Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Ubranie w upał (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29757)

07 A-gent 18.07.2017 21:21

2 Załącznik(ów)
W Turcji przy temp powyżej 30 i słońcu trzeba też pamiętać o osłonięciu twarzy bo spali, no i lepiej być pozapinanym. Na zdj przykłady jak wygląda buźka i jak są ubrani (słone jezioro i 38 st C)

Dredd 28.09.2018 17:54

Moje doświadczenia z cieplejszych krajów (Turcja, Maroko) również pokazują, że najlepszym sposobem na upały jest skórzana kurtka zapięta pod szyję.
W porządnych upałach teksy nawet z najlepszą wentylacją nie dają rady.

Ponieważ w tegoroczne wakacje robiliśmy "trójkąt ognia" na Saharze - Adrar - Timimun- Ajn Salah, mogę podzielić się swoimi doświadczeniami.
Żona specjalnie na ten wyjazd kupiła sobie jasną skórę z dziurkami, a ja jechałem w czarnej papie.
Gdy słonko naprawdę przypiekło ja zasunąłem suwak pod samą szyję, a ją grzało :D
Fajnym patentem przejętym od Tuaregów jest owinięcie szyi i twarzy kawałkiem tkaniny. Szyja osłonięta jest od gorącego powietrza, a oddech skraplający się na tejże szmacie powoduje, że wdychane powietrze wydaje się chłodniejsze.
Moja żona była na tyle sprytna, że stosowała to od samego początku, a ja dopiero, gdy po przesuszeniu śluzówki nosa zatamowałem krwotok ;)

Aha, my jeździmy na armaturze, więc tylko po asfalcie, dlatego nie wiem jak moje spostrzeżenia odnoszą się do jazdy w terenie.

Rychu72 23.11.2018 08:06

Szukam super/hiper przewiewnych gatków do offa. Takich gdzie będzie hulał wiatr między jajkami. Mają się zmieścić spodenki z ochraniaczami i ortezy.
Kiedyś widziałe spodnie z FLYa w całości z materiału jak koszulka, ale już nigdzie nie mogę znaleźć.

redrobo 23.11.2018 08:37

fox airline

glajciarz 26.12.2018 18:01

To i ja dorzucę coś w tym temacie. Popieram podejście Emka. Sam się zastanawiam nad kupieniem czegoś przewiewnego, ale nie wiem czy to ma sens... W tej chwili mam czarną kurtkę, czarne spodnie-nie mają żadnej wentylacji, kurtka tylko wloty powietrza przy stawie łokciowym. Miałem obawy jak ja wytrzymam te upały na Bałkanach. W połowie sierpnia 2017 w Macedonii i Albanii było 40-42st w cieniu. O dziwo bardzo dobrze się czułem. Jechałem w wyżej wspomnianym zestawie, do tego kominiarka na głowie i kask integralny. Efekt tego był taki- spocony jak mysz czasami, taka sauna pod kurtką i w spodniach, ale dzięki temu zero odwodnienia, i mogłem jechać calusieńki dzień, w zasadzie bez oznaka zmęczenia.
Kiedyś ktoś napisał mądrze, że przy takich temperaturach, czy już powyżej 30, czy 35stopni, to człowiek powinien się zakrywać a nie odkrywać. Wziąłem to sobie do serca.
Kolega wtedy miał odsłonięte miejsce między rękawicami a mankietami kurtki- słońce mu przypaliło skórę przy nadgarstkach.
W takie upały bardziej się pić chce niż jeść, więc po prostu trzeba konsekwentnie uzupełniać płyny, najlepiej wodą. Arbuza też można spałaszować- dwa w jednym :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.