Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Olej do scottoiler'a - jaki? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=7203)

wolly 16.08.2010 23:00

Cytat:

Napisał Lepi (Post 128117)
Pisałem bez ironii, o oleju z Biedronki. Swoje robi. A jak gdzieś nakapie to zawsze możesz powiedzieć że da się zlizać ;)

i jeszcze dodam ze nawet na skrzyżowaniu nie smarował żeby jakiś inny moturzysta nie wycioł orła a podajnik oliwy to była szczoteczka do zębów- nie tych napędowych , a co najważniejsze działało :D

rambo8_w_tv 21.08.2010 20:40

Cytat:

Napisał suchy (Post 128079)
tez lalem do swojego hipol:Thumbs_Up:w umiarkowanym sprawdzi sie jeszcze lepiej niz na czarnym ladzie

Dokładnie, potwierdzam :Thumbs_Up: jest co prawda na początku trochę pitolenia z ustawieniem dawki, ale później cud-malyna, czyli i felga czysta i łańcuch nasmarowany.
No i jest to bodajże najtańsza opcja w porównaniu do niebieskich czy tam czerwonych smarowideł Scott'a. ;)

samul 29.08.2010 11:53

Cytat:

Napisał puszek (Post 128113)
Olej od pił mechanicznych można stosować. I chyba inne oleje też ...A czy czerwony czy niebieski scota to zalezy od temperatury-pory roku i klimatu ujeżdżanego

Eeee, z tym do pilarek (!) i podobnego sprzetu uwazalbym, bo one maja doskonale wlasnosci myjace (zeby sie zywica nie skleil) i jakis benzin-o-ring-killer tam moze byc! Do lancuchow bez oringow mozna oczywiscie stosowac wszystko, z gesim smalcem wlacznie, choc nie maslo :haha2:

MaRP 30.08.2010 10:07

Cytat:

Napisał rambo8_w_tv (Post 128704)
Dokładnie, potwierdzam :Thumbs_Up: jest co prawda na początku trochę pitolenia z ustawieniem dawki, ale później cud-malyna, czyli i felga czysta i łańcuch nasmarowany.
No i jest to bodajże najtańsza opcja w porównaniu do niebieskich czy tam czerwonych smarowideł Scott'a. ;)

No dobra, jak macie ustawione dawkowanie w scotoilerach?
Dla hipola, oczywiście.
Dopiero będę zakładał ten wynalazek :D

podos 30.08.2010 10:17

Cytat:

Napisał MaRP (Post 129705)
No dobra, jak macie ustawione dawkowanie w scotoilerach?
Dla hipola, oczywiście.
Dopiero będę zakładał ten wynalazek :D

A przy jakiej temperaturze? Prawidłowe ustawienie to 1-2 krople na minutę. Nie zależy od podziałki na pokrętle. Stoper i termometr w dłoń.

MaRP 30.08.2010 10:25

Spotykanej w Polsce :D
Wcale nie myślę, że ta podziałka to pokazuje ilość kropli w jednostce czasu, dlatego się pytam, żeby od czegoś zacząć.

Babel 30.08.2010 11:39

Cytat:

Napisał MaRP (Post 129705)
No dobra, jak macie ustawione dawkowanie w scotoilerach?
Dla hipola, oczywiście.
Dopiero będę zakładał ten wynalazek :D

Na oko :D
Ja mam od niedawna Scota i generalnie moim zdaniem (mogę się mylić) pokrętło służy tylko do regulacji otwarcia otworu przez który leci olej.
Zawór jest otwierany zaraz po zapaleniu silnika tylko w zależności od ustawienia pokrętła mniej lub więcej.
Ja przy obecnych temperaturach i hipolu mam ustawione mniej więcej na połowie.
Jak chce dosmarować łancuch np po offiku to jadąc po asfalcie na chwilę robię maxa .

Mam pytanie z innej beczki - na offikach zamykacie zawór od Scota ??

podos 30.08.2010 11:45

Cytat:

Napisał Babel (Post 129719)
Mam pytanie z innej beczki - na offikach zamykacie zawór od Scota ??

tylko na piasku.

banditos 16.11.2012 22:31

Cytat:

Napisał szparag (Post 128110)
Ja testuję obecnie olej do filtrów powietrza , jest bardzo klejący i po wyschnięciu ma konsystencję prawie jak smar.
Na razie tylko 500 km i testy z ustawieniami. Na 3 łańcuch pięknie tłusty a oponka i felga suchutkie.
Podzielę się wynikami po większym przebiegu.

Szparag i jak tam sprawdza sie te oleum do filtrow?
Podzielisz sie wynikami?

matjas 19.11.2012 12:45

Cytat:

Napisał samul (Post 129604)
Eeee, z tym do pilarek (!) i podobnego sprzetu uwazalbym, bo one maja doskonale wlasnosci myjace (zeby sie zywica nie skleil) i jakis benzin-o-ring-killer tam moze byc! Do lancuchow bez oringow mozna oczywiscie stosowac wszystko, z gesim smalcem wlacznie, choc nie maslo :haha2:

olej do pił ma tę zaletę, że jest biodegradowalny. nie od czapu to jest bo JEDNA kropla oleju zanieczyszcza 1000 /tysiąc/ litrów wody.
z wad Pilarolu na przykład można wymienić fakt, że jest na bazie estrów oleju rzepakowego co przy dłuższym stosowaniu powoduje twardnienie oringów.
smaruje OK moim zdaniem - przetestowałem.
co do innych olejów w tym ATF i do filtrów to mam prostą odpowiedź = weźcie do ręki opakowanie od łańcucha DID na ten przykład. jest tam ładny rysunek nt. konserwacji tegoż łańcucha na którym producent narysował oliwiarkę a obok niej symbol: 80W90, nie sądzę, żeby miał na myśli olej silnikowy, do filtrów, lub inny... czerwony lyb niebieski :haha2: znanej firmy :D

matjas


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.