Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Posiadacze RD03 - jaki olej silnikowy używacie ?? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2451)

Babel 01.02.2009 10:35

Posiadacze RD03 - jaki olej silnikowy używacie ??
 
Przymierzam się do wymiany oleju w swojej staruszce.
Do tej pory miałem Motul 5100 15w 50 półsyntetyk (ze starych dobrych zapasów) - w sumie byłem zadowolony.
Ale strasznie mnie znajmy mechanik zniechęca do Motula mówi, że od kiedy jest w Polsce rozlewany to się dziadoski zrobił.
On mi proponuje Castrola jakiegos z beczki , znowu w piątek rozmawiałem z Matem polecał Agip.
Oleju praktycznie silnik nie bierze (ok 400 ml na 4500 km o ile dobrze pamietam - z pamiecia już nie najlepiej w tym wieku;)) więc chyba zostanę przy połsyntetyku, ale też zastaniam czy nie zalac mineralnym - jakoś nie czuje aby była różnica - więc po co przepłacać ;) .
Moj prywatny Nissan Almera ma przejechane 240 tys na mineralnym i silnik chodzi jak nowy i nie bierze nic oleju pomiedzy wymianami.

Także pytanie co lejecie do swoich babć ??

ramires 01.02.2009 11:14

hehe, dobre :D
on nawet na wiekszosci produktow nie ma pl opisów a co dopiero mowa o rozlewaniu. Zmien mechanika. Ciągne oleje bezpośrednio od importera na Polske i nie ma mowy o rozlewaniu go w PL, Przeważnie dostawy przychodzą z Austrii.
Jeśli już chcesz coś fajnego to idz w Castrol 10W50 Power Racing 1(synt), 10W40 Power GPS (półsynt) już nie jest aż taki świetny, ale daje rade.
Jak namierzyć AGIP-a to bierz koniecznie 10W60 (cholernie trudno dostępny).

Babel 01.02.2009 11:28

Cytat:

Napisał ramires (Post 41883)
hehe, dobre :D
on nawet na wiekszosci produktow nie ma pl opisów a co dopiero mowa o rozlewaniu. Zmien mechanika.

Nie no grzebania przy Afri nie dopuszczam nikogo poza sobą :).
Koleś jest w sumie dobry jako mechanik a pewnie tak gadał bo chciał mi Castrola sprzedać - ale za Motulem ciagnie się opinia nie tylko słyszana od niego że jest masa podróbek :( - nie wiem czy to prawda ??
A co do olejów to syntetyk odpada na pewno i raczej coś 15w50.

rambo 01.02.2009 11:43

Ja bym sie nie zastaniawiał wogóle i do japońskich silników lał tylko syntetyk :)
Moj 15 letni nissan i 15 letnia afryka najlepiej sie czują własnie na syntetyku. Do Nissana raz wlałem minerał i po 1000km zminiłem na syntetyk. różnica w pracy była jak miedzy dobrym a złym paliwem.
Nie wiem Kto jest Babel twoim mechanikiem ale japońskie silniki sie nie zalewa minerałami :oldman: a dwa Synstetyk wychodzi taniej bo się go żadziej zmienia :p

Babel 01.02.2009 12:09

Cytat:

Napisał rambo (Post 41890)
Ja bym sie nie zastaniawiał wogóle i do japońskich silników lał tylko syntetyk :)
Nie wiem Kto jest Babel twoim mechanikiem ale japońskie silniki sie nie zalewa minerałami :oldman: a dwa Synstetyk wychodzi taniej bo się go żadziej zmienia :p

A sam ci jestem mechanikiem :) dla swoich sprzetów.
Zgadzam się że syntetyk jest lepszy ale Nissana już kupiłem zalanego mineralnym - wiec nie zmieniam - a naprawdę silnik chodzi jak zegarek i pewnie wczesniej zeżre go rdza niż się ten silnik wykończy
A co do syntetyków - kiedyś zalałem VT500 Shadow syntetykiem - to mi go tak zaczęła żreć - litr na 700 km i powiem szczerze trochę się boję że jak zaleje syntetykiem silnik mojej 21 letniej Afryki to bedzie to samo.
Pozostanę chyba przy półsyntetyku.
A co do wymiany, że taniej - to ja i tak rocznie robię Afri małe przebiegi więc wymiana jest raz na rok a nie po 12 tys km.

ramires 01.02.2009 12:13

wiesz co, handluje i Castrolem i Motulem.
Motul jest droższy i jeśli chodzi o półsyntetyk lepszy od Castrola GPS.
Jeśli chodzi o syntetyczne to ta sama liga. (Motul 7100 i Castrol Racing 1).
Nie wiem skąd ludzie biorą jakieś takie opinie.
A co do mineralnego, Babel, nie obraź się, ale za chwile będziesz lać pewnie słonecznikowy. Masz fajną AT to ją zalej dobrym olejem a nie kombinuj...

Babel 01.02.2009 12:36

Ok chyba zostanę przy Motulu 5100 15w50 polsyntetyku - Ramires wysłałem ci priv.

A tak swoją drogą to ciekawy jestem na czym lataja inni posiadacze Rd03 .
Narazie odezwali sie posiadacze nowszych silników :)

ramires 01.02.2009 13:02

Babel, ja osobiście lałbym 10W50 styntetyka (lub jakbym dostal to 10W60 nawet).

wieczny 01.02.2009 13:12

A ja se wleję minerała jak mi się skończy 10W60.

Gregor 01.02.2009 14:19

A ja powiem tak :)
Pierwszy sezon śmigałem na Castrolu dolewka raz w miwsiacu:(
Potem wlałem Motula wszystko ok tylko zaraz zrobił się czarny jak smoła .
A teraz mam Agipa i jest super po ponad 6000 jest nadal czysty.:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.