Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Honda - inna niż AT & NAT (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=185)
-   -   Honda CB1300 Super Bol d`or (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30035)

matjas 25.08.2017 12:36

fakt jest taki, że wszystkie 1000+ idą... no kurde jaka łaska. musza iść. wiadomo GSX pójdzie lepiej niż CB1100 ale litr i powyżej to już ma i dół i górę - na którą, co lubię najbardziej, możesz wcale nie zagląda a to i tak bezwysiłkowo jedzie.
dlatego jeśli ktoś mówi, że 750 jest akurat to po prostu nie pojeździł naprawdę dużym moto - nie trzeba zapier... ale moc i tak czuć na każdym kilometrze.

m

bigboykr 25.08.2017 12:52

Cytat:

Napisał krakus (Post 544819)
Takie głupie uczucie, gdy po zakończeniu wyprzedzania chcesz wrzucić bieg wyżej, a okazało się że poszedł tak z piątki.

O i tu właśnie podałeś największą wadę tego moto. Brak 6go biegu. Poza tym ta Kawa jest cudowna.

Zmyler 25.08.2017 13:35

Gsx-em 1400 łapałem się na tym że lecąc w trasie i wjeżdżając w zabudowany czy jakieś ograniczenia do 50 po zwolnieniu i ponownym odkręceniu gazu przy 120 czy 140 wbijałem siódemkę (próbowałem) bo tak szedł od dołu. Cb 1300 dużo mocniejsza na górze powyżej 6tyś, ale gsx lepiej z dołu ciągnie. I to bez względu czy solo czy z plecakiem.

JarekO 25.08.2017 15:24

Ja Was kręcę! W końcu wątek o ładnych motocyklach :-). Dzięki Futrzaku!

Kazmir 25.08.2017 21:23

Cytat:

O i tu właśnie podałeś największą wadę tego moto. Brak 6go biegu
To też dorzucę parę groszy.
Tak jak już pisałem w wątku o "Kiedy spełnią się marzenia" zastanawiałem się nad CB 1300, XJR 1300 i GSF 1250. Wygrał Bandit właśnie ze względu na 6-bieg, ale nie tylko. Oczywiście wtrysk paliwa z niesamowitą reakcją na ruch manetki. Małe zużycie paliwa w stosunku do starszych wersji. O odpalaniu zimnego silnika olejaka .....to znacie. Prosta konstrukcja, łatwy dostęp do wszystkiego (serwis) tanie części, ABS, dobre heble, nienaganne prowadzenie.

Mówicie o przyspieszeniach? Jeśli zostanie ten motocykl na dłużej pierwszym zakupem będzie wyświetlacz biegów. Temat już ogarnięty są dwie drogi jedna to zakup w h....j drogiego gotowca:(. Drugi przeróbka (prosta) czujnika biegów i wyświetlacz.
Czasami jest tak jak mówicie!! Jadę sobie spokojnie po mieście 50km/h na 6 biegu. Po jakimś czasie jest coś do wyprzedzenia. Odkręcam gaz - no wyprzedzam, ale szału nie ma. Dopiero potem pada w głowie k...wa to przecież szóstka była:mur:. Druga zabawna rzecz z którą musiałem potrenować. Bardzo kłopotliwa była jazda po szutrach dziurawych, ze względu na niesamowitą reakcję manetki gazu. Moto jak wpadło w dziurę na drodze to minimalny ruch manetki powodował strzał jak z procy;) Teraz "wbijam" na wolnych obrotach 2,3 bieg i jadę sobie spokojnie omijając tylko dziury.

Ja lubię operować na danych, który motocykl z 1000+ ma cały moment (108) dostępny od 3700obr/min? Na dodatek (miły) prezencik. Deklarowana moc w tym moto jest w praktyce dużo większa niż podawana w danych tech. Na koniec cena, a to też trzeba brać pod uwagę.

Tank 25.08.2017 21:41

Moze byc? Ma prostokątną lampę...

krakus 25.08.2017 23:12

Cytat:

Napisał bigboykr (Post 544829)
O i tu właśnie podałeś największą wadę tego moto. Brak 6go biegu. Poza tym ta Kawa jest cudowna.

nie brakuje mi 6. Po prostu człowiek ma gdzieś w głowie zakodowane: po sprawnym wyprzedzaniu wrzuć bieg wyżej. jakby była szóstka to jak kolega napisał, szukałbym siódemki :dizzy:
Całe bałkany mogłem wyprzedzać w trasie bez redukowania (2 osoby i bagaże). Kolega solo na VFR750 redukował z 6 na 4. Taka różnica. I przy prędkościach w trasie rzędu do 140, hunda paliła więcej :P
Motocykl ten kupiłem przez przypadek w sumie. I teraz mam problem, chciałbym ponownie coś, czym mogę zjechać z asfaltu. I co mi zapewni taki komfort wyprzedzania? Budżet musiałbym pewnie podwoić...

KristoF 25.08.2017 23:31

Do każdego trzeba się przysiąść. Dla mnie pozycja na bandziorze jest nieakceptowanie usportowiona jak zresztą w starszych wersjach. CB 1100 jest mała pokroju Seven Fify czy W800. Piękne ale nie dla dużego chłopa. Gsx jest spoko ale nie za dużo jara? Ile trza dać za uszczelki do zacisków ? ;) ZRX taki... kompaktowy. Biało Czerwona CB 1300 S to na razie jedyny Big bike na który bym zamienił XJR. Szkoda że nie robią z dwiema lufami
https://youtu.be/IXg-d_NhT6I
Brak szóstki jest odczuwalny ale można dać większą zębatkę. I tak powyżej 160kmh bez dużej szyby się nie jeździ. Mimo masy składa się pięknie, hample bardzo dobre kanapa szeroka, bardzo stabilna na wyjściu z łuku. Trzeba rozwiercić końcówki wydechu. Pykanie rur wydechowych po zgaszeniu zjawisko rzadko spotykane. Baku meter kilka piw postawi . Mam rok 95 żadnych lambdów i kominów wielkości gaśnicy, ssanie przy gaźniku itp. Esencja linii motocykla. Sex na kółkach :)

matjas 25.08.2017 23:35

Seks na kółkach - to w piątkowy wieczór do mnie przemawia ;)

KristoF 26.08.2017 10:43

A w sobotę rano można pooglądać w pętli na rzutniku :) :
https://youtu.be/hu0crj7Gk1o


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.