Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Łożysko główki ramy - problem z wybiciem bieżni RD03 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28851)

Kuler 30.03.2017 13:30

Łożysko główki ramy - problem z wybiciem bieżni RD03
 
Cześć wszystkim, poratujcie jakimiś sposobami na wybicie bieżni łożysk z główki ramy. Próbowałem już chyba wszystkiego poza cięciem. Ten rant jest tam tak minimalny że wszystko, nawet specjalnie naostrzone łyżki, śrubokręty, pilniki - wszystko się rozklepuje po dwóch uderzeniach młotka, a następnie obmyka. Bieżnia nawet nie drgnie :mur: Podgrzewać opalarką też próbowałem od zewnątrz. Nie wiem, może młotek za mały, bo chyba kilowy i nie ma wystarczającego momentu by to ruszyć.
Nawet takim specjalnym wybijakiem do bieżni rowerowych próbowałem, z czterema rozchodzącymi się ramionami, też dupa :Sarcastic: Mija już 7 lat jak mam Afri i nigdy wcześniej tych łożysk nie wymieniałem. Nie wiem, może poprzedni właściciel nie posmarował smalcem przed założeniem i sie "zespawało" (?)
Help ... :bow:

rambo 30.03.2017 13:43

Diax.
robisz nacięcię z boku 2mm i dalej możesz tym już obracać za pomocą uderzeń aż wyjdzie

Franz 30.03.2017 14:41

Wymiana łożysk głowki ramy jest jednym z najczestszych filmików na youtube. Masz tam po angielsku , niemiecku i nawet chińsku do różnych modeli
Znajdziesz pewnie i to o czym pisze rambo



Kuler 30.03.2017 14:45

Dzięki Franz, ale wszystkie te filmy już oglądałem. Na wszystkich nikt nie ma problemu z wybiciem obydwu bieżni z GŁÓWKI RAMY. W większości motocykli są specjalne "wizjery" w ramie do wybijania bieżni, w Afri tego nie ma - jest tylko minimalny rant :(
Podkreślę że nie chodzi mi o sztyce z dolną półką, tam dostęp po wyjęciu jej jest i kątówka pewnie pomoże, jednak nie mam dremelka żeby podejść z podcięciem w główce ramy do bieżni

motormaniak 30.03.2017 14:50

nacięcie - to na bieżni sztycy. Ja w ostateczności wkładam mela przez główkę i przyłapuje spawarką do bieżni. Ciepło ze spawania też pomaga.

Lucky Luke 30.03.2017 14:58

Kuler jak kiedyś podobnie męczyłem się w husce , walczyłem dwa dni i jeszcze trzech kumpli pomagało. Cuda robiliśmy i nic jak zaklęte.

Skończyło się tym że załadowałem moto na przyczepkę bez całego przodu i pojechałem do mojego mechanika. Ten wlazł ma przyczepkę ze swoim prętem i młotkiem RAZ pierd**ną i wyleciało. Potem śmiał się z nas... wstyd jak nie wiem.
Weź inny pręt i większy młotek , musi wyjść.

Misza 30.03.2017 15:01

Ja do tego mam zwykły żebrowany 12mm... tylko ścięty jest nie na prosto tylk bardzo delikatny kąt. Jak noże w tokarce. Jak jest nie sklepane to ostrze to wystarczy raz przyłożyć dużym młotkiem, jak sklepane to naprawić i gotowe.

Kuler 30.03.2017 15:03

Uff, a myślałem że jakiś nieogarnięty jestem i tylko ja mam taki problem ;)
Naoglądałem się wcześniej w ch.. filmów o tej wymianie :) myślałem że jestem mądry ;) wszystkim te bieżnie tak tam ładnie wypadają, a u mnie jak przyspawane :/ no nic, powalcze z większym młotem :P a jak nie pomoże to kupie spaware ;)

Cassini 30.03.2017 15:52

Kup lepiej dremela - tańszy jest, natniesz małą tarczką i samo wypadnie.

zbyszek 30.03.2017 20:29

Podgrzej opalarką ale delikatnie żeby lakieru na główce nie zfajczyć.
Potem dokładnie jak piszą wyżej, brecha i jebut.
I nie walnij se młotkiem w palec, bo jeszcze w wątku ortopedycznym będziesz marudził, a tu sezonnn....:D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.