Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Żarówki LED H4 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=25717)

klanol 26.01.2016 09:53

Żarówki LED H4
 
Ostatnio natknąłem się na jednym z portali aukcyjnych na żarówki H4 ale w wersji led. Ponoć w pełni zastępują halogeny, a nawet je przewyższają. Przewyższają ceną, to pewne i to kilkukrotnie.
Czy ktoś miał lub ma doświadczenia z takowymi?
Mam na myśli te żarówki po 30W, nie do świateł do jazdy dziennej.

krakus 26.01.2016 10:03

a ma to homologacje do ruchu drogowego? czy nie musi mieć?

maciej33 26.01.2016 10:10

Cytat:

Napisał klanol (Post 466624)
Ostatnio natknąłem się na jednym z portali aukcyjnych na żarówki H4 ale w wersji led. Ponoć w pełni zastępują halogeny, a nawet je przewyższają. Przewyższają ceną, to pewne i to kilkukrotnie.
Czy ktoś miał lub ma doświadczenia z takowymi?
Mam na myśli te żarówki po 30W, nie do świateł do jazdy dziennej.

Wiekszosc to chinszczyzna ,,ja mialem jedne to tylko mi krotkie swiecilyv,zmiana nie dzialala

marekw 26.01.2016 14:26

Lipa.miałem i wrzuciłem

redrobo 26.01.2016 14:46

Cytat:

Napisał marekw (Post 466654)
Lipa.miałem i wrzuciłem

potezne uogulnienie;) stawiam skrzynie browaru, ze znajde takie, ktore sa zajebiste. wchodzisz?

marekw 26.01.2016 16:23

Może i są zajebiste ale trafiłem na lipe z allegro

klanol 26.01.2016 16:35

Rozrzut cenowy jest od kilkunastu zł do ponad czterystu. Co prawda cztery stówy to chyba przesada, ale pomijam cenę. Z ciekawości pytam, interesuje mnie bardziej, czy rzeczywiście świecą lepiej od halogenów. Opis z aledrogo olewam, bo wiadomo, że nie jest wiarygodny w wielu wypadkach. Pytam osoby, które miały i przetestowały. Może taka żarówka będzie alternatywą dla dodatkowych lamp (reflektorów) led.

greton 26.01.2016 17:42

Zastanawiałem się jakiś czas temu nad jaśniejszym, bielszym podświetleniem rejestracji w autku. Poszedłem do sklepu i przejrzałem żarówki LED typu rurkowego 5 W, 10 W jak i inne np. 21 W . Na wszystkich opakowaniach małymi literami było: Nie do użytku na drogach publicznych.
To po chuj to w sklepie...

marekmoto1 26.01.2016 18:22

Żarników też w motocyklach nie powinno być, a jednak mnóstwo ludzi sobie wstawia.

PARYS 26.01.2016 19:26

Powtórzę się bo już pisałem bo tych wątków o LEDach jest w ch.. na FAT i wystarczy poszukać...

Po pierwsze homologacja. Po drugie wkurwiają mnie typki co sobie zamontowali niby dzienne światła led zasadniczo bez homologacji i że niby cwaniaki a fiuta na drodze nie widać. Po trzecie z drugiej strony te światła mogą być dużo mocniejsze ale będą napierdalać nadjeżdżającym z naprzeciwka po gałach i kiedyś taki oślepiony wjedzie ci na czołowe. Tych kilka wątków można rozpisać ale się mi nie chce.

redrobo 26.01.2016 20:43

Do wszystkiego trzeba z umiarem, lepsze zrodla wstawiac tylko do soczewek bo przy zwyklym odblysniku moze byc to uciazliwe dla innych... Gdzies mi sie nawet uslyszalo historie o diagnoscie niemieckim ktory uznal taki mod jako podniesienie bezpieczenstwa.... U nas nie wolno bo nie, smieszne to jest.

