Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Zbieram informacje na temat przekroczenia granicy w Bosni i hercegowinie (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=24351)

PszemekADV 13.07.2015 18:45

Zbieram informacje na temat przekroczenia granicy w Bosni i hercegowinie
 
Witam. Pany powiedzcie mi z doswiadczenia czy do BiH mozna legalnie wjechac i wyjechac na dowod osobisty?

Na stronie ambasady pisza ze tak, zadzwonilem i niemila Pani odpowiedziala regulke ze obywatele rp moga wjezdzac na dowod. Ale oficjalnie nie chciala powiedzedz ze wjedziemy tam bez problemu.

Problem sie pojawil bo narzyczona okazalo sie nie ma paszportu. Dzis nie udalo sie jej pojsc i zlozyc wniosek. I nie wiem czy jakbysmy nie zdazyli to czy mamy sie czym martwic czy nie?

Chcialbym poznac Wasze doswiadczenie.

koli82 13.07.2015 21:03

Cześć,
Byliśmy w tym roku w połowie czerwca w Albanii i nie było żadnego problemu z przekraczaniem granic na dowód. Z tego co pamiętam kolegę nawet do Albanii na dowód wpuścili. A najlepsze było to że jak pokazywał dowód osobisty na przejściu z BiH do Montenegro, to nie wołali od niego papierów pojazdu :).

PszemekADV 14.07.2015 21:37

Cytat:

Napisał koli82 (Post 439992)
Cześć,
Byliśmy w tym roku w połowie czerwca w Albanii i nie było żadnego problemu z przekraczaniem granic na dowód. Z tego co pamiętam kolegę nawet do Albanii na dowód wpuścili. A najlepsze było to że jak pokazywał dowód osobisty na przejściu z BiH do Montenegro, to nie wołali od niego papierów pojazdu :).

Dzięki wielkie za info ;) Mówisz celnicy mili? trochę sie denerwujemy tym brakiem paszportu :P

Fihu 14.07.2015 22:16

Mnie zawsze szukają, sprawdzają paszport + zieloną kartę, nawet przy kontroli drogowej chcieli dwa razy paszport (ale go nie dostali :D).
Inna sprawa ze zawsze mam ze sobą paszport i nie upieram się żeby go nie okazywać na granicy. W tym roku jeszcze mnie tam nie było ;)
Sorry jeśli moje informacje nie pasują do reszty,ale jeśli jest powiedziane ze można bez, to myślę ze da rade :)
Powodzenia!

PszemekADV 15.07.2015 19:48

damy znać po powrocie :P mam nadzieję że się wyrobimy z paszportem jak nie to raz kozie śmierć :P

Może wołają paszport bo to naturalne ale jak da się im dowód to widzą że członek rp i wpuszczają ;)

W końcu celnicy muszą być przeszkoleni i znać prawo

Mam taką nadzieję :PP

lena 16.07.2015 14:16

Byłam w czerwcu z całym autokarem ludzi - Czarnogóra i Albania przez BiH, na dowodzie - bez problemu. Powodzenia.

herni 17.07.2015 14:42

Przed wczoraj wjezdzalem od strony chorwackiej do BIH i nie było żadnego problemu z wjazdem na dowód .Zapytał tylko o zielona karte.

PszemekADV 17.07.2015 21:08

Super dzięki wielkie za zainteresowanie tematem :)) i za uspokojenie ;):at:

Poncki 18.07.2015 01:49

Nie źebym się czepiał, ale ta Chercegowina w temacie to tak słabo wygląda...

PszemekADV 18.07.2015 23:01

Tak tak masz racje aczkolwiek zaraz jak dodalem dalem edita niestety nie wiele pomoglo :(( sorka za to to tak z rozpedu. Jak opublikowalem to patrze wtf i chcialem naprawic.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.