Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Remont rd07 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30897)

free 24.12.2017 08:24

Remont rd07
 
Witam :) Mam pytanie do fachowców a jest tu wielu:D, odnośnie zabezpieczenia śrubek i innych metalowych elementów moto . Jak temat gdzieś jest z konkretną odpowiedzią to sorka ale słabo szukam :confused:. Dodam ze chodzi o korozje

motomax 24.12.2017 09:11

zasadnicze pytanie przed korozją czy odkręcaniem? Jeżeli przed korozją to żółty ocynk

free 24.12.2017 09:23

Chodzi o korozje i to żeby samo przykręcanie nie uszkadzało powłoki . Kiedyś ocynkowałem ,forma kąpieli... i to była lipa

motomax 24.12.2017 13:51

jeżeli przykręcanie śrub uszkadzało ich powłokę galwaniczną to albo masz rozkalibrowane lub uszkodzone klucze albo ktoś spalił ocynk i się łuszczył..

Cynkowanie to najprostsza metoda zabezpieczenia śrub,ale trzeba je odpowiednio przygotowac żeby powłoka sie trzymała.. Inne sa ale jakoś nikt sie raczej w to nie bawi..

Ewentualnie tam gdzie można wrzuć nierdzewkę i spokój

Sama kąpiel nie wystarczy dla śrub używanych,trzeba je czasem mechanicznie przygotować

free 24.12.2017 14:37

Czytałem wcześniej o tym cynkowaniu ... jest firma we wrocku po św zadzwonię . ciekawe jak cenowo . wszystko potraktowałem ostro szczotą choć są elementy które cięzko doczyścić ale jeszcze się pobawię . dzięki za odpowiedz :)

motomax 24.12.2017 15:44

Cynkowanie kosztuje grosze chyba z 7 zł/kg/żeby to dobrze oczyścić musisz stary ocynk i rdzę usunąc..

Stary ocynk ściągniesz dimmerem lub w elektrolicie do akumulatorów ale tu uważaj bo te opary to naprawdę trujące gadziajstwo,broń boże w jakimś pomieszczeniu..

No i potem trzeba gdzieś do utylizacji to oddać

Dobrym sposobem jest też szkiełkowanie lub piaskowanie głowki śruby która idzie w ocynk.

Im ładniejsza powierzchnia tym efekt końcowy lepszy

free 24.12.2017 16:14

Często korzystam z nitro , ale luknę na ten dimmer .Co do czyszczenia to sporo jest tego i takie małe ze myślałem nad wrzuceniem tego do betoniarki z piaskiem ale jakimś konkretnym he:p

motomax 24.12.2017 16:28

Dimmer to agresywny środek więc uważaj,na daje sie do usuwania ocynku,w żadnym przypadku do mycia moto,nawet po rozcieńczeniu z opakowania.

to do mycia wagonów kolejowych i tirów służy.

Do ocynku jest dobry i je go szybko,potem ci wrzucę jak śruby po ocynku wyglądają,teraz rady nie dam bo mni kobita w wigilie odstrzeli

KristoF 24.12.2017 19:26

Też mam to na głowie. Swego czasu byłem w zakładzie cynkowania to mi powiedzieli, bym dał sobie spokój ze śrubkami bo to i tak zejdzie... A może niklowanie ?

Ps. Byłem dziś w innym zakładzie i powiedzieli mi to samo. Biały ocynk się nadaje do konstrukcji i rzeczy zadaszonych. Tam gdzie jest deszcz i tarcie lepiej dać cynk złoty bo jest wytrzymalszy, biały zdziadzieje szybciej na takich elementach jak śruby. W sumie można dać na taką ośkę czy śrubę a w widocznym miejscu czoło psiknąć kolorem jakim.

free 05.01.2018 18:35

Dalem do cynkowania wszystkie pierdoly nawet kolektory ,myślę że zda egzamin . Akurat afryka ma mało tego na widoku . Fajno to wygląda. Jak robiłem vt 600 była tego jedna trzecia he. Wiadomo jak ktos śmiga w terenie to warto szukać czegoś fest ,moje moto lata po asfalcie . A tak to rama z resztą grantów wróciła z proszkowego i nawet dzis doszła paczka od rambo, w poniedziałek silnik i reszta z lakieru wróci i powoli montaż. :drif:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.