Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   element napędzający ślimak -problem (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=722)

newrom 18.08.2008 15:04

Może uszkodzenie pancerza linki ? Jak jest przygięte cięgno to haczy ?

pozdr
newrom

chomik 18.08.2008 15:06

Stawiam na zjeb... element metalowy, który się blokuje i zjada plastik..

Kazmir 18.08.2008 21:22

U mnie szafa nie działała bo uszkodzony był zabierak metalowy Jeśli napęd od koła jest OK i linka pozostaje sprawdzić czy nie zaciera się szybkościomierz. Dwie kropelki oleju można ,a nawet trzeba podlać

MaRP 19.08.2008 08:29

U mnie ślimak nie ruszał się, dlatego poleżał trochę w kąpieli naftowej, pomogło. Po 2kkm działa i oby tak dalej.

Stolek 19.08.2008 21:11

dzieki wszystkim za rady. jak mi wróci chęć (bo na razie serdecznie ten mechanizm pier...) to zajrze i dam znac co było nie tak. osobiście stawiam na linke, mogła się lekko załamać podczas zdejmowania koła kiedyś i efekt jest teraz. zobaczymy

ehh.. co za badziew honda zamontowała. W starej DR nigdy nic sie nie działo ze slimakiem choc był cały zasyfiony...

newrom 19.08.2008 21:24

Aha, jeszcze jedno. Farfocle ze starego teflonowego talerzyka (tego za 82zł) włażą pod ślimak i jakiś czas chodzi ok, a później się przesuwają i blokują. Najlepiej by było rozebrać całość w strzępy. Albo próbować nałożyć gęstego smaru i kręcić raz w jedną, a raz w drugą stronę.

pozdr
newrom

Kazmir 19.08.2008 21:29

Albo wypnij linkę na dole przy ślimaku wsadź śrubokręt i zakręć kołem (bez odkręcania koła)

MaRP 20.08.2008 08:00

Linkę można normalnie wyjąć z pancerza, odbezpieczasz i wyjmujesz z napędu ślimaka, ciągniesz w dół i wszystko już wiesz. 5 minut pracy.

Zazigi 21.08.2008 17:13

głupia sprawa wyszła, bo zanim się zabrałem do zdejmowania koła to dziś przez przypadek zauważyłem że się linka najzwyczajniej w świecie wykręciła z licznika, widocznie ktoś słabo przykręcił, znowu wychodzę na lamera co to silnik rozpołowi a potem stwierdzi że mu paliwa zabrakło :/

Dejvid 09.09.2008 00:06

No i ja dołączam do postu - wczoraj po offroadowych przebojach tez mi zegar przestal kręcić. Objaw byl taki, że wpierw licznik wskazywal mi duzo zanizona prędkość, aż wkoncu calkiem przestal dzialac. Zdemontowalem to ustrojstwo i okazalo się że zmieliło teflonową zębatkę (slimak obracal sie z duzym oporem). Ale nie calkiem zniszczylo zebatke, zmielilo dolną część ząbków. Widać, zębatka nie pracowala srodkiem ząbków. Takze górny brzeg ząbków jeszcze istnieje - zeszlifowalem więc zębatkę teflonową tak, aby głębiej wchodzila w obudowę slimaka i aby zazębiała zdrowymi zębami o slimaka. Narazie sprawdzalem na sucho - to dziala. Ale jak bedzie podczas jazdy to sie okaze. Najwyzej - nowa zębatka...
Ale jedno mnie zastanawia - piszecie o jakis podkladkach tutaj? Co to za podkladki? U mnie zadnych nie bylo...
PS. czy da sie jakos wyjąć slimaka z obudowy? (tego metalowego).


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.