PARYS 28.01.2016 09:52

Cytat:

Napisał redrobo (Post 466701)
Do wszystkiego trzeba z umiarem, lepsze zrodla wstawiac tylko do soczewek bo przy zwyklym odblysniku moze byc to uciazliwe dla innych... Gdzies mi sie nawet uslyszalo historie o diagnoscie niemieckim ktory uznal taki mod jako podniesienie bezpieczenstwa.... U nas nie wolno bo nie, smieszne to jest.

No właśnie. Można tylko trzeba sprawę przemyśleć. Diagnoście przecież nie tyle chodzi o moc co o kierunek gdzie świeci.

krakus 28.01.2016 11:00

Cytat:

Napisał PARYS (Post 466868)
No właśnie. Można tylko trzeba sprawę przemyśleć. Diagnoście przecież nie tyle chodzi o moc co o kierunek gdzie świeci.

diagnosta to jedno. Gorzej jest jak w razie likwidacji szkody ubezpieczalnia się dopatrzy, a czasami potrafi być upierdliwa jak musi wypłacić pieniądze.

redrobo 28.01.2016 11:20

zanim przyjedzie likwidator, motocykl mozna przerobic z enduro na czopera:)

robertG7 28.01.2016 16:17

Cytat:

Napisał redrobo (Post 466883)
zanim przyjedzie likwidator, motocykl mozna przerobic z enduro na czopera:)

Leżąc na wyciągu? Nie sądzę.

redrobo 28.01.2016 17:02

Telefon do przyjaciela i gotowe. Dobra, wiecie, zawsze znajde argument... Polubilem noc od kiedy wstawilem dobre ledy i juz nikt mnie nie przekona...

Krzyżak 28.01.2016 17:39

Cytat:

Napisał redrobo (Post 466954)
Telefon do przyjaciela i gotowe. Dobra, wiecie, zawsze znajde argument... Polubilem noc od kiedy wstawilem dobre ledy i juz nikt mnie nie przekona...

OK ale masz propozycję dobrej jakościowo żarówki H4, h7 led?
Pytam bo jestem zainteresowany takim rozwiązaniem ale jeszcze nie trafiłem na pozytywną opinię po zakupie takiej gdzieś w sieci. Możesz coś podpowiedzieć?

voxan69 28.01.2016 19:04

Redrobo pochwal się

redrobo 28.01.2016 19:14

Ja mam tylko xenon na soczewce, na razie 2 lata dziala, ale jak padnie, to zapewniam, znajde cudo laser mega czad. Dzien w nocy robia mi dwa reflektory led po 4x xml w kazdym. Zalaczane sa zamiast dlugich swiatel. Wiecej znajdziecie w watku z ledami.
Szukajcie testow porownawczych na jutubie, pelno tam tego. Do motocykla zaciesnilbym krsg poszukiwan do modeli ok. 40 wat i wiecej z chlodzeniem pasywnym.

Krzyżak 28.01.2016 19:21

OK dodatkowe lampy led znam, czytałem wątek , użytkuję je nawet jako robocze w LR . Tu pytanie było o żarówki , bez potrzeby wieszania dodatkowych zabawek . Proponowałeś poważny zakład Markowi więc liczyłem że masz coś konkretnego na myśli :).

marekw 28.01.2016 19:32

Wiadomo że żarówka h4 musi mieć zarnik w odpowiednim miejscu w lampie a jak sie ma co do tego żarówka Led,myślę że świecą chaotyczne po odblasniku

redrobo 28.01.2016 19:38

Cytat:

Napisał Krzyżak (Post 466976)
OK dodatkowe lampy led znam, czytałem wątek , użytkuję je nawet jako robocze w LR . Tu pytanie było o żarówki , bez potrzeby wieszania dodatkowych zabawek . Proponowałeś poważny zakład Markowi więc liczyłem że masz coś konkretnego na myśli :).

