Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Czyzbym juz mial krucce od 59 konnej RD04 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=16200)

kuntakinte 28.01.2013 00:10

Czyzbym juz mial krucce od 59 konnej RD04
 
2 Załącznik(ów)
Pokoda taka ze czlowiek nie wychodzilby z garazu.
Posztanowilem zrobic w zime wymiane plynow, ustawienie zaworow i przy okazji moja oficjalnie 50 konna Afryke odblokowac, czyli zmieci krucce na wersje 59 konna.
Afryke kupilem od pierwszego wlasciciela, ktory wszystko co robil, wpisywal w ksiazeczke. O kruccach nigdzie nic nie bylo wpisane, czyli rzecz jasna
Dzisiaj mialem plan sciagnac gaznik i wywalic te oryginalne, no i tak sie mecze z tym ciasno chole...nie siedziacym gaziorem i tak mysl przeszla mi po glowie aby zaswiecic latarka, jaki napis maja te moje tam zamontowane krucce.
I zdziw totalny
Pisze jak byk MN8!
Czyzby ktos kiedys wymienil kastrowane na otwarte?
Dzieki z gory za wyjasnienie!

http://www.bilder-upload.eu/show.php...1359328217.jpg

Scorpi 28.01.2013 11:48

Ale napis jest chyba na obejmie a nie na krućcu? Nie zdjemiesz nie bedziesz wiedział....

kuntakinte 28.01.2013 11:56

napis jest 100% na gumie. Czyscilem brakecleanerem i obmacywalem.
Ciezko aparatem to ujac.
Widac nawet ze w gornej obejmie wykrecilel cala srubke a dolna obejma jest ponizej napisu.

madafakinges 28.01.2013 12:00

mnie by męczyło, jeśli bym tam nie zaglądnął...

kuntakinte 28.01.2013 12:32

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 286476)
mnie by męczyło, jeśli bym tam nie zaglądnął...

i mnie wlasnie meczy :-) Mam nadzieje ze ktos tutaj napisze ze MN8 to tylko i wylacznie krucce do wersji 59 konnej.
Czytalem cos takiego na zagranicznym forum, ale tam wiekszosc ludzi to tacy internetowi afrykanczycy i pisza niekiedy to co gdzies wyczytali.

Borewicz 28.01.2013 13:39

Jaki masz VIN?
RD04E-3 - wersja dławiona
RD04E-2 - wersja pełna
ino mógł ktoś grzebać i ją odetkać ;)

Scorpi 28.01.2013 23:04

ja w swojej zdjołem airbox i latarka zajazałem do gaziorów. podniosłem przepustnice i coś wąsko mi sie zdawało wiec juz wiedziałem ze są zaslepki:D

kuntakinte 29.01.2013 10:51

@Borewicz
Wersje mam oficjalnie 50 konna.

@Scorpi
bardzo dobry pomysl! Zrobie tak. Dzieki

Motocykl jest kupiony od pierwszego wlasiciela. Zadzwonilem wczoraj do niego, co go bardzo ucieszylo uslyszec o sowim motocyklu :-)
Spytalem czy kiedys zmienial/dal zmienic krucce na wieksze poniewaz wedlug opisu MN8 oznaczaja krucce otwarte.
Powiedzial ze nie zmienial a kupil wersje 50 konna. Jemu ta moc zawsze wystarczyla a bylo tansze ubezpieczenie.

Kurka ale ten gaznik u mnie sztywno siedzi. Sruba obejmy dolnej od przedniego cylindra niestety, mimo ze odrazu grzechotka odkrecalem, troche sie zjechala.
Gorna obejma odkrecona i mam nadzieje ze wyskoczy kruciec od strony gaznika.
Podwazywalem delikatnie gaznik drewnianym uchwytem mlotka, ale uparte strasznie jest to wszystko. Osikam jeszcze to wszystko Wd40.
Jest jakis patent, bo wydaje mi sie jakbym mogl powiesic caly motocykl na tym gazniku.
Najwyzej przetrne krucce nozem do dywanow i pozniej i sciagne po demontazu gaznika.

motormaniak 29.01.2013 12:41

Cytat:

Napisał Scorpi (Post 286648)
ja w swojej zdjołem airbox i latarka zajazałem do gaziorów. podniosłem przepustnice i coś wąsko mi sie zdawało wiec juz wiedziałem ze są zaslepk

jak jest zdławiona - to tak zobaczysz. Moja również była zdławiona - na szczęście . Na szczęście bo dzięki temu wałek zdawczy jak nowy a moc dałem jej dopiero JA.

kuntakinte 29.01.2013 12:46

Cytat:

Napisał motormaniak (Post 286772)
jak jest zdławiona - to tak zobaczysz. Moja również była zdławiona - na szczęście . Na szczęście bo dzięki temu wałek zdawczy jak nowy a moc dałem jej dopiero JA.

Roznica mocy odczuwalna? Masz osobiscie porownanie przed i po.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.