Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Izrael (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33774)

jorge 05.12.2018 16:17

Izrael
 
Hej. Kto z Was był niedawno w Tel Avivie ? Szukam informacji o bezpieczeństwie, w kontekście wyjazdu z dzieckiem.

Jurek

Fihu 05.12.2018 16:30

Cześć, byłem na wiosne 2018 na tydzień, wracaliśmy w Wielką Sobotę, pomimo różnych świątecznych "imprez", było spokojnie. Sporo policji, dużo młodych wojskowych z długą bronią, ogólnie dużo broni, w autobusach itp, Jerozolima podobnie, jadąc masz check-pointy często, ale szło wszystko bez problemów, żadnych negatywnych odczuć
Choć parę dni później coś tam się działo z tego co pamiętam ale to nie w samym Tel-Awiwie. Na lotnisku oczywiście wywiad, ale konkretnie i w miarę sprawnie

wojtekk 05.12.2018 16:57

To bezpieczne miasto w państwie, które jest w permanentnym stanie wojny. Ja bym jechał.

consigliero 05.12.2018 16:59

To jest źle postawione pytanie, dopóki nie będzie tam czegoś w rodzaju intifady to jest to bardzo bezpieczny kraj. My byliśmy na miejscu parę dni po tym jak hesbollach stracił swojego lidera w Gazie a Izrael oficera sił specjalnych . W odwecie hesbollach wystrzelił dużo kassimów, niektóre dotarły do celu. Do dymisji podał się minister obrony i 70 procent Izraelczyków chciało wojny a rząd nic nie zrobił. Może tylko nad kibucem latało więcej helikopterów ale być może to było przygotowanie do akcji na granicy z Libanem . Wczoraj zaczęli likwidować tunele hesbollachu, ale turysta o tym nawet nie będzie wiedział

Onufry22 05.12.2018 18:43

Mój ojciec był jakieś dwa tygodnie temu. Nie odniósł wrażenia, aby było niebezpiecznie.
Wrócił cało:)

poss'ter 05.12.2018 20:17

Potwierdzam jak powyżej, byłem 3 tygodnie temu, Tel Aviv, Jerozolima, Pustynia Judzka, okolice Morza Martwego. Zupełny spokój. Jedyne zaskakujące to w Jerozolimie na ulicach mnóstwo dzieciaków obu płci w mundurach z karabinami w ramach obowiązkowej służby wojskowej.

jorge 06.12.2018 00:54

Młody ma 2 lata. Wszystko przygotowane, a moja piękna wyczytała na stronie MSZ, że nie zalecają wyjazdu ... i panika w chacie :(. Pobyt 10 dni, w tym Sylwester.

wojtekk 06.12.2018 06:26

Niech przeczyta od kiedy to wisi. To jest specyfika państwa i rejonu. W każdej chwili cos sie moze stac. Ale czy duZo sie dzieje ? Nie za bardzo.

żuk 06.12.2018 06:46

Podobny dylemat Jorge miała moja luba; różnica taka, że nie z dzieckiem wyjazd a z roboty Ją wysyłali. Finalnie nie pojechała bo cykała się konkretnie. Ludzie, którzy pojechali stwierdzili po powrocie, że nie ma chyba bezpieczniejszego miejsca. Dziwna to logika i twierdzenie - argumentem było "na każdym kroku policja i żołnierze... z długą bronią".
Dla mnie wahanie w pełni zrozumiale. Sam nie zastanawiałbym się przez sekundę. Z dzieckiem? Chyba bym odpuścił... Ale to moja logika. Znajomi z dzieciakami jeżdżą i nie narzekali na nic do tej pory.
Pozdro.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

chemik 06.12.2018 07:14

Jorge, 3 tygodnie temu wróciłem z Izraela. Przebywałem tam akurat w czasie, gdy w strefie Gazy wybuchły zamieszki największe od 2014 roku. Zginęło kilka osób.
I bazując na tych doświadczeniach mogę śmiało powiedzieć, że Izrael to bardzo bezpieczny kraj. Jeśli nie będziesz zapuszczał się w rejony zapalne to ryzyko będzie takie samo jak u nas lub mniejsze.
Jedź, nic się nie bój, a zobaczysz, że będziecie zadowoleni.

wojtekk 06.12.2018 07:20

Tam mieszkają dzieci. Chodzą do szkoły. Ludzie jezdza do pracy. Chodzą na randki. Szansa , ze cos
Sie stanie jest. Ale ultra nikła. Nie ma co demonizować tego państwa. Oni z kolei dają rekomendacje , aby w okresie 11 listopada nie jechać do ... Polski. :)

Skeeb 06.12.2018 11:09

Byłem we wrześniu. Kilka dni w okolicach Nazaretu, kolejne kilka dni w Jerozolimie, przy czym hotel miałem w Betlejem. Codziennie przekraczaliśmy posterunek na granicy autonomii, było spokojnie.

