Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Smierdzace szwaje w butach motocyklowych? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=16635)

kuntakinte 17.02.2013 23:44

niemily zapach w butach motocyklowych?
 
Przegladam z nudow obuwie motocyklowe i dziwie sie jak duzo ludzi kupuje uzywane przepocone buty za (moim zdaniem) kupe kasy od czlowieka ich im nawet nie znanego...
Bleeee
Teraz do problematiki:
Jak jeszcze nigdy nie mialem smierdzacych stop, to buty crossowe po dniu jazdy podobnie pachna jak syntetyczne meskie skarpety za czasu komuny.
Na co zwracac uwage przy nastepnym zakupie?

majki 18.02.2013 08:29

Cytat:

Napisał kuntakinte (Post 293156)
Jak jeszcze nigdy nie mialem smierdzacych stop...

No cóż, zdarza się najlepszym... ;)

Zaprawdę powiadam, to działa :haha2:
http://www.leatherandgrindery.com/im...ce-500x500.jpg

Fizolof 18.02.2013 12:01

Cytat:

Napisał BLOB (Post 293184)
Nie kminię twojego pytania
Pytasz jak rozpoznać śmierdzące buty ??
Czy jak rozpoznać butu które będą śmierdzieć w przyszłości??
Jak rozpoznać właściciela któremu się stopy nie pocą a za tem nie śmierdzą??
Jak było za komuny to nie potwierdzę bo za mały byłem ale nie przypominam sobie aby w domu był jakiś problem z zacapem stopowym, może dlatego że woda była zawsze bez względu na ustrój.

To niestety najczęściej nie jest problem braku higieny. Ja z butami nie mam np problemu ale mam problem z bielizną brubecka i bodydry. Coś jest w tych ciuchach, co w połączeniu z moim potem wydziela specyficzny zapach, żeby nie powiedzieć po prostu, że śmierdzi.
A co do butów. My w służbie zasadniczej mieliśmy takie same buty, takie same skarpety, myliśmy się takimi samymi mydłami pod taką samą wodą i po np. warcie jak jeden ściągał buty to aż w oczy szczypało podczas gdy inni nie mieli takich problemów.

Co do butów żeby nie było offtopu. Sypać talk do stóp, sprawdzone, tanie i działa.

Acer 18.02.2013 12:10

Cytat:

Napisał majki (Post 293187)
No cóż, zdarza się najlepszym... ;)

Zaprawdę powiadam, to działa :haha2:
http://www.leatherandgrindery.com/im...ce-500x500.jpg

dokładnie :) odświeżacz do butów bieżąca woda + skarpeta 100% bawełna i na pewno się nigdzie nie powstydzisz :P

matjas 18.02.2013 14:00

co do bawełnianychy skarpet to zdecydowanie odradzam. nie ma gorszego gów.na niż bawełna na okolice pocące się.
tylko wełna a z mojego doświadczenia to im grubsza tym lepsza.
kiedyś były do dostanie w sklepach z demobilem porządne wełniane skarpety w paczkach po 5 par za 20PLN. kupiłem dwie takie paczki i tylko w tym jeżdżę na moto.
wełna naturalnie odprowadza wodę od skóry i mimo, że skarpeta mokra po kilku godzinach jazdy to tego nie czujesz.
osobiście nie jestem zwolennikiem talku i innych takich wynalazków - po zapoceniu robi się z tego syf. wolę wziąć ze sobą parę skarpet na zmianę.
jako purnatur antyperspirantom mówię 'NIE' - giry muszą się pocić. tak jesteśmy zaprojektowani :D wolę po prostu walczyć z nieprzyjemnymi efektami poczucia jak brokuł w łaźni parowej :D

matjas

Lupus 18.02.2013 14:41

Skarpety z wełny merino, jak to nie da rady to se musisz wymienić stopy. Na górę tyż czy zima czy lato. Kto ma problem z plastikiem, polecam

Grucha 18.02.2013 20:00

a ja z doświadczenia osobistego i wiedzy z racji wieku i służby wojskowej powiem tak:

higiena, zmiana skarpet po pierwszym użyciu, suche buty lub suszenie i jest git, żadnych talków i pespirantów. od czasu do czasu deo do butów w celu odkażenia. A jak ktoś ma pot co śmierdzi to nawet cud nie pomoże. niektórym poprostu wala szwaje i nic z tym nie zrobią (niektóre żarcie to wpomaga). a sa tacy co poprostu sie zapuścili.
Osobiście butów, skarpet i bielizny nie pożyczam. Rękawic też nie.

