Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   podłączanie "przez stacyjkę" (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3503)

Ronin 09.06.2009 12:21

podłączanie "przez stacyjkę"
 
Rady poszukuję i zdjęć:)
Powiedzcie, jak się cokolwiek podłącza "przez stacyjkę"?
łopatologicznie proszę, jak do 3-latka;)
jak np. podłączyć olejarkę od Pałeła? - poproszę konkretnie, gdzie który kabelek "wtyknąć" (oprócz tego do elektozaworu;)z tym dam radę;)).
Bardzo pożądane fotki poglądowe!

Sprawa kolejna z tego cyklu.
Jak już kupię gniazda zapalniczki, to też chcę jedno z nich podłączyć "przez stacyjkę". I to samo - jak to zrobić? osoby, które tak mają zrobione poproszę o zrobienie fotek, żeby było jasno widać, gdzie i jak podłączyć kabelki:)

i jeśli bym chciał zmienić, żeby grzane manetki były podłączone przez stacyjkę, to jeśli te kilka rzeczy będzie tak podłączone, to nie pierdzielnie to wszystko?;)

czy od razu mam jeszcze zasięgnąć rady jak voltomierz zamontować?:D;)

rambo 09.06.2009 12:31

Ja polecam wpiecie pod kabelek od świateł pozycyjnych :)

podos 09.06.2009 13:26

wszystkie nowo dodawane elemeny wlutowujesz w odizolowany kabel + przy samej skrzynce bezpiecznikowej. Jaki ma kolor - sprawdz w heynesie na schemacie od 04.
W siódemkach to czerwono czarny.
Drugi kabel do masy - czyli do ramy (najlepiej przez jakiś gwint niezamalowany!!!)
Na każdym kabelku do użądzenia są bezpieczniki własne. I to jest OK.

Voltomierz - mam tak samo, ale nie wiem czy przez to nie ma jakiś przekłamań.

klanol 09.06.2009 13:28

a ja polecam fpiencie w przewód zasilający wiatrak na chłodnicy, dlaczego?
- jest włączany stacyjką
- zabezpieczony bezpiecznikiem o odpowiednim zapasie
- jak spalisz bezpiecznik nie odłączysz żadnej funkcji życiowej (np światła, zapłon)
- łatwy dostęp do niego powoduje brak konieczności ingerencji w wiązki.
- ponieważ wiatrak jest jedynym odbiornikiem w tym układzie moszna dać mocniejszy bezpiecznik (średnio polecane ale daje radę)

poza tym, nie polecam grzebania w prondach jak nie masz o tym pojęcia bo bardzo łatwo zrobić kuku a gorzej naprawić :)

pod wentylator najbezpieczniej i najmniej inwazyjnie. zesztą zobacz po schemacie.

zombi 09.06.2009 21:12

Mam pod światła, ale klanol otworzył mi oczy. Wiatrak jest "coool" rozwiązaniem.

Ronin 09.06.2009 22:49

Spoko, wiedziałem, że z czasem pojawi się taki głos rozsądku;)
lubię moją AT, więc jeśli nie będę miał pewności, to kaleczył jej nie będę, spokojnie:)
ale chcę zobaczyć, bo rozwiązań na pewno jest sporo:)

Wieczny a pochwal się jak masz podłączony voltomierz? może chcesz powtórzyć operację zamontowania u mnie? :D

wieczny 09.06.2009 23:01

Ja mam podłączony źle, to znaczy trochę głupio. Działa, ale jest do poprawki. Gniazdko zapalniczki odłączyłem pod pozycyjne. Do małego obciążenia się nadaje, ale do większego już nie bardzo. Lekka partyzantka wyszła. Eksperymentować wolę na swoim ;). Cenne uwagi klanola biorę do siebie ażeby zastosować w czasie bliżej nieokreślonym - byle przed następnymi wakacjami.

A woltomierz sobie wydumałem, że pod aku, ale poprzez przekaźnik podłączony do pozycyjnych. Bo na razie jest też pod pozycyjne.

zombi 09.06.2009 23:07

Żeby było jasne, do świateł mam podłączone sterownia cewką przekaźnika. Sam voltomierz, manety, i mam nadzieje w tym tygodniu gniazdo zapalniczki, do akumulatora poprzez przekaźnik.

Vooytas 15.06.2009 09:29

Gniazdko zapalniczki podpięte mam bezpośrednio do aku. Oczywiście zaraz przy aku bezpiecznik.
Ma to swoje plusy i minusy, np. moge ładować komórke podczas postoju (bez przekręconej stacyjki).
Dodatkowe urządzenia typu voltomierz czy olejarke, podpiąłbym pod wentylator jak radzą.
Pozdrawiam!

klanol 15.06.2009 10:15

Cytat:

Napisał Vooytas (Post 62622)
Gniazdko zapalniczki podpięte mam bezpośrednio do aku. Oczywiście zaraz przy aku bezpiecznik.
Ma to swoje plusy i minusy, np. moge ładować komórke podczas postoju (bez przekręconej stacyjki).
Dodatkowe urządzenia typu voltomierz czy olejarke, podpiąłbym pod wentylator jak radzą.
Pozdrawiam!

moszna i tak, aczkolwiek radziłbym ukryć gdzieś wyłącznik, najlepiej pod kanapą aby ktoś ci nie zrobił jakiegoś psikusa. rózne są ludziki na tym świecie i i mendy złośliwe nadzwyczj często spotkać moszna :oldman:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.