Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Nolan N104 czy Caberg Tourmax (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31635)

Ozzz 03.04.2018 19:28

Jeżdżę w Nolanie N104 evo i jest bardzo dobrym kaskiem ale głośnym jak cholera. Nie da się jechać bez zatyczek ( chyba że ja jakiś nadwrażliwy jestem). Następny kask to tylko Shoei ewentualnie Schubert


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

fiecia 03.04.2018 20:38

Caberga mam 2 lata, jakiś tam super cichy nie jest, ale wcześniej latałem kilka dobrych lat w Airohu Mathisse RS i myślę, że głośność jest na podobnym poziomie. Idzie wytrzymać, a daszek robi robotę. Jakimś tam minusem tego kasku, jest słabo ciemna blenda, no ale zawsze można okulary przeciwsłoneczne jeszcze włożyć.

Neo 03.04.2018 20:41

Cytat:

Napisał Ozzz (Post 577919)
Jeżdżę w Nolanie N104 evo i jest bardzo dobrym kaskiem ale głośnym jak cholera. (...)

O jakim przedziale prędkości mówimy? Bo jeśli legalnym w Polsce, to jestem zdziwiony Twoją opinią...

Pawel 04.04.2018 00:16

A jakieś opinie na temat komfortu, wietrzenia itp.?

gdziala 04.04.2018 02:52

Mam takiego Nolana i jestem bardzo zadowolony.Super widocznosc, fajna blenda,dobrze sie w nim czuje .Dokupilem N-Coma. Wszystko dziala. Kupil bym jeszcze raz :D Trzech moich kolegöw tez z tym garnkiem jezdzi.

Tank 04.04.2018 06:15

Cytat:

Napisał Ozzz (Post 577919)
Jeżdżę w Nolanie N104 evo i jest bardzo dobrym kaskiem ale głośnym jak cholera. Nie da się jechać bez zatyczek ( chyba że ja jakiś nadwrażliwy jestem). Następny kask to tylko Shoei ewentualnie Schubert


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No to faktycznie nadwrazliwy jestes.
Tourmax jest glosny i jak dla mnie zle wywazony. Prawdppodobnie przez daszek. Jezdzac nim mialem wrezenie jakby caly czas "zsuwał się" na oczy.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Pawel 05.04.2018 00:01

właśnie zamówiłem Nolana. Mam nadzieję, że będzie pasował.

Ozzz 05.04.2018 12:10

Prędkości raczej autostradowe więc może faktycznie jestem zbyt wymagający. Stopery załatwiają temat. Bez stoperów po godzinie jazdy chce mi łeb roz...ać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

pawel_sz 05.04.2018 13:08

Nie jeździłem n104 ale przez 7 lat użytkowałem jego poprzednika tj. n103 i niestety fatalne doświadczenia z firmą Nolan skłoniły mnie do zakończenia współpracy i zmiany na Arai tour x4 :D
z wad fabrycznych n103 to:
- zacinający się mechanizm szczęki [bezskuteczna naprawa x2]
- zacinający się mechanizm podnoszenia blendy
- przeciekający kask na uszczelkach [bezskuteczna naprawa x2]
z wad użytkowych:
- bardzo głośny powyżej 90 km/h
- słaba wentylacja w stosunku do arai
Z plusów
- dobra widoczność
- dobrej jakości materiały: wyściółki wewnętrznej i zewnętrznej skorupy
- blena przeciwsłoneczna
p.
ps
nie wiem czy poprawili te wady n104 ale w n103 mnie dopadły, całości goryczy dopełnił beznadziejny polski dystrybutor

Pawel 05.04.2018 20:02

Cytat:

Napisał pawel_sz (Post 578178)
Nie jeździłem n104 ale przez 7 lat użytkowałem jego poprzednika tj. n103 i niestety fatalne doświadczenia z firmą Nolan skłoniły mnie do zakończenia współpracy i zmiany na Arai tour x4 :D
z wad fabrycznych n103 to:
- zacinający się mechanizm szczęki [bezskuteczna naprawa x2]
- zacinający się mechanizm podnoszenia blendy
- przeciekający kask na uszczelkach [bezskuteczna naprawa x2]
z wad użytkowych:
- bardzo głośny powyżej 90 km/h
- słaba wentylacja w stosunku do arai
Z plusów
- dobra widoczność
- dobrej jakości materiały: wyściółki wewnętrznej i zewnętrznej skorupy
- blena przeciwsłoneczna
p.
ps
nie wiem czy poprawili te wady n104 ale w n103 mnie dopadły, całości goryczy dopełnił beznadziejny polski dystrybutor

Mam nadzieje ze te wady juz wyeliminowali. Blendy nie uzywam, wole okulary, w deszczu jezdze sporadycznie a wlasciwie w ogole, o wentylacji sie dosc mocno rozpisuja ze taka dobra. Co do dystrybutora to nic nie wiem ale mam nadzieje ze nie bede musial sie przekonac.
Dzieki wszystkim za podpowiedzi, kask powinien dojsc do mnie w przyszlym tygodniu. Jak juz bedzie to sie pochwale. Na razie bedzie musial poczekac bo moja Czarnulka pojechala na SPA (malowanie ramy i ogolna kosmetyka).


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.