wolly 18.02.2013 20:39

Cytat:

Napisał kuntakinte (Post 293156)
Na co zwracac uwage przy nastepnym zakupie?

kup buty z butem wewnętrznym , kupujesz drugą parę na zmianę (BOTKA) i jak masz takie problemy to na wyjeździe wietrzysz a w drugiej pomykasz i tak na zmianę w domu do pralki i masz jak nowe (można nawet zaimpregnować żeby tak szybko nie łapały wilgoci ale jak się wlewa od góry to nic nie pomoże

simon1977 18.02.2013 23:34

W butach skórzanych nie miałem tego problemu.
W Foxach comp5 na ostatniej Ukrainie smarowałem łapy spirytusem salicylowych i było OK. Ktoś tak kiedyś rzekł, sprawdziłem i działa.

Grinch 19.02.2013 13:57

Cytat:

Napisał BLOB (Post 293184)
... może dlatego że woda była zawsze bez względu na ustrój.

Przepraszam, że jak tak off-topic, ale nie mogłem się powstrzymać od śmiechu. :brawo:

RysiekO 13.10.2021 18:31

1 Załącznik(ów)
Odkopie temat alleeeee..ale, może ktoś wie jak pozbyć się gnoju z obuwia?
Sprawa jest taka, że raz wpadłem do kanalika z gnojówą aż wlało się do butka trochę tego urobku z bagienka. Butki tak zaczęły yeba*, że aż postanowiłem rozprawić się z nimi tabletkami do odkażania wody, bo zwykłe mycie ludwikiem nic nie wniosło. Po 9 kapsułek do każdego z butków i godzina moczenia... właśnie dosychają na balkonie, i jak było bagienko tak jest połowa mniej bagienka ale jest :(

Dziwnie tak, nie śmierdzi potem, tylko zgnilizną jakaś... ja ich prawie nigdy nie zapociłem, nowe alpiny ze sklepu rok czasu x)

Nie wiem czy dalej trenować tą metodę z kapsułami, jak dwie miały załatwić całkowiecie sprawę, a u mnie 18 nie dało rady...hmmm, help?

mishieck 13.10.2021 18:47

Smierdzace szwaje w butach motocyklowych?
 
Kup formalinie. Nasącz wacik formaliną i wrzuć do buta. Buta wsadź do worka na śmieci i szczelnie zamknij. 24h oparów z formaliny zabije wszystko.

UWAGA!
Formalina jest wysoce szkodliwa. Do procedury wymagany strój ochronny (rękawice, okulary, maska). Nie wdychać oparów!

Po wszystkim można jescze wyozonowac. Podłączyłem ozonator do klimatyzacji do worka na śmieci i zostawiłem na 15 minut. Nie ma co przesadzać gdyż ozon niszczy skore naturalną w butach.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...de8f72cc91.jpg

https://photos.app.goo.gl/4T6V1h5PmVqR9NodA

matjas 13.10.2021 20:11

Tylko nie wolno wystawiać przed dom bo zabiorą jako plastik :)

RysiekO 13.10.2021 20:54

Spróbujemy z formalinką :) potem trzeba to jeszcze uprać? czy wywietrzeje samo?

Wrzucę do wora z naklejką "eksperyment naukowy, gdyby zaczęło się poruszać ubić ogniem" :D

mishieck 13.10.2021 20:59

Jak nie przesadzisz z ilością to wywietrzeje.

JaTomek 13.10.2021 21:00

Ja co jakiś czas do butów (szczególnie plastikowych enduro) wlewam ocet z ciepłą wodą. Jak trochę postoi to wylewam ale nie płuczę. Zostawiam do wyschnięcia albo suszę suszarką do obuwia. Po kilku dniach zapach octu wywietrzeje.

Emsi 13.10.2021 21:45

Z tego co słyszałem, to soda oczyszczona dobrze sobie radzi. Wsypać po łyżeczce do każdego buta (tylko nie wiem, czy tylko wsypać, czy dodatkowo rozprowadzić) i zostawić na noc. Rano wysypać, wytrzepać, pozamiatać, co kto woli i gotowe.

muszel72 13.10.2021 21:47

Ktoś oprócz mnie może potwierdzić, że Matjas jest normalnie pier....lnięty:haha2:

matjas 13.10.2021 22:10

Ja. Ja potwierdzam ;)

Qter 13.10.2021 22:12

Włóż na noc do zamrażarki. To bakterie powodują ten smrodek. Mrozem wybijesz.

