Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   CRF 1000D pali bezpiecznik 7.5 A (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35411)

ziutek2002 15.07.2019 18:07

Witam Panowie.

Poszukuje pomocy. Dziś stało się coś niemożliwego...nawaliła mi NAT :(. Przyjechałem jak co dzień do pracy. Po wyjściu wkładam kluczyk do stacyjki przekręcam, patrze...nie zapala się nic na kokpicie, pomyślałem może słońce odbija światło. odpaliła normalnie ruszyłem i po 50 m....zdechła. Postanowiłem sam szukać przyczyny, aku OK, ale znalazłem pod kanapą przepalony bezpiecznik 7.5 A z opisem ILUMINATION STOP. Wymieniłem, kokpit odpalił ujechałem kawałek ...to samo. Teraz nawet jak włożę 10A to zaraz pali....od czego to może być? Na przepalonym bezpieczniku ujadę kawałek, skrzynia DCT nie wbija 2 biegu za chwilę sama przechodzi na jałowy bieg...Przy przepalonym nie działa światło stopu, kierunki, kokpit...Mieliście coś podobnego? ....Afrę zostawiłem u jednego gościa w garażu ....nie wiem czy serwis...czy można sprawdzić, zrobić coś przy niej jeszcze samemu....

Wszelkie podpowiedzi mile widziane....z góry bardzo, bardzo dziękuję...

....szukam schematu ele.

...szukam w schemacie elektrycznym...

ziutek2002 15.07.2019 19:44

Myślę co dziś zrobiłem innego niż co dzień...

....dziś jeszcze po raz pierwszy użyłem grzanych manetek na pierwszym stopniu przez całą drogę...na pewno ich nie wyłączyłem po zatrzymaniu...ale przecież przekręcenie kluczyka w pozycję zero i ich wyciągnięcie powinno automatycznie je wyłączyć...

nabrU 15.07.2019 23:15

Hej,

No to sam dałeś sobie odpowiedź.
Grzane manetki trochę prądu ciągną nawet na 1 stopniu. Jak powiesz gdzie je podłączyłeś zapewne dojdziemy, co zrobiłeś źle.

ziutek2002 16.07.2019 06:05

Hej.

Wiesz co RADARMAN, moto mam od tygodnia, zakupiłem je tutaj u nas w kraju od pierwszego właściciela, z polskiej dystrybucji, z pełnym kompletem dokumentów. Manetki są Ori dołożone przez dilera Hondy...myślisz, że to może być przyczyną???...jechałem z działającymi 26km i ok....dopiero jak wyszedłem z pracy i włożyłem kluczyk kokpit ,,nie wstał''

....za jakieś 2 - 3 godziny jadą do niej, jest zamknięta na posesji dzięki uprzejmości pewnego Pana....jak nic nie znajdę...pewnie laweta :(

CzarnyCzarownik 16.07.2019 06:10

Manetki (z oxforda) ciągną poniżej 4A na maksa, więc jakiś kosmiczny prąd to to nie jest!

Oczywiście pierwsze do głowy przychodzi kolejny test z wyłączonymi manetkami aby to sprawdzić Twoje podejrzenie.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

ziutek2002 16.07.2019 06:24

Zgadza się Panie CZAROWNIKU...tylko przekręcając kluczyk w pozycję 1, zaraz błysk na bezpieczniku...nie ma szans zobaczyć czy są w ogóle załączone/wyłączone...

....jedyne co przychodzi mi do głowy to dokopać się po instalacji gdzie to jest wpięte i po prostu wypiąć...

....chciałby, żeby to było to, ze schematu nic nie wynika...

madafakinges 16.07.2019 06:59

Manetki masz wpięte w kostkę pod czacha, nad lampami. Żeby się do niej dostać trzeba rozebrać pół przodu.
Sprawdź najpierw wszysykie kable pod siedzeniem, czy coś nie jest przyszczypane. Skoro Moto ma 26tys tzn. że miało niedawno serwis zaworowy, możliwe że coś źle poskładali trzeba by zwalić zbiornik i zobaczyć.

ziutek2002 16.07.2019 07:27

Dziękuję MADAFAKINGES! ...mam na nim 8.000 km dopiero - wielkie dzięki za podpowiedź!

Będę szukał tam gdzie wskazałeś!

mdxmd 16.07.2019 07:39

Cytat:

Napisał ziutek2002 (Post 644155)
Dziękuję MADAFAKINGES! ...mam na nim 8.000 km dopiero - wielkie dzięki za podpowiedź!

Będę szukał tam gdzie wskazałeś!

no to zapewne serwisu zaworowego nie miał, jeżeli manetki są ori to wyłączenie stacyjki rozłącza także manetki, zresztą to nie problem ze słabym akumulatorem... coś z obwodu tego bezpiecznika robi zwarcie i go przepala w konsekwencji jakiś element nie działa, który jest potrzebny dla skrzyni DCT i możliwe, że dlatego tak się zachowuje....

teraz widać, że archaizm jakim są bezpieczniki tak naprawdę w niczym nie pomaga a tylko unieruchamia pojazd....

radiolog 16.07.2019 07:40

Jak wywala bezpiecznik to masz gdzies zwarcie, jabym nie zmieniał bezpiecznikow na wieksze, bo to grozit upaleniem czegos istotnego, tylko wsadził na lawetę i zawiózł do elektryka.

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 644156)



teraz widać, że archaizm jakim są bezpieczniki tak naprawdę w niczym nie pomaga a tylko unieruchamia pojazd....

To lepiej zeby spalił sie bezpiecznik , czy cala instalacja?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.