Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   spis narzędzi na wyprawę (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3933)

Big_Brother 08.08.2009 19:31

spis narzędzi na wyprawę
 
Hej!

Ma ktoś może spis jakie klucze rozmiar itp zabrać na wyprawę...?

- chodzi o to by niepotrzebnie nie wieźć w kufrach tego czego naprawdę nie potrzebuję.

pzdr
Maciej

Misza 09.08.2009 00:10

Sorry ale wydaję mi się, że jeśli pytasz to bez sensu żebyś cokolwiek brał :). Poza tym na pewno znajdziesz na forum podobny temat, ale skoro jesteś na dwa dni przed wyjazdem...

Klucz do koła tył chyba 24 jutro ci jeszcze sprawdzę
klucz do przedniego: 17, 10 i 12 do odkręcenia zacisków
Dwie łyżki



Mój zestaw:

płaskie: 24, 17, 10, 8, 12, 14, 13
nasadowe: 8, 10, 12, 13, 14, 17, 19
śrubokręt krzyżakowy długi - taki by wlazł w kranik
śrubokręt płaski długi - solidny żeby posłużył jako przecinak jakby co
scyzoryk z małymi śrubokrętami
imbus 4 5 6
grzechotka + przedłużka
łyżki x2



kawał rurki paliwowej 10mm
komplet bezpieczników
śrubki, podkładki nakrętki fi 5, 6, 8mm
taśma izoalcyjna
drut miedziany
kabel miedziany
ogniwko łańcucha
taśma mcgyvera
trochę silikonu wysokotemperaturowego
poxilina
linka stalowa plus zaczepy do klamek



Zestawik mieści się w schowku pod kanapa i mam go zawsze ze sobą.

Big_Brother 09.08.2009 00:20

Dzięki :) ... nie przesadzaj z tym bez sensu... poprostu reise feber no i boję się czy czegoś nie pominąłem lub czy czegoś nie biorę bez sensu. typu jakiś niespodziewany rozmiar klucza, dziwny torx itd... :/

poza tym jak by co to będę konsultował się z mądrzejszymi przez tel satelitarny - a przecież zębami nie poradzę...

Maciej

szwedzkikucharz 09.08.2009 11:07

Racja, że dobrze mieć własne graty. Kiedyś potrzebowałem odholować kaszla i co z tego, że chętni to pomocy byli - jak nikt nie miał linki akurat.....

wlodar 09.08.2009 11:15

Pamiętaj o oczkowej 17 i weź lepiej 3 łyżki, ta trzecia może bycduzo krótsza od pozostałych, a przy zmianie opony się bardzo przydaje.

chinol 09.08.2009 15:18

no i zestaw naprawczy do dętek by się przydał, jak by co ;)

Lepi 09.08.2009 15:21

Klamkę hamulca i sprzęgła. Opaski/bejmy stalowe jak do przewodów paliwowych.

Artuditu 09.08.2009 20:25

pompka

bigos 09.08.2009 20:41

Cytat:

Napisał chinol (Post 69562)
no i zestaw naprawczy do dętek by się przydał, jak by co ;)

U mojego towarzysza podróży, który przed wyjazdem wymienił oponę i dętkę na nowe trafił się kapeć i wyrwany wentyl:mur:. Przydała się więc zapasowa dętka. Jeśli jest się samemu (nie ma czym pojechać do najbliższej sprężarki), albo na zadupiu to potrzebna jest też pompka.

Jak już mowa o zapasach to żeby nie targać np. pompki warto wiedzieć jak wyglądają styki (zajrzenie nic nie kosztuje, a na forum powiedziano o tym chyba wszystko).
Niedawno ktoś wołał z trasy o pomoc przy padniętym reglerze, więc nie mając zapasu dobrze chyba wiedzieć czy przed startem ładowanie nie budzi żadnych zastrzeżeń. O kostkach i śniedzeniu i konserwacji napisano też chyba wszystko.

Jeśli nie wymieniało się linki sprzęgła warto zobaczyć jak wygląda. Wydaje mi się, że krytyczny punkt jest przy klamce (przynajmniej u mnie tam się przetarła).

Na start pomocna jest lista im.Podosa. Ja przerobiłem ją na swoją potrzebę. Jest tam podział na narzędzia, części, ...

Mam nadzieję, że zmieściłem się w temacie.

Vooytas 11.08.2009 07:43

Klamki ważne !!!
Ja po wywrotce moto na parkingo daleko od domu mam klamki zawsze przypięte do gmoli ziiiitkami.
oczywiście trzeba pamiętać że klamki są różne tzn. nie są zamienne lewa z prawą.
Cytat:

Napisał Lepi (Post 69563)
Klamkę hamulca i sprzęgła. Opaski/bejmy stalowe jak do przewodów paliwowych.



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.