Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Instalacja wod. kan i c.o_potrzeba weryfikacji (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38137)

przemo77390 21.09.2020 21:21

Instalacja wod. kan i c.o_potrzeba weryfikacji
 
Heja,

Moze jest na sali jakis spec aby mniej wiecej podpowiedziec ile taka robota moze byc warta i czego w niej brakuje?

Wykonanie wewnętrznej instalacji wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania.

.1 ETAP (przed tynkami).– instalacja wod. - kan.

Rury wodne HB PLAST (plastik zgrzewany) w izolacji piankowej wraz z cyrkulacją ciepłej wody użytkowej.
- ujęcie wody (podejście do wodomierza)
- zasobnik ciepłej wody użytkowej
- zlewozmywak w kotłowni
- kran czerpalny ogrodowy
- kran czerpalny w garażu czynny cały rok
- wc
- umywalka
- zlewozmywak
- zmywarka

Piętro:
- pralka
.-suszarka
- zlewozmywak w pralni
- WC
- umywalka
- brodzik
- wanna
- odpowietrzenie kanalizacji

CENTRALNE OGRZEWANIE – rury zgrzewane stabilizowane od.pieca do kolektorów w izolacji piankowej.
- podejście do pieca
- rozdzielacz podłogówka parter
- rozdzielacz grzejniki parter
- rozdzielacz podłogówka piętro
- rozdzielacz grzejniki piętro

Razem 1 etap: 4000 + materiał 8000 .= .12000zł brutto
.
2 ETAP (przed wylewkami)
Montaż rur (alu-pex) od kolektorów do poszczególnych grzejników w izolacji piankowej:
- parter 4 szt.
-piętro 6 szt.

Montaż ogrzewania podłogowego: salon, kuchnia , hol, wiatrołap, łazienki parter i piętro, pralnia, ułożenie styropianu z folią ekranizującą GR. 2,5 cm, montaż rur grzewczych, podział na sekcje. Razem. ok~ 65 m²:

Montaż konstrukcji WC Geberit do zabudowy suchej 2 szt.

Razem 2 etap: 4700 + materiał 5900 = 10600..zł brutto

3 ETAP
Montaż kotłowni: pieca, zasobnika (bez tzw. serwisanta ok. 450zł - elektronika), grzejników - 2800 zł
Całość brutto [zł]:
.- 1 etap 4000 + materiał 8000 .= 12000
- 2 etap 4700 + materiał 5900 = 10600
.- 3 etap 2800 bez materiałów ok.23 tys.
Razem brutto [zł]:11500 + materiał za 1 etap (8) i 2 etap (5,9) = 25400
Koszty materiałowe z 8% VAT.

.
1 ETAP – 8, tys.: rury do wody zgrzewane HB PLAST w izolacji piankowej z cyrkulacją ciepłej wody, kanalizacja PCV Magnaplast, CO-rury plastik zgrzewany Stabi Glass, rozdzielacze do podłogówki i grzejników
+ szafki

2 ETAP – 5,9 tys.: rury alu-pex do grzejników i podłogówki, złączki, izolacja piankowa stabilizowana do grzejników gr. 9 mm, styropian do podłogówki gr. 2,5 cm (cena nie zawiera Geberitów ok. 750 zł)

3 ETAP – ceny ulegają zmianom ok. 23tys. piec z zasobnikiem , osprzęt do kotłowni i. grzejniki

Wszystkie roboty hydrauliczne wykonywane są bez robót murarskich ( do wyjasnienia).
5-letnia gwarancja na wykonaną usługę przy zakupie materiałów przez firmę instalującą. Wszystkie ceny są cenami brutto z 8% VAT...

aadamuss 21.09.2020 22:28

To ile wychodzi za całość? Wycena majstersztyk :-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Tank 22.09.2020 05:37

Każda robota jest tyle warta, ile klient jest w stanie za nią zapłacić. :) Wszystko zależy od lokalizacji, konkurencji na lokalnym rynku, rzetslnoscu firmy itd, itp.

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka

przemo77390 22.09.2020 06:41

Cytat:

Napisał aadamuss (Post 698012)
To ile wychodzi za całość? Wycena majstersztyk :-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

To fakt taka zakrecona - wychodzi mi ok. 49 kola za calosc

Misza 22.09.2020 06:47

Nie wiem jak tam koszty materiału ale robocizna +-ok. Zależy od tego co Tank napisał... Instalację też można spierdolić i to nie chodzi tylko o szczelność ale o takie pierdoły jak np niezamocowanie GW w ścianach jakoś porządnie, żeby dało się potem zaworki po ludzku pomontować. Podejścia do baterii, kanaliza przeszkadzająca w montażu odpływu liniowego, kanaliza poprowadzona zbyt płytko i pękający przez to jastrych... Dużo tego naobserwowałem.

calgon 22.09.2020 07:18

Sprawdź czy w umowie masz 5 lat gwarancji na usługę tzn-robota i materiały czy tylko na robotę.

przemo77390 22.09.2020 08:17

Dzieki za dotychczasowe pordy.
Sprawdze gwarancje.
Czyli cena za robote +/- ok. a jak cena calosciowa?

przemo77390 22.09.2020 08:19

Dzieki za dotychczasowe porady.
Czyli cena za robocizne +/- ok.
Jak z cena calosciowa - bo to mnie tez dreczy - ok. czy przeszacowana? Ktos cos pewnie robil wiec jakis oglad sytuacji moze posiada?
Firma raczej robi ok. robote - taka okoliczna

Misza 22.09.2020 10:08

Budynek budynkowi nierówny. Jeśli masz wątpliwości co do wysokości oferty to poproś innego wykonawcę/ów o oferty i je porównaj w zakresie zarówno kosztowym jak i technologicznym. Jeśli nie ma innych wykonawców to znaczy, że tyle ta usługa kosztuje i koniec gadki.

ArtiZet 22.09.2020 10:16

A co to za system HB Plast ?? To sa takie szare rury zgrzewane jak w marketach ??
Pytam, bo mi tez takie coś ekipa zrobiła- potem usłyszałem parę opinii, ze jest to sytem "developerski" czyli tani w zakupie towar=najwieksza "przycinka" na towarze wykonawcy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.