Pzdr

Qter

Światu pokój - ludziom motocykle

furman 13.10.2021 22:30

Cytat:

Napisał matjas (Post 751721)
Ja. Ja potwierdzam ;)

Ty nie jesteś obiektywny :)

matjas 13.10.2021 22:36

Jakby tak w istocie było to nie było by na obydwu czubkach ziemi bakterii co majo / sorry majo mam nadzieje ze choc raz się śmiertelnie nie obrazisz / po pare tysi lat i dalej im się chce :)

Nie powiem tez miałem ten problem ale ze swojego śmierdzącego podwórka powiem ze mocne alkalia, płukanie woda i apiat od nowa… a potem najważniejsze jest suszenie - buty na bok i do środka mocny nawiew na cała noc. Zobaczysz ze to ostatnie to jest clou całego zagadnienia.

Kiedyś nawet próbowałem z dwoma małymi wiatrakami od kompa w każdej cholewce. Różnica w poziomie smrodu była naprawdę zauważalna.
Na koniec, niestety - kazden dostał cielsko takie z jakim się musi borykać - jeden nie myje się przez tydzień inny przez dwa dni i zmiażdżą smrodem podobnie. Może tutaj tez jest sabaka zaryta.
:)
M

RysiekO 14.10.2021 20:37

Kurde, ale mi szweje tak nie jadą normalnie, too od tej smrody do której wpadłem w upalny dzień.. taka smroda z tych najgorszych gatunkowo- brązowa zawiesina, glony, jakaź maziaja pod trzciną płynąca. Po tym incydencie butki, które trzymam w kibelku normalnie powodują doznania zapachowe lepsze niż najlepszy air-weak, meh

tylko nie wiem jak to wietrzyć przy suszeniu hmm

zylek 14.10.2021 21:05

Cytat:

Napisał RysiekO (Post 751864)
Kurde, ale mi szweje tak nie jadą normalnie, too od tej smrody do której wpadłem w upalny dzień.. taka smroda z tych najgorszych gatunkowo- brązowa zawiesina, glony, jakaź maziaja pod trzciną płynąca. …

Ta,ta. Jasne! :D

matjas 15.10.2021 09:21

Przypomniałem sobie Rysiu ze w Wielkanoc po pijaku byliśmy szpaciren nad nasza 10m rzeczka. Oczywiście zapragnąłem zobaczyć jak jest na drugiej stronie korzystając ze się wierzba położyła. Oczywiście wpadłem z głowa.
Spodnie i windstopper a najgorzej icebreaker z merino były prane serio z 6 razy aby pozbyć się zapachu bagna. Wiec chyba jednak żółty worek jak kolega powyżej napisał bo nie widzę jak mógłbyś to wygonić z butów :(

stopa-uć 15.10.2021 10:02

Matjasku
czy odrobine nie napiłeś się tej wody z bakteriami ? ?
Merino wyprałeś 6 razy , a co z Twoim wnętrzem.?
Może dlatego "koledzy" podejrzewają Cię że jesteś zepsuty do dna.? ?

ciał

redrobo 15.10.2021 11:33

Przed praniem wystarczy zanurzyc na godzine w roztworze ocet/woda. Cale zlo znika.

greenman 15.10.2021 12:49

Czy te sposoby na Sidi z gore też zadziałają czy zniszczą membranę?

matjas 15.10.2021 18:57

Ocet jest lekiem na całe zło :)

Stopa - już nic nie pomoże.

RysiekO 15.10.2021 19:14

No to spróbujemy z octem, bo jak mi ta formalina przyszła i zobaczyłem znaczek jolly rogera na etykiecie to się przeżegnałem i odesłałem do nadawcy :p

Dubel 15.10.2021 19:28

taka zabawka w domu wysuszy i wywietrzy wszystko , przy dzieciach w domu to nieoceniona pomoc szczegolnie wiosna i jesienia :D

https://www.jula.pl/catalog/odziez-i...-butow-006137/

Do tego polecam dokupic suszarke do rekawic tez dziala znakomicie

https://www.jula.pl/catalog/odziez-i...wiczek-941019/

RysiekO 15.10.2021 19:57

No i kupuje! bo miałem do julki podskoczyć po dwa baniaczki na wodę, a tu bach! i suszareczka będzie :) dzięęki Dubel!

