Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   BMW 650 GS gaśnie po rozgrzaniu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11896)

klanol 25.01.2012 21:01

BMW 650 GS gaśnie po rozgrzaniu
 
Jak w temacie.
Po rozgrzaniu i wyłączeniu silnika nie daje się ponownie uruchomić. Jeżeli już się uda, silnik nie trzyma obrotów i nierówno pracuje. Na zimnym pali bez problemów. Aku sprawne, nowe. Kręci jak potrzeba. Na pierwszy rzut oka wszystko mechanicznie jest sprawne. Problem powstał po długim postoju, ponad pół roku lekko będzie.
Więcej faktów nie znam bo to sprzęt kolegi. Osobiście wyczerpały mi się pomysły. Macie jakieś sugestie, w szczególności prośba do posiadaczy takiego motura.

Gawień 25.01.2012 21:08

Jak stał długo to najlepiej chyba będzie wymiana wszystkich filtrów , oleju , świec itp ?

szynszyll 25.01.2012 21:10

motocykl z wtryskiem czy na gazniku?

jesli w ogole byly gs na gazniku - bo hiba tylko wtrysk byl w GS.

Artuditu 25.01.2012 21:32

czyżby go zalewało?

szynszyll 25.01.2012 21:34

dopoki nie bedziemy wiedzieli czy to gaznik czy śpryca niewiele mozna napisac

arty1 25.01.2012 21:46

Jeśli na gaźniku to bym obstawiał gaźnik, może świece źle dobrane ? miałem kiedyś taki przypadek, ale fachoffffcem nie jestem :D

aciu 25.01.2012 21:47

wtrysk mógł się "zastać" można rozruszać ręcznie ale to pachnie krótkotrwałą popeliną więc lepiej oddać fachowcowi. No chyba że moduł zapłonowy? Ma GS coś takiego czy komputerek? Np.jakiś czujnik, oleju bądź temp,. bądź inny jest uszkodzony, leci info do kompa że jest źle i tak dalej... gdyby wtrysk nawalał to raczej od początku nierówno by chodził, a po rozgrzaniu to obstawiam jakiś czujnik czegośtam.

Franz 25.01.2012 22:36

... dwa lata temu kupiłem F 650 GS z usterką.
Objawy były takie same. Zapalał na zimno , gasł jak się nagrzał.
Jako że nic nie brzęczało w silniku wiedziałem że musi to być pierdoła.
Okazało się że silnik miał podwójny stan oleju. Kierowca bombowca F650 gs
( na wtrysku ) sprawdzał olej na zimnym silniku rano.
Niestety rano zawsze mu brakowało wiec wciąż dolewał.

Gdy go kupiłem - sprawdziłem również stan oleju - po dłuższej jeździe.
Gdy odkręciłem korek , oliwa wprost wybuchła z otworu kontrolnego.

Gość nie wiedział ,że w silnikach z suchą miską sprawdza się po rozgrzaniu silnika ,

To samo było zapewne u znajomego w TT 600.
Ciśnienie było tak duże, że w Maroku rozszczelniło zbiornik oleju.

BartekJ 25.01.2012 22:57

Jeżeli to F 650 GS, to wtryskowy. Jeżeli wtryskowy to na jednej, czy na dwóch świecach?
W przypadku dwóch świec (jednej zresztą też) wartałoby podmienić fajki. Tak nam się w F 650 gaźnikowej zdarzyło, ze oryginalne BERU głupiały przy temperaturze. Pomogła wymiana. A tak moto gasło, nie chciało trzymać obrotów.

Scorpi 25.01.2012 23:05

Sprawdż luz na zaworach... jezeli zawory sa ciasne to po rozgrzaniu sie wydłuzają i zawory sie niedomykają. to jest czestą przyczyną gąsniecia po rozgrzaniu i problemów z rozruchem na ciepło. W takim przypadku równiez czesto wystepuje strzelanie w tłumik spowodowane spalaniem sie mieszanki w wydechu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.