Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Lejdis (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=45)
-   -   jak odzyskać zgrabne lagi? czyli striptiz przedniego zawieszenia (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11731)

wilczyca 05.01.2012 23:39

Kąpiel
 
7 Załącznik(ów)
Ale z tych NIEKTÓRYCH facetów trzęsityłki :D Może powinnam się lepiej zastanowić, czy obcować z tak potwornymi maszynami, na dodatek na dwóch kółkach! A co z tymi zagubionymi cegłami, które tylko czyhają, żeby spaść mi na głowę? :vis:Eh, jakie życie jest niebezpieczne…
A tak na poważnie [półpoważnie] – jestem bardzo ostrożna. Wiem, co robię, a jak nie wiem, co robić, pytam tych, co wiedzą. I wtedy już wiem, co robić. Chyba, że nie jestem pewna, czy ten, co wie, wie dobrze… Wtedy pytam kogoś innego, albo ryzykuję. Nawąchałam się dziś benzyny :D
szynszyllu – tak mnie to gryzie, czy hartowanie przypadkiem nie utwardza materiału?
O nie! podosie! Dlaczego? :umowa: Podałeś mi na tacy taką instrukcję cacy, będę musiała to wszystko zapomnieć, żeby mieć zabawę ;) A… co z prawami autorskimi?! Hm, u mnie tulejka, sprężynka i dystans wysypały się dopiero po wyjęciu rury, która ma w środku przewężenie i taki ruchomy plastikowy (?) ring… Aaaa, dlatego też nie miałam większego problemu z odkręceniem dolnej śrubki, ta przewężka trzymała zabaweczki z dolnej części.
Olej [10W] będę mieć w pon./wt.

A wracając do moich zabaw… Striptiz zakończony, czas na kąpiel. Dziś kubek zielonej herbaty z plasterkami imbiru – pojawił się katar. :Sarcastic:

Poskładaj to sam/a... ale najpierw umyj!

Załącznik 27628


Stonko, Stonko, pożycz trochę paliwa... [Ściągać wężyk przy kraniku w pozycji OFF].

Załącznik 27629


Teraz można otworzyć zawór.

Załącznik 27630


I "babska" czynność - pucowanie. Nieprofesjonalna wanienka została wykonana z pustego pojemnika na zimowy płyn do spryskiwaczy [bardzo potrzebny w moto]. Z małymi elementami nie ma problemu...

Załącznik 27631


Przy dużych trzeba improwizować ;)

Załącznik 27632


Już po kapieli!

Załącznik 27633


Wyszedł z tego żurek.

Załącznik 27634


c.d.n.

Kastorcodex 05.01.2012 23:41

Ale co ten filmik ma do rzeczy. Tam się główka ramy oderwała. Z tych zdjęc przyczynę ciężko określić. Metal to nie pomidory, jak się wie co z nim robić jaka obróbkę zastosować, to spokojnie i bez obaw należy eksploatować. Jednak nie sądzę aby koleżanka miała takie możliwości i też zaproponowałem zakup nowych lag.

szynszyll 05.01.2012 23:46

1. niektore metale obrobka termiczna utwardza niektore zmiekcza. zrob co napisalem i sprawdz sama na kawalku miedzianego drutu.

2. nigdy nie uzywaj benzyny do czyszczenia elementow majacych kontakt z guma odpowiednio do tego nie przystosowana - a ta w zawieszeniu taka jest.

3. na temat prostowania uszkodzonego zawieszenia mam swoje wlasne zdanie - ale to nie ono jest przedmiotem tego postu. jesli uwazasz, ze bedziesz bezpieczna na tak zreperowanym motocyklu to Twoja sprawa - pierwsza poniesiesz tego ewentualne konsekwencje.

Lupus 05.01.2012 23:57

Łojtam łojtam chłopaki, 3, 5 mm odchyłki, zapytajcie fachowca, możecie się nie wygłupiać, ja wiem testosteron ;). Kobita zanim zahaczy o Sybir albo inne musi się nieco nauczyć - to wszak Lupita. Podosku, pozdro od Pastorka!

wilczyca 05.01.2012 23:57

Cytat:

Napisał maryjan (Post 213906)
Panowie ja wiem, że się zachwycacie, że kobitka sama zrobiła co zrobiła .