El Kowit 15.10.2021 20:08

Cytat:

Napisał redrobo (Post 751942)
Przed praniem wystarczy zanurzyc na godzine w roztworze ocet/woda. Cale zlo znika.

Karpik jest tu mistrzem.
Twój "ocet" na jego stopy itd. to rozłożony winogron na muszki owocówki.
Po 20-stu latach w końcu opracował patent za grosze. Podam, jak zjedzie na chatę.

Pedipur.
Kumpel wytruł stopami wioskę Talibów w Afagnistanie. Kamiennicę, w której mieszkał, dopóki nie trafił na ten produkt.

Dubel 15.10.2021 21:03

Cytat:

Napisał RysiekO (Post 752035)
No i kupuje! bo miałem do julki podskoczyć po dwa baniaczki na wodę, a tu bach! i suszareczka będzie :) dzięęki Dubel!

Bedzie pan zadowolony tylko zamontuj w pomieszczeniu z dobra wetylacja :D

mishieck 15.10.2021 21:53

Cytat:

Napisał RysiekO (Post 752026)
No to spróbujemy z octem, bo jak mi ta formalina przyszła i zobaczyłem znaczek jolly rogera na etykiecie to się przeżegnałem i odesłałem do nadawcy :p


Ludzie słabej wiary ;)

Robur82 16.10.2021 15:34

Cytat:

Napisał RysiekO (Post 751684)
Odkopie temat alleeeee..ale, może ktoś wie jak pozbyć się gnoju z obuwia?
Sprawa jest taka, że raz wpadłem do kanalika z gnojówą aż wlało się do butka trochę tego urobku z bagienka. Butki tak zaczęły yeba*, że aż postanowiłem rozprawić się z nimi tabletkami do odkażania wody, bo zwykłe mycie ludwikiem nic nie wniosło. Po 9 kapsułek do każdego z butków i godzina moczenia... właśnie dosychają na balkonie, i jak było bagienko tak jest połowa mniej bagienka ale jest :(

Dziwnie tak, nie śmierdzi potem, tylko zgnilizną jakaś... ja ich prawie nigdy nie zapociłem, nowe alpiny ze sklepu rok czasu x)

Nie wiem czy dalej trenować tą metodę z kapsułami, jak dwie miały załatwić całkowiecie sprawę, a u mnie 18 nie dało rady...hmmm, help?

Lata temu słyszałem historię jak to gość kupił okazyjnie auto po zmarłym człowieku, którego ciało kilka tygodniu gniło w tym aucie. Oczyścił pojazd mrówkami
Kiedyś kot zalał mi moczem rękawice skórzane, waliły strasznie, prane kilku krotnie, wali dalej. Przypomniałem sobie opowieść i zaniosłem rękawice do mrowiska
Na drugi dzień jak zero aromatu.
Więc może sprobuj takiego patentu, a gnojowicą to materiał organiczny, tak samo i pot

Lucky Luke 18.10.2021 12:54

Tylko jak się potem pozbyć mrówek ? :D

tommi 18.10.2021 12:58

Cytat:

Napisał Lucky Luke (Post 752314)
Tylko jak się potem pozbyć mrówek ? :D

Formaliną.
;)

Robur82 18.10.2021 18:35

same sobie pójdą jak wszystko co organiczne zjedzą

Leffle 18.10.2021 19:55

Katadyn mikropur - do uzdatniani wody , 30 minut moczenia w roztworze i problem znika. Jesli nie wyplukasz woda, tylko wyjmiesz z roztworu i wysuszysz to dluzej utrzymaja sie własciwosci bakteriobojcze.

pałeł 18.10.2021 20:52

Cytat:

Napisał mishieck (Post 752056)
Ludzie słabej wiary ;)

W sumie to nogi ani buty nie śmierdzą używam zazwyczaj talku z Metenamina np takie cos https://www.aleleki.pl/produkt/7956-...niczy-60g.html substacja aktywna to sie pod wpływem potu przekształca do FORMALDEHYD wiec tak jakbym formalinę stosował nie wiedziałem nawet czego sie to człek z forum dowie!!

