Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   fani strzelectwa czarnoprochowego...? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=26407)

Andrzej_Gdynia 19.04.2016 22:45

fani strzelectwa czarnoprochowego...?
 
Na naszym Forum są wszyscy... a czy są ludzie bawiący się bronią czarnoprochową? Chętnie posłuchałbym kogoś doświadczonego w temacie i poznał... Jeśli można - może ten wątek kogoś zainteresuje?

krakus 19.04.2016 22:48

czy też ostatnio trafiłeś na program na tvn turbo na temat tej broni?
mnie również temat zaciekawił.

Ziarko 20.04.2016 07:59

A co Was męczy w tym temacie?

krakus 20.04.2016 09:29

mnie za bardzo nic nie męczy :)
po prostu obejrzałem program z zainteresowaniem. Prawdę mówiąc jako laik, nie wiedziałem na czym polega do końca zasada działania tej broni. Dowiedziałem się chociażby skąd się wzięło powiedzenie "plan spalił na panewce".

Ziarko 20.04.2016 09:51

Jest to broń którą można kupić legalnie na dowód osobisty.
Modele rewolwerów, to broń wielostrzałowa, czasem z wymiennym magazynkiem. Załadowana i zabezpieczona może leżeć długo w suchym miejscu wciąż gotowa do strzału - dlatego broń palna winna być w bardzo bezpiecznym miejscu w domu np. szafie/skrzynce do przechowywania broni i amunicji. by nikt niepowołany się do niej nie dostał.

Celnością w niczym nie ustępuje dzisiejszej broni - mówimy o celności na standardowe odległości 15, 50 75 100 m.
Pod względem skuteczności nie ustępuje wiele współczesnej broni - wszak za jej pomocą długo toczono wojny i użytkowano ją nawet w dość trudnych warunkach. Pod względem obsługi - wymaga więcej zachodu, co przy sportowym, rekreacyjnym strzelaniu nie robi jakiś istotnych różnic. Bo tą nowoczesną też trzeba czyścić.

Miras Sc 20.04.2016 10:39

Cytat:

Napisał Andrzej_Gdynia (Post 480060)
Na naszym Forum są wszyscy... a czy są ludzie bawiący się bronią czarnoprochową? Chętnie posłuchałbym kogoś doświadczonego w temacie i poznał... Jeśli można - może ten wątek kogoś zainteresuje?

Odezwij się do Matjasa. Czytałem jego posty, widać że ma w tym temacie wiedzę.

pałeł 20.04.2016 11:35

Byłem członkiem bractwa kurkowego fajna sprawa nie powiem.
Co do celność to celniesza jest proca :) zobacz sobie tarcze o króla kurkowego ciężko o dwie 9 w tarczy . A przecież to najważniejsze wydarzenie w roku w bractwie i do niego sie trenuje cały sezon. Ludzie ostrzelani nie mają dobrych wyników w tarczy.
Niebezpieczna jak każda broń i do użytku tylko na szczelnicy .

Wole paintball jest fajniej dynamicznej i nie ma strat życia w razie czego :)
PS marker paintballowy jest celnieszy i szybszy mimo że nie korzysta się z przyrządów celowniczych

Mieciek 20.04.2016 21:04

Ja sie tematem ostatnio tez interesuje. Po wuizycie w twierdzy Srebrna Góra :D chociaz na kolejne hobby to juz brak kasy i czasu. Ale warto by było poćwiczyc umiejetności strzelnicze na własną reke.
Czy garłacze tez zaliczają sie do czarnoprochowców które mozna by kupic na tych samych zasadach?

Andrzej_Gdynia 20.04.2016 21:59

Mnie też nic nie męczy - ot po prostu szukam kontaktu z ludzmi którzy są w bractwach. Chętnie bym sprawdził czy to coś dla mnie...
Za info o matiasie - dzięki

radekw 21.04.2016 11:32

A czy w tej kategorii mieści się też jakiś zgrabny falkonecik, który by można wycelowany w drzwi sobie postawić i załadowany kartaczem czekałby sobie na niechcianych gości? :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.