmentorzu.

voxan69 16.05.2019 09:13

Cytat:

Napisał strobus1 (Post 636968)
Roczne autko w komisie we Włocławku.... drogie, ładne więc podjechałem z komisantem do autoryzowanego dealera marki w tym samym mieście. Następnego dnia podjechałem z "nabytkiem" do znajomego diagnosty by sie pochwalić :). Wychodząc dzwoniłem po znajomych policjantach... Kasę odzyskałem po południu.
Tak, że jeśli nadal wierzycie serwisom z autoryzacją, najwyższej jakości obsługi w salonie marki, itd ... szczęścia życzę.
Jeśli wierzycie, że to tylko w Pl ... to jak wyżej.
zdrowia
Ps. polecam "Ewangelia wg. Grubasa" - e book za parę groszy, śmiechu beczka z autohandlu a, że czasem przez łzy...

Odnośnie salonu z Włocławka - dokładnie salonu Ford. Kilka lat temu brat chciał kupić pewne auto dla żony do wożenia dzieciaków. Wybór padł na C4 Grand Picasso. Samochód miał mieć max 3 lata, salon polska, bezwypadkowy, pewne auto do wożenia dzieci. Znalazł najdroższe ogłoszenie w necie. Wymiana wiadomości z salonem, rozmowy ze kierownikiem. Samochód stan igła, salon, przebieg. 100 tys. km, książka, full serwis, zostawiony przez jego znajomego w salonie w rozliczeniu za nowe auto. Cena 60 tys. PLN. Jedziemy. Jako, że pracowałem trochę w mechanice i lakiernictwie na miejscu od razu stwierdziłem, że był lakierowany ale pomyślałem, że drobne zarysowania parkingowe zdarzają się każdemu. Wobec tego, że nieopodal jest salon Citroena pojechaliśmy na przegląd mimo zapewnień kierownika, że samochód to cukierek, ideał. Serwisant stwierdził brak klocków, tarcz, wyciek uszczelniacza na wale, dwumasa i sprzęgło do wymiany, opony słabe, zawiecha z przodu do naprawy. Koszt doprowadzenia do stanu używalności w salonie około 10 tys. PLN. Na koniec zostawił najlepsze. Malowane wszystko razem z dachem. Podłużnice szpachlowane. Pracownik z salonu Forda oczywiście się oburzył i stwierdził, że to nieprawda. Powrót do salonu i rozmowa z kierownikiem, który zaczął agresywnie i oczywiście już nie mówił o tym, że samochód jest jego znajomego. Zażądałem zwrotu kosztów podróży i badania technicznego w kwocie 1000 PLN. Oczywiście mnie wyśmiał i powiedział abym napisał do Ford Polska z reklamacją bo oni są faktycznym właścicielem tego pojazdu. Powiedziałem, że mamy wiadomości oraz nagrane rozmowy z zapewnieniem pracowników Forda o idealnym stanie i bez wypadkowości samochodu. Zagroziłem zawiadomieniem policji o usiłowanie popełnienia oszustwa na szkodę mojego brata, zatrzymaniem samochodu jako dowodu rzeczowego i konsekwencjami dla salonu w postaci odebrania autoryzacji. Skończyło się wyśmianiem mnie z ich strony. Wtedy w ich obecności grzecznie zadzwoniłem na policję i umówiłem się na złożenie zawiadomienia. Dałem im 15 minut na podjęcie decyzji o zwrocie kosztów. Po 10 minutach mieliśmy już pieniądze wracaliśmy do domu sfrustrowani, wnerwieni. Był to najdroższy C4 w necie z z tego rocznika. Miał być idealny a okazał się totalnym szrotem. W drodze powrotnej zobaczyliśmy u handlarza Peugeota 5008. Zatrzymaliśmy się, zabrali numer kontaktowy. Kilka dni później brat kupił ten samochód po wizycie w salonie. Do dzisiaj nim jeździ. Nie zawsze salonowe jest najlepsze i nie zawsze u handlarza kupimy szrota.

Dredd 16.05.2019 22:07

Cytat:

Napisał jorge (Post 637077)
Po 2 nie wieszajcie psów na Karolu - ja go szanuje za podjęcie tematu, a nie chowanie głowy w piach.

Miałem się nie odzywać, ale nie wytrzymałem.
Przeczytaj jeszcze raz co Karol napisał i zobacz jak honorowo się zachował.
Honda Plaza wystawiła motocykl powypadkowy opisując go jako nowy, serwisowany w ASO i od 1 właściciela.
Po narobieniu dymu na forum, pojawiła się informacja, że motocykl jest "po kolizji", ale profesjonalnie naprawiony i pełnosprawny.
Potem - spadła też jego cena.
W końcu - zniknęło ogłoszenie.
Najpierw Karol tłumaczy, że mamy nieaktualne dane.
Później, że to tylko pomyłka w ogłoszeniu...

Brawo za podjęcie tematu :mur:
Jedyne, czego nie mogę rozstrzygnąć, to, czy obraża to bardziej moją czy jego inteligencję.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.