Chodziłem sobie po starej Jerozolimie poza zatłoczonymi, handlowymi uliczkami i im później się robiło, tym moje subiektywne uczucie zagrożenia ze strony kieszonkowców itp wzrastało, kręciły się jakieś grupy wyrostków. Takie coś pewnie można napisać o wielu miastach na świecie ;)

consigliero 06.12.2018 12:29

Kiedy pierwszy raz mieliśmy lecieć do Izraela, przestraszyliśmy się wiadomości które informowały o rakietach w Tel Avivie i przesunęliśmy wyjazd. Teraz z perspektywy 10 wyjazdów, wiem że to był błąd. Oczywiście decyzję musicie podjąć razem ale skoro już wybraliście ten kierunek to chyba mieliście wcześniej jakieś wiadomości o tym kraju i cofanie się teraz to ruch zrozumiały jakby tam była jakaś większa akcja, a o takiej jak na razie nic mi nie wiadomo

zz44 06.12.2018 22:09

Polak w Izraelu ma dobrze.
Izraelczycy nawet na posterunkach przyjaźni i pomocni, wystarczy machnąć paszportem "polish tourists" i każda brama się otwiera, chyba dobrze tam wspominają Polaków.
Palestyńczycy również będą nosić cię na rękach, w knajpach przynosić gratisy i jakieś kolorowe owoce żebyś spróbował i dopytywać jak smakuje, bo mają nadzieję, że rozpowiesz po świecie, w jakim ucisku żyją.

Palestyńscy pracownicy jedynej w Jerozolimie wypożyczalni samochodów, która zezwala na wjazd jej autami na terytorium Zachodniego Brzegu, przy odbiorze NIC nie sprawdzają (a bałem się, że zaczną wytykać wszystkie rysy). Mało tego - miałem niedotankowane auto, ale były straszne korki i nie zdążyłbym na stację zanim nie zacznie się kolejna doba.
Chciałem więc przy zdaniu auta dopłacić za paliwo, którego nie zatankowałem do pełna.
"Ok mister, no problem, really!"
Nalegałem, ale gość nie przyjął ani szekla ponad to, co policzył za czas.

Ja się tam czułem bezpieczny jak nigdzie, nawet wieczorami i w ciemnych zaułkach Jerozolimy.
W sumie wtedy to dopiero jest klimat.

jorge 07.12.2018 00:03

Dzięki za informacje. Pamiętajcie ze pytam w pryzmacie 2- latka. Sam to w dolnie Omo się nie bałem w lokalnym barze, ani w czasie zamachów w Islamskiej części Tajlandii (No może trochę).

Dzieciak zmienia perspektywę.

Skeeb 07.12.2018 14:43

Napisałem do znajomego, który organizuje wyjazdy do Izraela. Odpowiedział w tonie uspokajającym:

Cytat:

Cześć,

Absolutnie nie ma się czym martwić.

Jeśli nie wybiera się do strefy gazy to nie musi się niczego obawiać :)

Sam byłem dwa tygodnie temu w Tel Avivie i naprawdę jest tam bezpiecznie.

Komunikaty na stronach MSZ nie są zbyt często aktualizowane za to mocno przesadzone.



Pozdrawiam,

Maciek
Gdybyś potrzebował dalszych info, to namiary wysyłam na PW, żeby nie robić tutaj kryptoreklamy.

jorge 07.12.2018 23:58

Cytat:

Napisał Skeeb (Post 614792)
Napisałem do znajomego, który organizuje wyjazdy do Izraela. Odpowiedział w tonie uspokajającym:



Gdybyś potrzebował dalszych info, to namiary wysyłam na PW, żeby nie robić tutaj kryptoreklamy.

Super Panowie - dzięki :bow::bow::bow:

Rodezjan 08.12.2018 10:31

W perspektywie wyjazdu z dziećmi.
Byłem w marcu 3 tyg. z dwójką 2 i 7 lat.
Objazd z południa na północ wschód zachód. Tylko w strefie g. nie byliśmy. Dopóki nie otworzysz ust uważają Cię z ruskiego��. Wszyscy pomocni i mili.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.