Ale do meritum to jakie powinno być stężenie tej formaliny co by wacik i do buta dać ? jakbym kiedyś w takie gówno wpadł :)


dla rozluźnienia piosenka


JaTomek 18.10.2021 21:30

Cytat:

Napisał pałeł (Post 752396)
W sumie to nogi ani buty nie śmierdzą używam zazwyczaj talku z Metenamina np takie cos https://www.aleleki.pl/produkt/7956-...niczy-60g.html substacja aktywna to sie pod wpływem potu przekształca do FORMALDEHYD wiec tak jakbym formalinę stosował nie wiedziałem nawet czego sie to człek z forum dowie!!

Ale do meritum to jakie powinno być stężenie tej formaliny co by wacik i do buta dać ? jakbym kiedyś w takie gówno wpadł :)


dla rozluźnienia piosenka


Zacznij od octu po co truć siebie i otoczenie;)

RysiekO 18.10.2021 21:46

No i katadyn zakupiony :D teraz będzie grany z szuszarką z Julki.. musi pomóc, inaczej stwierdzę że trzeba to odkażać ogniem :P

pałeł 18.10.2021 22:59

Cytat:

Napisał JaTomek (Post 752407)
Zacznij od octu po co truć siebie i otoczenie;)

Czy nie lepiej raz a dobrze ? Jak wspomniałem ja używam talku do stóp/butów z Metenamina lub bez tez, niestety ale pracuje dużo po 12h w butach roboczych i nie wyobrażam sobie ze miało by z butów walić. Porostu nie ma opcji na to. Ja stosuje profilaktycznie i mam spokój. A tu sposób o którym wspomniał mishieck

https://www.aptekarzpolski.pl/wiedza...eciwpotliwych/ sposób sprawdzony i pewny :) i dzięki lekturze wiem ze roztwór 10 % potrzebny.

JaTomek 19.10.2021 08:00

Cytat:

Napisał pałeł (Post 752431)
Czy nie lepiej raz a dobrze ? Jak wspomniałem ja używam talku do stóp/butów z Metenamina lub bez tez, niestety ale pracuje dużo po 12h w butach roboczych i nie wyobrażam sobie ze miało by z butów walić. Porostu nie ma opcji na to. Ja stosuje profilaktycznie i mam spokój. A tu sposób o którym wspomniał mishieck

https://www.aptekarzpolski.pl/wiedza...eciwpotliwych/ sposób sprawdzony i pewny :) i dzięki lekturze wiem ze roztwór 10 % potrzebny.

No tak tylko trochę o czym innym piszesz. Problem był ze śmierdzącymi butami po topieniu w bagnie a nie o poceniu stóp 😀

Emek 19.10.2021 08:49

Cytat:

Napisał Leffle (Post 752382)
Katadyn mikropur - do uzdatniani wody , 30 minut moczenia w roztworze i problem znika. Jesli nie wyplukasz woda, tylko wyjmiesz z roztworu i wysuszysz to dluzej utrzymaja sie własciwosci bakteriobojcze.

Sprawdzone i działa?

El Kowit 19.10.2021 09:03

Cytat:

Napisał RysiekO (Post 752412)
No i katadyn zakupiony :D teraz będzie grany z szuszarką z Julki.. musi pomóc, inaczej stwierdzę że trzeba to odkażać ogniem :P

Pamiętaj o podliczeniu kosztów:)
Może wyjść, że nowe wyjdą taniej:D

Pranie "wstępne" zrób na wodzie utlenionej. Potem alkohol 60%, jest jeszcze aldehyd mrówkowy.
katadyn, to zmierzanie w tym kierunku - czyli zwykłej dezynfekcji.

JaTomek 19.10.2021 09:12

Cytat:

Napisał Emek (Post 752468)
Sprawdzone i działa?

Działają i tabletki i ocet. To drugie dostępne w sklepie spożywczym.

RysiekO 19.10.2021 18:10

Cytat:

Napisał Emek (Post 752468)
Sprawdzone i działa?

Sprawdzę czy działa

i ogłoszę wynik testu wszem i wobec :p

Komar 20.10.2021 07:54

Ostatnio na wyjeździe dowiedziałem się, że mój współtowarzysz podróży po każdym sezonie zalewa ciepłą/ letnią wodą buty SIDI. Stoją tak one ok 20 minut celem rozpuszczenia soli wewnątrz membran. Po wylaniu wody i wysuszeniu obuwia całość jest przygotowana do używania w nowym sezonie. Twierdził, że dzięki temu membrana zostaje oczyszczona z soli zawartej w pocie przez co nadal ma właściwości przeciw wodne.

Jeszcze tego sam nie sprawdziłem ale będę próbował w tym tygodniu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.