Powiedzialem: znajde a nie ze mam... Ale teraz sam nie potrzebuje, wiec tylko wizja kraty browara Kormoran zainspirowala by mnie do zakupu 2 roznych szt. na aliexpesie i poczekania az przyjda.....;)

sebol 01.02.2016 22:49

Jakiś czas temu też myślałem o LED-ach H4. Na razie temat zawiesiłem, ale nie było problemu umówić się ze sprzedawcą, by żarówki odesłać w przypadku, gdy na stacji diagnostycznej nie będę w stanie ustawić ich zgodnie z przepisami ( a chyba raczej się nie da ). Przeglądałem teraz aukcje i widzę, że trochę się zmieniło w budowie tych żarówek, choć jeszcze nie widziałem LED-a z homologacją.

redrobo 02.02.2016 04:25

Mozna conieco zobaczyc tutaj, jakis nowy test, w dodatku po polsku :http://ultraleds.pl/test-zarowki-led...anbus,169.html

motomax 05.09.2016 22:33

Mam H4 Led w busie 25w zamiast 55w i świecą bardzo jasno także polecam jak ktoś chce wiecej światła mieć i mniejszy pobór pradu,jutro montuję w rd07 2 x h4 led.

Nie żałuję wydanych 420zł za żarówki,jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Jak będę czasowy wrzucę fotki jak w nocy świeci AT z 2x H4 Led plus 2xMoto3hp

Dzieju 07.09.2016 05:20

Cytat:

Napisał motomax (Post 496643)
Mam H4 Led w busie 25w zamiast 55w i świecą bardzo jasno także polecam jak ktoś chce wiecej światła mieć i mniejszy pobór pradu,jutro montuję w rd07 2 x h4 led.

Nie żałuję wydanych 420zł za żarówki,jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Jak będę czasowy wrzucę fotki jak w nocy świeci AT z 2x H4 Led plus 2xMoto3hp

Podjedź do ciemnej ściany ( szerokość z 15m ) na 10m włącz mijania a potem drogowe i zrób zdjęcia jak się obydwa układają. Najlepiej by było zrobić fotkę porównawczą z normalna żarówką i ledową ponieważ każdy reflektor inaczej układa światło.
Następnie zostaw mijania idź przed samochód 50 i 100m i zrób zdjęcia z wysokości ok 1.5m stojąc na wprost lewego reflektora.
Stwierdzenie "świecą bardzo jasno" jest bezużyteczne jeśli świecą niewłaściwie.
To nie ilość światła jest kluczowa ale jego ułożenie.
Czekamy na fotki.
Oczywiście tak samo zrób zdjęcia po zamontowaniu w Afryce.

tomajkAT 13.09.2016 13:08

Led ma bardzo wąskie spektrum barwowe i przykładowo wszelkie znaki drogowe, poziome czy pionowe to rażą po oczach, że masakra, ale jak się wjedzie w podrzędne wiejskie dróżki bez malowań robi się ciemno. Mgła razi w oczy nawet na światłach mijania. Mam fabryczne światła led i nie zawsze jestem z nich zadowolony. Z pewnością nadają się do oślepiania no i oczy zwierząt w nocy to jak latarnie (pod warunkiem, że zwrócone w naszą stronę). LED jest niezły, ale dupy nie urywa, na razie uważam że to taki lansik trochę, HID GÓRĄ! póki co.

QrczaQ 13.09.2016 13:43

Cytat:

Napisał tomajkAT (Post 497788)
Led ma bardzo wąskie spektrum barwowe i przykładowo wszelkie znaki drogowe, poziome czy pionowe to rażą po oczach, że masakra, ale jak się wjedzie w podrzędne wiejskie dróżki bez malowań robi się ciemno. Mgła razi w oczy nawet na światłach mijania. Mam fabryczne światła led i nie zawsze jestem z nich zadowolony. Z pewnością nadają się do oślepiania no i oczy zwierząt w nocy to jak latarnie (pod warunkiem, że zwrócone w naszą stronę). LED jest niezły, ale dupy nie urywa, na razie uważam że to taki lansik trochę, HID GÓRĄ! póki co.

Potwierdzam. Znaki tak oswieca, ze nie da sie jechac. Ale na trasie nie narzekalem - ale mam auto z bardzo zlymi swiatlami (stare Audi A3 z poczatkow soczewek).

