Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Rumunia na wiosnę (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30796)

ablos78 07.12.2017 20:54

Rumunia na wiosnę
 
Witam, planuje wypad ze znajomymi wiosną do Rumunii. Może ma ktoś sprawdzoną miejscówkę na nocleg i jakieś traski na off.Z góry dzięki.

Onufry22 07.12.2017 21:36

Sprawdź http://www.transeurotrail.org/

tyran 07.12.2017 21:44

Byłem w tym roku na wiosnę pierwszy raz.
Spaliśmy pod namiotami w Borsie.
Przez tydzień lataliśmy po górach Maramuresz.
Mega! Muszę to powtórzyć, ale zdecydowanie na czymś lżejszym. ;)

ablos78 07.12.2017 22:58

Czy termin 1-5 maj to nie za wcześnie w góry? ???

Adagiio 08.12.2017 07:04

Zdecydowanie za wcześnie, powyżej 1300/1500 m nie przejdziesz nawet lekkim moto. Na tych wysokościach leży metr śniegu i czasem dopiero po połowie czerwca da się przejechać, ale wszystko zależy jak szybko zrobi się wiosna to śniegi zejdą.
Nie wiem co macie z tą Borsą, jest tyle zajebistych miejscówek w okolicy wiele razy pisałem ze to jedyne miejsce w Maramures gdzie kradną motory a wy dalej tam nocujecie. W tym roku zwinęli 9 motorów, jak zaczynałem tam jeździć w 2005 roku to stawiało się je oparte o ścianę na noc pod schroniskami czy agro, dziś zamykam je w garażu a drzwi blokuje autem, takie czasy.
W innych miejscach jest spokojnie, ale Borsa to miasto przemytników i złodziej, biegnie tamtędy największy szlak przemytniczy w północnej RO z UA i dalej do Europy, paliwo, fajki, broń, przemyt ludzi i chuj wie co jeszcze, a motor jak przejdzie przez granice UA to przepadł, dla kogoś co pracuje przy krowach czy baranach za 150 euro miesięcznie to niezła pokusa.
Dopóki nie znali wartości ujebanego w błocie motora to problemu nie było, czasy się zmieniły. Więc ostrożność.

ArturS 08.12.2017 14:54

Wokół Borsy jest kupę fajnych dróg i miejscówek, ogólnodostępnych tracków ze zdjęciami w hoooy. W tym roku przejeżdżałem przez Borsę, robiłem tylko szybkie zakupy w markecie, a zaczepiło mnie kilka osób płynnie mówiących po polsku, dwie koniecznie chciały wiedzieć gdzie się zatrzymam ;) Do pierwszego offa mieliśmy ogon w zasięgu wzroku, motocykl szosowy. Przypadek? :confused: Może i tak :D Mojej Teresy kijem przez szmatę by nie dotknęli, ale ładnie utrzymane LC4 przyciąga element ;)

Adagiio 08.12.2017 15:54

Nigdy nie zatrzymałem się w Borsie na nocleg, mam tam przyjaciół i wiem jak to tam działa, zakupy, paliwo, bank i dzida. Kreci się tam latem dużo dziwnych ludzi, widuje ich tylko tam a mam objeżdżony Maramures i okolice prawie jak Beskid Niski. Tras jest do cholery tak jak pisze Artur w necie. Jeżdżenie powoli sie kończy nawet i tam. Dlatego że debile nie potrafią uszanować parków, rezerwatów czy tabliczek z napisem teren prywatny i znaków o zakazie poruszania się po tej akurat drodze.
Znam to autopsji, ponieważ kiedyś moi koledzy zapraszali obcych na jazdę w BN a następnie ślady trafiły do netu i zaczęły przyjeżdżać bandy crossowców, kładowców i 4x4, dlaczego teraz nie ma już jazdy i trzeba dymać wiele godzin żeby pojeździć.
Niestety, wynika to z mentalności tych którzy siadając na enduraka myślą że im wszystko wolno bo nie mają tablicy a twarzy nikt nie rozpozna w kasku i goglach.
Bezpieczne bazy, proszę bardzo : Sacel, Sant, Carlibaba, Repedea, Leud w każdej z tych miejscowości spałem wiele razy. Nie jeździć po miasteczkach tam i z powrotem na otwartych wydechach, nie gazować i nie wkurwiać lokalnych a nikt niczego chciał od was nie będzie. Kultura przede wszystkim !

chemik 08.12.2017 18:25

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 560777)
Nie jeździć po miasteczkach tam i z powrotem na otwartych wydechach, nie gazować i nie wkurwiać lokalnych a nikt niczego chciał od was nie będzie. Kultura przede wszystkim !

To się sprawdza wszędzie, absolutnie wszędzie, a nie tylko w Rumunii.

bukowski 08.12.2017 19:13

Cytat:

Napisał ablos78 (Post 560682)
Witam, planuje wypad ze znajomymi wiosną do Rumunii. Może ma ktoś sprawdzoną miejscówkę na nocleg i jakieś traski na off.Z góry dzięki.

Z nieoczywistych miejsc, bardzo polecam Bihor i Apuseni.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

ArturS 09.12.2017 11:46

Na Apuseni ma ktoś tracki pod ciężkie enduro? W sumie to mam ochotę tam pojechać i kręcić się na ślepo. Bardziej się tam czułem jak w Czarnogórze niż Rumunii, jakiś taki inny klimat tych gór.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.