Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   element napędzający ślimak -problem (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=722)

PUFF 05.06.2008 12:21

A u mnie sie wytarly i slimak juz nie zazebial plastikowej (teflonowej???) zebatki. Wymienilem podkladki na zwykle miedziane (nie z Hondy), gdzie za dwie zaplacilem 5 gr i wszystko gra :)

wasilczuk 06.06.2008 08:02

pany.
ten trybik koniecznie trzeba wydystansować podkładkami tak aby pracował środkiem swojej szerokości. kolejna sprawa to odpowiedni smar, następnie przesmarowanie i stan linki. ja co jakiś czas wyjmuję, kołnierz płuczę i przedmuchuję -zakładam linkę ze świeżym szmarem. raz wysypała mi się z pancerza rdza. jeszcze jedna sprawa to element rozebrany może działać git. po skręceniu ośką może coś blokować. spróbujcie zdjąć zaciski hamulcowe żeby nie tarły i delikatnie kręcąc kołem dociskać ośkę i sprawdzać czy nie ma oporu.jak raz zjadło trybik to nowy też zje szybko. trzeba szukać przyczyny. jest nią albo opór albo złe ustawienie względem współpracującego elementu.

7Greg 06.06.2008 08:45

amen :D

Dzieju 06.06.2008 18:11

Cytat:

Napisał 7greg (Post 10250)
amen :D

pozwolę sobie dodać ostatni szczegół dotyczący napędu , podkładki mają jeszcze jedno ważne zadanie a mianowicie pozwalają na prawidłowy kontakt-dystansowanie zabieraka z kółkiem napędzającym ślimak.
Obroty z koła idą za pośrednictwem 2 wygiętych "ząbków" blaszanych.
Niedostateczne ich wygięcie lub zbyt mała odległość do kółka spowoduje wytarcie miejsca styku z kółkiem a co za tym idzie jego zniszczenie.
Można też niechcący przygiąć ten zabierak podczas nieuważnego montażu.
Myślę że teraz temat napędu, jego pracy i możliwych usterek został wystarczająco przedstawiony :)

GrzeLAs 07.06.2008 17:31

Przyczyną blokowania ślimaka w napędzie może być również wyrobiony simering obejmujący cały napęd, kiedy jest nieszczelny dość szybko pojawia się w środku brud i robi robotę. Sam uszczelniacz -ponoć "nietyp" - zamawiałem w hądzie koszt ok. 35zł.

Zoltan 08.06.2008 08:50

Cytat:

Napisał wasilczuk (Post 10243)
....kolejna sprawa to odpowiedni smar,...

Jaki ??

Cytat:

...-zakładam linkę ze świeżym szmarem. ...
Z jakim ??

Pytam, bo różne opinie czytałem, i proszę o odpowiedz tych co im napęd prędkościomierza działa długo i szczęśliwie :-)

Szerokości

Dzieju 08.06.2008 12:51

Ja linkę nacieram grafitowym i leciutko zwilżam przezroczystym olejkiem.

dj.1 08.06.2008 12:58

Moje daty: Slimak nigdy nie smarowany - wytrzymal 97.000km (fabryczny smar honda)
Linka nigdy nie smarowana i trzyma i trzyma juz 102.000km (fabryczny smar honda)
:oldman:

Stolek 18.08.2008 11:15

Mam pytanko dot tych podkładek pod plastikowe koło zębate. Jaka jest grubość wszytskich podkładek razem wziętych - inaczej mówiąc jaki jest dystans kółka zębatego i obudowy ślimaka?

U mnie są aż 4 podkładki (taki ślimak kupiłem - od trampka).

Pytam bo prubuje znależć przyczyne dlaczego 3 raz w tym sezonie padł mi ślimak - zmielone koło teflonowe...

Slimak umyty do glancu, przesmarowane slimak i linka... i udalo sie zrobic 1000 km i kaput. Może to kwestia tych podkładek? Juz sam niewiem

MaRP 18.08.2008 14:48

Ślimak powinien lekko się obracać. Potrzebne są tylko 2 podkładki. Jeżeli dalej zjada ci ślimaka, to gdzieś są opory, może linka, może coś źle składasz?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.