A ten Chinczyk LED co wszyscy kupuja to dziala jak swiatlo z helikoptera. Nawet juz laski na to poderwalem ;-)

Adagiio 13.09.2016 14:01

Podaj jaki link do tego chińczyka H4, światła mam jeszcze gorsze niż w a3 w starej pandzie.

QrczaQ 13.09.2016 19:20

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 497797)
Podaj jaki link do tego chińczyka H4, światła mam jeszcze gorsze niż w a3 w starej pandzie.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016...d8efdd81db.jpg

Złom 13.09.2016 21:04

A linka do tej blondynki po prawej stronie też możesz wkleić!

QrczaQ 13.09.2016 21:47

Cytat:

Napisał Złom (Post 497867)
A linka do tej blondynki po prawej stronie też możesz wkleić!

http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016...21740b4d12.jpg

Adagiio 14.09.2016 06:29

Chodzi mi o samą żarówkę H4 ledową co by do reflektora zamontować.

Dzieju 14.09.2016 07:13

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 497797)
Podaj jaki link do tego chińczyka H4, światła mam jeszcze gorsze niż w a3 w starej pandzie.

Zamiast szukać "magicznych" żarówek zmień reflektory które się po prostu zużywają po średnio ok 10 latach.
Jakoś mało kto bierze pod uwagę wypalanie odbłyśnika i ładują coraz mocniejsze żarówki.
Normalna żarówka w nowym/dobrym reflektorze robi lepiej niż 100W w starym wypalonym.

Złom 14.09.2016 07:45

Cytat:

Napisał QrczaQ (Post 497873)

No jasne, Ukrainka.

Pinki 14.09.2016 08:29

nie zaszkodzi również wypolerować same klosze, żeby od razu nie wymieniać reflektorów - daje to naprawdę sporo a koszt niewielki.
Co do h4 w led mam w moto (trancity) i wygląda to dobrze widać z daleka - jest led na barwie 4300k natomiast po zmroku rewelacji nie ma. jeżeli rozpatrywane były by zwykłe halogenowe zawsze byłem zadowolony z Osram night breaker (niekoniecznie z allegro bo dużo podrób)

Adagiio 14.09.2016 14:57

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 497904)
Zamiast szukać "magicznych" żarówek zmień reflektory które się po prostu zużywają po średnio ok 10 latach.
Jakoś mało kto bierze pod uwagę wypalanie odbłyśnika i ładują coraz mocniejsze żarówki.
Normalna żarówka w nowym/dobrym reflektorze robi lepiej niż 100W w starym wypalonym.

Nowe lampy nie są dostępne, używane są w takim samym stanie jak moje, przestano je produkować w 2004 roku, moja panda jest z 1995. W reflektorach są stare bańkowe żarówki takie jak kiedyś były w wuesce. Nie mogę wymienić alternatora o większej mocy i założyć nowych reflektorów z H4 ponieważ ma inne mocowanie i jest większy, środka zamienić się też nie da. Mój alternator po tygodniu jazdy z żarówkami H4 zdycha, znaczy palą się diody prostownicze bo nie jest przystosowany do takiego obciążenia. Kontaktowałem się również z firmą regenerującą odblaski, ale moje nie nadają się do regeneracji .
Skoro wydaje Ci się że wiesz lepiej ode mnie jak to ogarnąć to czekam na konkret .

consigliero 14.09.2016 16:45

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 497898)
Chodzi mi o samą żarówkę H4 ledową co by do reflektora rzamontować.



Dr


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzieju 14.09.2016 18:20

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 497970)
Skoro wydaje Ci się że wiesz lepiej ode mnie jak to ogarnąć to czekam na konkret .

Przy takiej ilości problemów to faktycznie ciężko będzie to ogarnąć , pozostaje tylko wymiana samochodu ;)
Jeśli masz już tak zużyte odblaski i nie ma szans na ich odświeżenie to jakim cudem chcesz uzyskać odbicie światła.
Cokolwiek wyprodukuje jakakolwiek żarówka będzie jedynie skupiskiem światła lecącym przed siebie a nie ułożoną wiązką.
To tak jak by do garnka wsadzić "super" żarówkę , nie zadziała.
Do nowszych modeli Pandy są nówki nawet podobne ogólnym kształtem , ciekawe czy dało by się zastosować u ciebie ewentualnie z jakąś przeróbką.
Tak sobie gdybam.
Dziwne jest też to że nie chcą napylić nowej warstwy odblasku , nie mogą czy nie potrafią?

