Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hardware (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=113)
-   -   Tania nawigacja GPS (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=8757)

Ronin 02.03.2011 10:25

Cytat:

Napisał gruby (Post 162976)
Kupiłem niedawno larka 35at.Czy ktoś z was go testował? http://www.videotesty.pl/news/539/La...nawigacja-GPS/


ciekawe. a za ile nabyłeś to cudo? była może jakaś promocja?

Sławekk 02.03.2011 11:24

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest, rozebranie zasilacza i zalanie cewki ( dławika), który urywa się od wstrząsów . W nowych już to robią .

Dbać o ładowarkę i starać się ładować oryginalną , albo ze sprawdzonym, zalecanym napięciem .

Nie zostawiać navi w trybie ładowania dłużej niż to jest potrzebne (dłużej tzn. podłączona do ładowania leży w aucie 1/2 dni ) .

Lark odwdzięczy się . To prosta navi , dobra dla początkujących . Dużo możliwości .

Jenes 02.03.2011 14:37

:) Że tak zadam może głupie pytanie:D, czy kupujecie te wynalazki po to aby smigać po na szym kraju, tudzież cywilizowanej europie, czy może z zamiarem wykorzystania też gdzieś gdzie nie ma mapy dróg do GPS'ów ??
Ja sie dotychczas posiłkowałem automapą, TT, na PDA, a tam gdzie są białe plamy w sieci GPS to próbowałem ostantio skanowane i kalibrowane mapy papierowe, i mapy z google maps wrzucane na telefon z gps'em. Przydałoby sie takie tanie urządzenie żeby tak można zrobić a i normalne nawigacje typu AM, TT też śmigły, bo telefon jest średnio poręczny.

Proszę o wyrozumiałość:bow:

bartim 02.03.2011 18:36

Ja sie zdecydowałem tylko dlatego że chodzi na tym GarminXT

Mecia 02.03.2011 19:08

Mnie w sumie interesuja same trasy off. Orientuje się ktoś czy owe są dostępne do Larka, czy każda to ma w standardzie ? Nie znam się jeszcze na tym.

Babel 02.03.2011 20:14

Ja też polecam Larka - mam 43.1- ma Windowsa chyba 5.0- używam z automapą (bardzo prosto wskazać plik dla innej mapy niż oferowana w oryginale)- trasa Polska - Chorwacja i po Chorwacji - bdb (ale to zależy od mapy) - w prawdzie tylko w samochodzie.
Można mieć uwagi co do jasności ekranu czy też szybkości znajdowania satelity - ale cena 200 - 300 zł to podstawowa zaleta :).

Widziałem inne tanie nawigacje - Manta i inne i Lark mi najbardziej podpasował

ArturS 03.03.2011 08:59

Odnośnie MIO 200 na wszelki wypadek zapytałem kumpla co od lat handluje nawi i serwisuje używki. Odpowiedź nie była zbyt pochlebna:
Andy
tylko nie mio 200 ani c250
daleko od tego
nie dotykaj nawet patykiem na odleglosc
straszne gowno
nic tam nie chce dzialac, jest ograniczony softem
juz lepiej larka 3,5 cala
albo blow

Sławekk 03.03.2011 09:29

Taki navi jak Mio 200 , 300 , 400 - nie posiadają wejścia na kartę SD . Możliwość dodawania map do pamięci ograniczona . Orginalny program do nawigacji raczej kiepski , ale to kwestia gustu .

Pastor 03.03.2011 09:37

Drodzy Zgromadzeni - kiedyś neostrada dała mi za jakieś zasługi zupełnie za darmo taki telewizorek - Lark freebird 35.7.
No i mam. I se w aucie czasem go wieszam celem lansu wioskowego. Moze i do motóra kiedys powieszę, w końcu beemiarzem jestem :D
Ale do rzeczy - góóóópi ten telewizorek jest az strach. Mapa mu się kończy na PL i reszty świata nie ma zupełnie nic a nic. A sama Polska to tez jakas taka kulawa - troche inna niż z geografii pamiętam jakby.
Stąd pytanie do sali: w którą dziurę i co mam mu wsadzić żeby było lepiej? Tylko wyraźnie i powoli mi to napiszcie, bo ja w rzucaniu bajtami to słabokumaty.
Dzięqję.
Zdrowia
:hello:

Sławekk 03.03.2011 10:19

ZGODNIE Z PRAWEM

KAŻDY WŁAŚCICIE NAWIGACJI MOŻE DOKONYWAĆ W NIEJ ZMIAN ( ODBLOKOWAĆ NAWI ) , ALE TRACI GWARANCJE !!!

MOŻE WYKASOWAĆ CAŁKOWICIE ORGINALNE OPROGRAMOWANIE I PO ZAKUPIE NOWEGO PROGRAMU DO NAVIGACJI SAM ZAINSTALOWAĆ GO NA URZĄDENIU .



1 - jeśli ktoś chce kupić program do nawia i zainstalować go, to pierwszą rzeczą jest zapoznanie się z systemem jaki w niej mamy . W wiekszoości jest to WINDOWS CE .

2 - potem wybieramy interesujący nas program - i tu raczej w googlach poszukać opisu . To sprawa bardzo inwidualna .
Jeśli śmigamy po Europi to coś w stylu tomtom . Jeśli raczej wschód to np.GARMIN lub IGO8 - dużo map podchodzi od innych nawi , są też darmowe choć marne .

W zależności od wybranego programu sposób instalacji jest różny .

3 - krok to wgranie legelnego programiku do odblokowania nawi i dokonanie zmiany jednego z plików systemowych po przez edycję pliku . Są Larki , których odblokowywać nie trzeba .

4 - instalujemy program navi
5 - dogrywamy mapy
6 - reset
7 - jedziemy w trasę

P.S
Larka z neostrady robi nawet lody ;) a o krawatach nie wspomnę .

W/W OPIS NIE ŁAMNIE PRAW AUTORSKICH - a po odblkowaniu nawi tracimy gwarancję .


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.