Ale naprawdę nie rozumiem, że w tylu wypowiedziach NIKT nie pokusił się o naprowadzenie dziewczyny na dobrą drogę. Prostowanie alu półek skończy się w najlepszym wypadku... ,a lagi też majątku nie kosztują w porównaniu do zdrowia.

Piszecie o super hiper ciuchach, buzerach, butach za tysia i więcej a nie zapobiegacie partactwu technicznemu od którego może zależeć zdrowie i życie.

Chciałam skomentować, ale chyba jednak tego nie zrobię. Za dobrze się bawię.
Może zaznaczę tylko, że nie prostowałam zawieszenia sama, ani u sąsiada zza płotu.
I nie piszę tego, żeby się zachwycano, czego to kobitka [w domyśle partaczka techniczna?!] nie uczyniła, albo uczyniła! W końcu też jestem Człowiekiem i potrafię logicznie myśleć.

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 213914)
2. nigdy nie uzywaj benzyny do czyszczenia elementow majacych kontakt z guma odpowiednio do tego nie przystosowana - a ta w zawieszeniu taka jest.

Ciekawa uwaga... Chyba muszę się dokształcić w tej dziedzinie. Proszę, mógłbyś mi podać jakieś wiarygodne źródło? Chętnie zgłębię ten temat. :)

pozdrowienia dla wszystkich wierzących i niewierzących. W moje zdolności ;)

szparag 06.01.2012 00:14

Mały odchył można prostować pod warunkiem, że nie ma pofałdowań, pęknięć i innych takich, choć sam tego nie preferuję to życie pokazuje, że daje radę . Sprawdź jeszcze sztycę, małym GS-om zrobili ją z gównolitu i strasznie się gnie. Wymień również profilaktycznie łożysko główki ramy, na pewno nie zaszkodzi.
Pozdrawiam

maryjan 06.01.2012 08:38

Dobrze więc - życzę szczęścia, zdrowia, przyjemności :)
I bez urazy, po prostu chciałem pomóc.

PS. Szynszyl czemu nie stosować benzyny? Przeca to po myciu odparuje chyba (albo wytrzesz szmatką - a później i tak przesmarujesz olejem przed złożeniem? ).

calgon 06.01.2012 10:55

Maryjan myślę że film który wstawiłeś odnosi się do motocykla który podczas produkcji jest już wadliwy.

Pojęcia nie mamy(macie) ile motocykli śmiga z prostowanymi lagami.

Nie neguje kwestii bezpieczeństwa ale rzeczywistość jest inna i Twoje uwagi na pewno są cenne bo dadzą do myślenia tym którzy zechcą z banana nówke zrobić, ale nie ma co popadać w skrajności.

ps.Szacun dla kobity że działa coś sama w temacie!

zombi 06.01.2012 11:08

1. prostowanie lag faktycznie jest dość popularne - moim zdaniem (jak pisałem wcześniej) niema to sensu bo nowe rury są niedrogie. I ryzyko niewspółmierne. Jak się okażą be to trzeba będzie zabawę rozpocząć od nowa.

2. Prostowanie półek jest bardziej skomplikowane i chyba trudne do pomierzenia czy jest OK.

Dlatego jeżeli już nie chciał bym pakować się w drogie półki to wstawił bym jak najwięcej pewnych elementów. Po co? Bo jak wyczujesz, że moto się dziwnie kolebie to szukasz nowych półek bo wiesz, że lagi są proste i łożyska OK. W przeciwnym wypadku jesteś w punkcie wyjścia tzn nic nie wiesz.
Ja po dzwonie wymieniłem, jak mi się zdawało wszystko, półki, rury, łożyska i dwa lata się zastanawiałęm dlaczego prawy zakręt jest "be" (duży dyskonfort i brak pewności). Okazało się, że ośka w kole jest minimalnie krzywa - oczywiście kolesie sapali wcześniej nad nią, mierzyli i przysięgali, że jest prosta.
Wymieniłam na nową 200 PLN i man zupełnie nowe moto ;)

Marcin-BB 06.01.2012 11:20

Karola- tak trzymać!!!:Thumbs_Up:
Komentarzami się nie przejmuj- to forum tak ma. Przychylam się do zdania Szparaga- zna się chłop i warto go posłuchać!;)
....
Jak się uporasz z beemką to może podjadę na serwis z afryką do Ciebie??:D
Tyle, że ja nie cierpię zielonej herbaty- ale zmianę napojów to już z Lupusem przedyskutujemy!:)
Pozdrawiam i życzę powodzenia!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.