Adagiio 14.09.2016 19:07

Dzieju, dzięki za pomoc od jutra szukam innego auta.:haha2:

strobus1 14.09.2016 20:54

Może warsztaty regenerujące lampy do zabytków / klasyków??
Rozbierają lampę, odbłyśnik dostaje nową warstwę lustrzaną - napylone alu +lakier, wklejone z powrotem szkło. Robiłem kiedyś w warszawskim zelmocie dla zabytkowych motocykli. Efekt nawet przy 6 V był bardzo widoczny ;)

papko 14.09.2016 23:38

Jako typowy patent probowalbym nakleić folie chrom na odbłyśnik, nie zmieni to jego kształtu tak samo jak posrebrzanie, tak mnie naszlo teraz, myślicie że coś by dało? Jakby nie patrzeć, przejrzeć się w tym prawie można ;)

wysłano z Nokia 3310

Adagiio 15.09.2016 06:16

Regenerowałem odblaski w refelektorach xenonowych i świecą super po tym zabiegu, niestety lamp pandy reanimować się nie da. Nie wiem z jakiego powodu, wysłałem fotki i taką otrzymałem odpowiedź. Nie jest to kwestia życia i śmierci, mam założoną listwę led która dobrze daje, ale jak ją zapalam to oślepia i nie da się po drodze jechać. Zapytałem o konkretny typ żarówki led bo wydaje mi sie że każda bedzie dawać więcej światła niż bańkowa stara żarówka o mocy 25 wat. Jak na próbę włożyłem H4 to świeciło 2x lepiej, tylko alternator szlak trafił.
Ps. Marek, co oznacza to dr ?

strobus1 15.09.2016 07:13

Dziwne z tą nie możliwością regeneracji... odbłyśnik jest plastikowy??
Jeśli jest metalowy to próbowałbym go samodzielnie odspoić od szkła. Przyklejenie go z powrotem nie jest operacją wymagającą tytułu inżynierskiego.

sebol 05.09.2017 12:54

1 Załącznik(ów)
Coś takiego ktoś montował ??

http://allegro.pl/zarowka-led-h4-600...923958655.html

motomax 05.09.2017 15:54

tak mam polecam założone 3 komplety do AT i świeci prawie jak NAT

spider2you 05.09.2017 18:54

A to co za cudo?
http://allegro.pl/zestaw-zarowek-h4-...4.html#thumb/4

https://4.allegroimg.com/original/03...070f4ed4e76e04

sebol 06.09.2017 09:06

To wersja z radiatorami, które są wewnątrz lampy. Ogólnie do motocykla sprzedawca (ten sam, którego podałeś linka) polecał mi te które pokazałem, bo są jeszcze takie http://allegro.pl/zarowka-zestaw-led...577009502.html , ale zbędnym elementem na zewnątrz jest ta kostka.


Motomax założyłeś do At 3 komplety - 6 żarówek ??

matjas 06.09.2017 09:34

No dobra druzja - a jak to się ma do HIDa?
Taka żarówka LED H4 ma punkt powstawania światła w tym samym miejscu co żarniki H4?

Sabaka zaryta w HID jest min taka, że palnik ma źródło w ciut innym miejscu niż żarnik H4 i nie świeci idealnie w ognisku zwierciadła. A jak jest tutaj???
Chętnie kupiłbym jakąś fajną żarówkę do cegły a HID nie chcę bo mam normalnego fresnela na szkle i gładkie lustro - będzie świecić po gałach.
Kolor światła???

Motomax do tablicy!!! :D

m

sebol 06.09.2017 14:56

Skusiłem się i zakupiłem. Wkleję fotkę z zamontowaną jedną starą H4 i tą LED-ową.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.