Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   Strefa, Zona, Зона... (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=26048)

chemik 04.03.2016 22:07

Strefa, Zona, Зона...
 
Czy ktoś był ostatnio w Strefie Wykluczenia wokół Elektrowni Nuklearnej Czarnobyl? Robię wstępne rozeznanie i potrzebuję informacji... Wiem, że do Strefy nadal nie można wjeżdżać samemu, lecz ostatnio Ukraina zluzowała zasady wstępu i teraz wcale nie trzeba być członkiem ekspedycji naukowej aby tam wjechać... Powstało dużo agencji turystycznych, które mają licencję i pozwolenia na organizację wjazdu turystycznego do Strefy... Znalazłem informacje, że są wycieczki jednodniowe i wielodniowe startujące i kończące się w Kijowie... Ceny przy rezerwacji internetowej zaczynają się od 79$, a kończą na kwotach powyżej 200$ (za wycieczkę jednodniową)... I teraz pytania:
1. Czy takie wycieczki startują tylko z Kijowa, czy z innych pobliskich miejscowości też?
2. Czy lepiej rezerwować przez internet, czy już na miejscu?
3. Skąd takie różnice cenowe? Inna trasa objazdu? Inne "atrakcje"? Ukryte opłaty?
Z góry dzięki za pomoc...

chemik 09.03.2016 07:16

Pięciodniowy brak odpowiedzi coraz bardziej przekonuje mnie aby tam jechać... ;) Lubie miejsca niepoznane...

maciej33 09.03.2016 08:53

Tam podobno jest jak w disneylandzie ,z jednym wyjatkiem ,dwumetrowa mysz jest prawdziwa :-D

pattryk 09.03.2016 09:15

cyt co by nie być posądzony o reklamę, organizują wyjazdy już 25raz:

Dzień 1
Spotkanie z pilotem, wyjazd z Krakowa ok. godziny 16:00. Nocny przejazd do Kijowa.

Dzień 2
Po drodze poranna toaleta oraz przerwa na śniadanie. Przyjazd do Kijowa w okolicach godziny 11:00. Zwiedzanie Kijowa: Złote Wrota, pomnik Bogdana Chmielnickiego, Ławra Kijowsko-Peczarska, Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, Sobór Mądrości Bożej, muzemum Czarnobylskie. Przejazd do hostelu, obiadokolacja, zakwaterowanie, czas wolny. Dla chętnych przejazd na główną ulicę miasta - Kreszczatik, powrót do hostelu, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Około godziny 8:00 wyjazd na zwiedzanie "strefy zamkniętej".
Po przekroczeniu 'checkpointów' przejazd pod 'Oko Moskwy' a następnie przejazd do głównej atrakcji w strefie - miasta Prypeć (spędzamy tam ok. 2 h), zwiedzanie miasta m.in: szpital, żłobek, port rzeczny, ratusz, hotel Polesie, dom handlowy, dom kultury Energetyk, urząd pocztowy, wesołe miasteczko z diabelskim młynem. W dalszej kolejności zwiedzamy tereny elektrowni (włacznie z niedokończonymi blokami nr 5 i 6 oraz nowopowstającym zabezpieczeniem dla bloku nr 4 tzw. Arka).
Program obejmuje także zwiedzanie miasteczka Czarnobyl m.in.: pomnik strażaków, główny plac miasta, stadion miejski, cerkiew. Przejazd i krótki postój przy "czerwonym lesie", a także przy tablicach powitalnych miasta Prypeć i Czarnobyl (w zależności od przewodnika, często nasze grupy mają możliwość zobaczenia miejsc spoza standardowego planu, np.: stacje kolejową Janów).
W czasie zwiedzania przewidziany jest smaczny obiad na stołówce pracowniczej. Planowy powrót do hostelu w Kijowie ok. godz. 19:30. Czas wolny - możliwość skorzystania z prysznicy zrobienia zakupów / zjedzenia ciepłego posiłku. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 4
Przyjazd do Krakowa ok. godziny 12:00.

Uwagi Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wymagany ważny paszport.


2 terminy w kwietniu, 2 w maju.
Koszt ~900zł/all in.

GATEWAYFL 09.03.2016 09:15

Cytat:

Napisał maciej33 (Post 473652)
Tam podobno jest jak w disneylandzie ,z jednym wyjatkiem ,dwumetrowa mysz jest prawdziwa :-D

:D dobre

chemik 09.03.2016 14:21

@pattryk, może niezbyt to zaakcentowałem w pierwszym poście, ale ja nie chcę jechac z Polski... Robie motocyklowego tripa po Ukrainie, Mołdawii, Rumunii, a Czarnobyl ma być tylko przystankiem...

pattryk 11.03.2016 09:32

jasne.
Wiem, że można się również dołączyć na samą wycieczkę do Zony. Kwestia uzgodnień cenowych i zgrania terminów.

randal 76 11.03.2016 09:45

http://africatwin.com.pl/showthread....ight=czarnobyl

fassi 11.03.2016 10:18

Pisz do LordProdisz, byl tam ostatnio w tym sanatorium


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.