Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   "Mostek" sterownika pompy paliwa (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2066)

Babel 26.11.2008 14:17

"Mostek" sterownika pompy paliwa
 
W ramach dłubania i usprawniania mojej RD03 mam zamiar dorobic wyłacznik mostkujący sterwnik pompy paliwowej - tak aby po długim postoju podpompowac przed odpaleniem paliwko do gaźników.
Pytanie macie jakiś namiar fajny włacznik najlepiej aby działał tylko i wyłacznie przy wciśnięciu (cos jak wyłacznik dzwonka w domu ;) ) - gdzie w w Wa-wie go kupić.
Parametry jakie kiedys dostałem od R2D2:
pompa pobiera 2,5 A przy 12 V DC wiec kazdy przelacznik powinien dac rade , ale musi miec styk na minimum 3A 12V DC

Chętnie zobaczyłbym jak macie mocowany taki włacznik - plis o jakieś zdjątka

Izi 26.11.2008 16:58

pytaj o przełącznik/przycisk astabilny, często w lotnictwie ale nie tylko takie coś używano

Kazmir 26.11.2008 18:21

1 Załącznik(ów)
Babel po co taki mocarny wyłącznik astabilny przecież sterujesz przez przekaźnik (około 400mA) lub płytkę R2D2 Ja kupiłem na Wolumenie spory wybór, ale mam fajny sklepik niedaleko zamieszkania widziałem niezły bajer może go zmienię
Nie czytałeś moich wypocin w Świecie Motocykli było o tym usprawnieniu nie tylko ręczne sterowanie , ale i sygnalizacja pracy pompy - świetna sprawa wg mnie. Jak na razie działa to bez problemu.
Nadal czekam :mur:mieliśmy się spotkać i pogadać

Lepi 26.11.2008 19:17

Lepiej zamiast astabilny poszukaj monostabilny (10x więcej wyników).
Ale wytłumaczcie mi jakie jest zadanie takiego przełącznika? Wydaje mi się, że pompa pracuje tak długo po włączeniu zapłonu dopóki nie powstanie odpowiednie ciśnienie. Przynajmniej ja tak mam. Ale to nie Africa :(

klanol 26.11.2008 19:34

reset, zwykły reset powiesz we sklepie to będą wiedzieć o co kaman. ja zanabyłem ów reset i se podłączyłem i hula!

hubert 26.11.2008 21:19

Cytat:

Napisał Lepi (Post 33305)
Wydaje mi się, że pompa pracuje tak długo po włączeniu zapłonu dopóki nie powstanie odpowiednie ciśnienie. Przynajmniej ja tak mam. Ale to nie Africa :(

W Afryce pracuje tylko przy włączonym silniku ..

Harnaś 26.11.2008 21:59

Kazmir a jak podłączyc tą kontrolkę sygnalizującą prace pompy. Będe bardzo wdzięczny za łopatologiczne wyjaśnienie.

Babel 27.11.2008 08:34

Cytat:

Napisał Kazmir (Post 33300)
Babel po co taki mocarny wyłącznik astabilny przecież sterujesz przez przekaźnik (około 400mA) lub płytkę R2D2 .Nadal czekam :mur:mieliśmy się spotkać i pogadać

Ja tam mam oryginał i nie działa bez płytki i bez przekaźnika - w dodatku udało mi się kupic pompę Facet w super cenie ( w cenie przekaźnika) - więc nie będe nic robił z oryginałem
Poza tym nie bardzo znam się na prądach :( - bo z prądem to najgorzej bo go nie widać ;)

Zadzwonie - ostatnio mam sporo innych tematów na głowie :(
A artykuł czytałem:Thumbs_Up:

Lepi 27.11.2008 08:55

Sorki, że tak drążę temat ale LC8 ma podobną pompę a więc równie awaryjną i warto wiedzieć jak najwięcej.
We wszystkich znanych mi rozwiązaniach z pompą, jest ona włączana na chwilę po włączeniu zapłonu np na 1 - 2 sekundy (u mnie to wyraźnie słychać, zwłaszcza jak moto długo stało albo leżało :)). Później jest włączana przy próbie rozruchu czyli kręceniu rozrusznikiem no i cały czas w trakcie pracy sinika.

Cytat:

Napisał hubert (Post 33328)
W Afryce pracuje tylko przy włączonym silniku ..

Z całym szacunkiem ale wydaje mi się, że włącza się najpóźniej przy kręceniu rozrusznikiem. Przecież trudno uruchomić silnik przed podaniem paliwa...

PawelZDR 27.11.2008 10:20

Tak, działa już przy uruchomieniu rozrusznika bo jest sterowana z modułu zapłonowego.Nie działa po włączeniu samego zapłonu a takie rozwiązanie jest dobre w przypadku gleby lub długiego postoju-stąd pomysł o uruchamianiu pompy na krótko jeszcze przed odpaleniem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.