Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   jak sie wymigać od mandatu? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=556)

motormaniak 05.05.2008 13:13

jak sie wymigać od mandatu?
 
Panów Stróżów Prawa proszę o nie czytanie...........
od poczatku:
Lecę sobie na długi wekend w Bieszczady - kolumna samochodów , duży tłok , wszyscy jadą równo po 110, czasem pomimo znaku teren zabudowany bo droga piękna szeroka, z poboczem.
W szczerym polu zatrzymuje mnie drogówka - gdzie ś za znakiem terene zabudowany mieli ekipę z radarem - mandacik 400 zł i nie ma dyskusji. Za chwile dostają przez radio zlecenie że jedzie kolejny motocklista... AKCJA MOTOCYKL - Wyłapują głownie motocykle, pomimo że wszystkie pojazdy jadą z tą samą prędkością......

Pytanko naiwne: mandat przyjęty (bo co miałem nie przyjmować) , da sie jakoś nie zapłacić....?
Rozłożyć na raty...., komornika zmylić....?

EGON 05.05.2008 13:16

mnie to na kamery wzieli... ale Tyś sie Darku dał w wałka zrobić ewidentnie....:hello:....

giziu 05.05.2008 13:48

Zrobiłeś błąd że przyjąłeś mandat, swoim podpisem potwierdziłeś, że złamałeś prawo i musisz :haha2:mandat zapłacić.
A mandat dostałeś tak dokładnie za co...za przekroczenie prędkości?
Dlaczego inni nie zostali zatrzymani??
Ja bym się kłócił:umowa:

szwedzkikucharz 05.05.2008 14:15

A nie jest tak, że w ciągu iluś dni (7-miu?) można się odwołać? Tylko cóż to może zmienić. A to, że inni też za szybko jechali, hmmmm tak to jest w życiu jeden wpadnie, drugi nie. Pewnie też sporo punkcików wciągnołeś? Tym bym się bardziej martwił. Sezon dopiero co wystartował

Babel 05.05.2008 14:51

Słyszałem na CB że zmieniły się opłaty za obsługę komornicza mandatów.
Tzn kolo opowiadał że odstał 200 zł mandatu i jak zwykle olał - komornik albo przyjdzie albo nie bo do tej pory jak przyszedł to było parę groszy więcej i już.
A teraz okazało sie że komornik (ponoc od nowego roku tak jest) naliczył drugie tyle kosztów.
Czyli razem 400....
Czy to prwda nie wiem - załsyszłem na CB??

newrom 05.05.2008 15:10

Jak przyjąłeś to teraz można tylko anulować albo zapłacić. Oczywiście wcale nie musisz się spieszyć z płaceniem, ale wcześniej czy później mandat trafi do komornika przy urzędzie skarbowym i wtedy komornik Ci rozłoży go na raty bo woli dostać kasę bez szarpania się o parę złotych. Z drugiej strony nawet z kosztami komornika to chyba najtańszy kredyt na rynku ;)
Jak masz dużo pieniędzy i żyłkę pieniacza to dopytaj jakiejś papugi czy nie można oskarżyć polucji o dyskryminacje, albo coś ;)

Pozdr
newrom
PS. po ostatnich kilku wypadkach i artykule w fakcie czy innym superekspresie akcja motocykl byla do przewidzenia. ;(

motormaniak 05.05.2008 15:40

Nie zamierzam sie procesować, ani nie twierdze że tyle nie jechałem. Ale wkurza mnie fakt że zostałem wyłuskany w śród innych samochodów i zbulwersował mnie fakt że kiedy koleś wypisywał mandat to przez ich radio zlecali kolejnego motocyklistę. Koleś jechał 107 km/h i również przy mnie dostał 400 zł mandatu. Każdy wie że nie da sie jeździć zgodnie z przepisami, a kiedy wszyscy jadą szeroką piękną drogą i walą 100 to nie zwalniasz tylko dlatego że jedziesz na moto.....

Pawel_z_Jasla 05.05.2008 15:51

Na szybko ale po kolei :dizzy::

- jezeli uważasz, że mandat został nałożony bezpodstawnie lub też w zawyżonej wysokości /trzeba by zerknać w taryfikator ale o ile wyliczyłem to dostałes "środek" widełek/ można pomimo jego przyjęcia odwołać sie w terminie 7 dni do właściwego miejscowo Sądu Grodzkiego /dawne Kolegium ds. Wykroczeń/. Ja bym nie tyle powoływał się na sam fakt nie ukarania pozostałych uczestników ruchu co prowadzenie przez Policję palanowych działań "przeciwko" określonej grupie i "wyłapywanie" ich z kolumn jadących i łamiących ten sam przepis pojazdów. Z doświadczenia wiem, że sprawy odwoławcze sporadycznie kończą sie sukcesem a w twoim przypadku uzasadnienie odwołania będzie hm..., że tak powiem mało klarowne.

- jeżeli chcesz rozłożyć mandat na raty to musisz również w terminie 7 dni złożyć stosowne pismo/wniosek w Urzedzie Wojewódzkim właściwym dla miejsca wystawienia mandatu /na mandacie, w górnym rogu winna być pieczątka z adresem i nazwą organu, który ten mandat "rozliczy" czyli np. Podkarpacki Urzad Wojewódzki ... ble,ble,ble/. Wniosek nalezy uzasadnić - nikt tego raczej nie weryfikuje więc mozna napisać epopeje - i tyle. W tym przypadku moje doświadczenie wskazuje na przychylne rozpatrzenie takiegoż wniosku ale 100% gwarancji to nawet na UNIMIL sie nie dostaje.

- w temacie komornika to pojecia nie mam bo to nie ta branża.

Szkoda Darku kasy i pkt. ale live is brutal and full of zasadzkas:mur:!!! A swoja drogą to na moim terenie w okresie ostatniego tygodnia były dwa wypadki w 100% zawionione przez motocyklistów, w tym jeden denat - niestety niewielka ilość idiotów pracuje na opinię większości :oldman:.

POZDRAWIAM

motormaniak 05.05.2008 16:41

-Mandat nie był nałożony bez podstawnie :( , ale zwracam uwage na obostrzenia względem motocyklistów i można nawet przypadkiem oberwać...
-Mandat dostałem w okolicach Ostrowca Świętokrzyskiego - z Policją w Bieszczadach jakoś łatwiej było kiedyś sie dogadać i lżejsze znacznie dla portfela to było.
- Policjant który mnie kontrolował był nawet chyba skłonny do redukcji kwoty mandatu, ale pani policjantka już nie - może jestem i szowinistą ale kobietom
w służbach mundurowych zdecydowanie NIE.....

Zaczekam aż przyjdzie ponaglenie do zapłaty, a potem dopiero zapłacę i tyle:(
A zamiast nowej maty term-a-rest będe spał na materacu z carefura za 30 zł:(

szwedzkikucharz 05.05.2008 17:15

Może taki farmazon by pomógł:
http://pl.youtube.com/watch?v=bdcKkc1z7lM


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.