Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   K60 Scout tylnia - pasek gumy pośrodku opony (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32094)

kacperek 08.06.2018 22:49

K60 Scout tylnia - pasek gumy pośrodku opony
 
Cześć,

Na stronie Oponeo stoi tak:

"Zastosowany na środku pas gumy (w szczególności uwidoczniony w rozmiarze 150/70B17) zapewnia możliwość komfortowego podróżowania w dłuższej trasie z jednoczesnym zachowaniem parametrów jezdnych."

Myślę o tych oponach ze względu właśnie na ten pasek, bo jednak więcej czasu spędzam na asfalcie, ale okazuje się, że wspomniany pasek występuje w nie wszystkich rozmiarach. Widać to na zdjęciu:

https://bikegear.co.za/wp-content/up..._size_back.jpg

I teraz nasuwają się pytania:
  1. Czy ten pasek faktycznie jest ważny?
  2. Czy jeśli nie ma go w rozmiarze 130/80-17 to nic nie zmienia w trakcji pomiędzy różnymi szerokościami w tym modelu ponieważ producent wie co robi? (Inaczej ze względu na takie różnice to powinny być już różne modele)
  3. Czy jeśli do RD04 jest przeznaczona szerokość 130, to wejdzie 140? (to pewnie już było dyskutowane)
  4. Czy to, że w necie można się spotkać z opiniami że na niektórych moto ta opona jest bardzo dobra, a na innych kiepska może wynikać właśnie z tego, że są mają założone różne szerokości a więc jak widać na zdjęciu inne bieżniki?

Co sądzicie na ten temat?

myku 08.06.2018 23:04

Bierz opone w swoim rozmiarze i nie rozmyslaj nadto. Wiadomo ze szersze opony sa do ciezszych i raczej mocniejszych motocykli. A takie zjadly by oponę szybciej jakby nie bylo paska oraz takowe motocykle wiecej czasu spedzaja raczej na czarnej nawierzchni...dojazdy na kolach itd. Tak.mi sie przynajmniej wydaje. Co do trakcji to widzialem zawodnikow ktorzy ogarniali temat tak samo z paskiem jak i bez niego, wiec w moim przekonaniu chodzi tu o wage ,moc motocykla jak i wieksza czesc jazdy asfaltowej. Ale moze sie myle...

zbyszek 09.06.2018 07:36

Myślę że to bardzo dobra guma, na tył, ale wyje w winklach mocno, przy jeździe na wprost OK.
Robi ogromne przebiegi mam 150/70, w miarę przewidywalna na mokrym, trzyma rewelacyjnie na szutrach.

Przód zdjąłem dość szybko, i nigdy więcej nie założę.
Wyząbkowała się szybko, straciła szybko wyważenie, po ponownym wyważeniu było ok ale może 2 tyś km. Przy czym huk jaki dawała na asfalcie był nie do zniesienia.
Co ciekawe huk narastał od 40 do 130, wystarczyło przekroczyć 140 i tylko szum wiatru było słychać, cisza totalna. Przy jeździe w zakresie prędkości 60-90 drżenie kierownicy powodowało mrowienie w rękach, do tego to wycie...
Może jakaś wadliwa była, nie wiem.
Tył jak dla mnie -super, ale po około 20 tyś ma kilka małych pęknięć pomiędzy kostkami bieżnika
Przód na szutrze rewelacja, a na asfalcie:dizzy:

Misza 09.06.2018 07:43

Miałem tą oponę kiedyś... Przebieg zrobiła solidny a zakochałem się w niej jak w ulewie chciałem pójść deko bokiem a tu afra na gumę!! :) Tak się testuje opony :)

Maurosso 09.06.2018 08:00

Ceni się ta opona, ale do lekkiego dualowego jeżdżenia robi robote. Ja mialem kilkukrotnie z paskiem (rd07), kumpel na xt660 bez paska. Na deszczu robi robote mega (z lub bez paska), w suchym terenie (szutry, kamienie etc) mega.

Rozkłada ręce na mokrej trawie w błocie.

Tak jak bylo powiedziane: bierz pod swój rozmiar i bedzie dopsze ;)

luźno kieta 10.06.2018 15:04

Cytat:

Napisał zbyszek (Post 585468)
Myślę że to bardzo dobra guma, na tył, ale wyje w winklach mocno, przy jeździe na wprost OK...

...Przy jeździe w zakresie prędkości 60-90 drżenie kierownicy powodowało mrowienie w rękach, ...
Może jakaś wadliwa była, nie wiem.
Tył jak dla mnie -super, ale po około 20 tyś ma kilka małych pęknięć pomiędzy kostkami bieżnika
Przód na szutrze rewelacja, a na asfalcie:dizzy:

Potwierdzam, mam nowe założone i będę przednią zmieniał na cokolwiek innego...
trzepie kierą jak diabłem po święconej wodzie dokładnie w tych zakresach prędkości. Tył - super.

Onufry22 10.06.2018 15:18

Jeżeli dużo jeździsz po asfaltach to dobry wybór. Ja zjeździłem dwa tyły i nie będę zastanawiał się nad kolejnym. Przód faktycznie bez rewelacji, ale nie mam pomysłu na co zmienić... Tył na mokrej trawie czy błotku śliska się nie miłosiernie

kacperek 10.06.2018 18:32

Dzięki Panowie za opinie. Naczytałem się już sporo na temat fajności tych opon, stąd mój wybór, ale interesowała mnie kwestia głównie tego pasa na tyle. Skoro nikt na to wcześniej nie zwrócił uwagę to widocznie tak ma być i producent wie co robi że nie ma go w rozmiarze 130/80. Co do przodu to póki co założę i sam się przekonam czy może być lepiej :)

Mieciek 11.06.2018 07:20

A to nie jest tak że
K60 -bez paska
K60 SCOUT - ma pasek

apex 11.06.2018 07:48

Cytat:

Napisał Mieciek (Post 585737)
A to nie jest tak że
K60 -bez paska
K60 SCOUT - ma pasek

Nie tak nie jest, na stronie producenta jest tak jak napisał autor.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.