Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Czy to wina zawieszenia? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=18844)

krzeszu 12.08.2013 13:11

Czy to wina zawieszenia?
 
Czołem,
może ktoś to przerabiał... Jadąc asfaltem (bez dziur) motocykl podskakuje (przód). Oczywiście nie jest to jakieś hardkorowe podskakiwanie, ale miarowe i denerwujące. Czasem przestaje, innym razem znowu daje o sobie znać. Wiedziałem, że mam troche krzywa felgę i byłem pewien, że to jest główny winowajca - dałem do centrowania, koło prościutkie i dalej to samo - wczesniej trzepało lekko na boki kierownicą - po centrowaniu kierownica ani drgnie i oprócz tego co opisałem powyżej jest git. Czy może być to kwestia zbyt twardego zawieszenia z przodu (progersywne wp) - na wiosnę wymieniałem panewkę i wymiana oleju w lagach. Czy mozliwe jest, że motor po prostu przenosi na kierownice każdą najmniejszą wypukłość drogi?

koszi 12.08.2013 13:13

A dawno temu opone zmieniałeś? Miałem coś podobnego, felga byla centrowana i nic nie dało a okazało se że opona fabrycznie była do kitu.

krzeszu 12.08.2013 13:15

Nówka sztuka - michaelin anakee - zrobiłem na niej może 1000 km

KORNIK 12.08.2013 13:21

Wyważenie opony - czy prawidłowo, czy opona prawidłowo weszła na felgę, wymieniałeś panewkę w zawieszeniu - ta druga była ok, łożyska główki ramy - czy ok. bez luzów, luzy na łożyskach koła. Jeżeli masz progresy i gęsty olej to może przenosić więcej drgań z drogi.

krzeszu 12.08.2013 13:30

Podjadę wyważyć koło raz jeszcze - może coś to da. Tylko że zdarzają się odcinki, że kompletnie ustaje to bicie góra dół... gdyby to było cos z kołem, to problem byłby chyba permanentny?

KORNIK 12.08.2013 13:37

Zwróć też uwagę na ciśnienie w kole, a wyważasz na maszynie czy ręcznie. A jaki masz wlany olej do lag?

krzeszu 12.08.2013 13:43

Sprawdzę w książce serwisowej i dam znać. Poza wymianą oleju/klocków/filtrów i innych drobnych pierdół, nie grzebię w motocyklu - za bardzo lubię życie - w tym roku motor do sezonu przygotował mi Szparag. Dzisiaj podjadę zobaczyć co z tym wyważeniem. Mimo wszystko stawiam na zbyt twarde zawieszenie.

Marcin-BB 12.08.2013 15:52

Mam podobne wrażenia z jazdy i stawiam na gęsty olej. U mnie nasiliły się objawy właśnie po wymianie na 10W. Z tym, że nie jest to jakoś mocno odczuwalne i da się z tym normalnie jeździć.;)
Ale po tym widać jakie mamy drogi- mało gdzie są idealnie proste. Zawsze jakieś garby czy dziury:mad:

Scorpi 12.08.2013 18:09

Moja afra i znajomego tez tak ma. Na piątym biegu i niewielkiej predkości buja przodem. Podczas przyspieszania idzie jak strzała....

Genek 12.08.2013 18:48

Moja rada taka, zanim cokolwiek zaczniesz grzebać weź się przejedź po autostradzie albo jakieś nowej konkretnej drodze, bo bardzo często to wina nawierzchni. Nie zawsze muszą być dziury czy koleiny, by podskakiwało koło, tym bardziej, jak piszesz, że zdarzają się odcinki gdzie owe zjawisko nie występuje. Pozdro 750


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.