Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   AGD do kuchni - mamy tu jakiegoś fachure? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31517)

Ludwik Perney 22.03.2018 16:22

AGD do kuchni - mamy tu jakiegoś fachure?
 
Potrzebuje kupić kompletne wyposażenie kuchni. Szukam kogoś kto mógłby pomóc wybrać

Neo 22.03.2018 16:45

Cytat:

Napisał Ludwik Perney (Post 576295)
Potrzebuje kupić kompletne wyposażenie kuchni. Szukam kogoś kto mógłby pomóc wybrać

Za oknem śnieg, zanosi się na ciekawy temat ;) Zapodaj jakieś wymagania wstępne i ograniczenia np. budżetowe czy gabarytowe.
Tak jakoś wyszło, że w mojej i znajomych kuchniach głównie Bosch. Na razie lata lecą, a awarii nie było.

Ludwik Perney 22.03.2018 16:46

Ale mnie nie interesuje historia tylko aktualna oferta :)
Może jakiegoś sprzedawcę tu mamy?

ArtiZet 22.03.2018 16:47

Właśnie kupuję i tez jakoś wyszło, że zmywarka, piekarnik i płyta(waza się losy czy gaz czy indukcja) Bosch.

P.S. za mało info wejsciowych żeby doradzic

Ludwik Perney 22.03.2018 17:04

Płyta indukcyjna 70 lub 80cm
Dobra zmywarka 60cm
Piec kuchenny bez zbędnych bajerów ale chętnie tzw dual samsunga
Lodówka 2 drzwiowa bez kruszarki lodu
Mikrofala pasująca do pieca i do zabudowy

bukowski 22.03.2018 17:10

Moim zdaniem nie warto wchodzić w jedną markę. Ja wybierałem patrząc na specyficzne ficzery.

Zmywarka: najpierw kupiłem najcichszą (Samsung) i faktycznie taka była. Ale zepsuła się dwa miesiace po gwarancji tak, ze nie oplacalo sie naprawiac. Za radą szwagra, ktory robi AGD dla Ikea, wzialem whirlpoola w Ikea. Bo 5 lat gwarancji i jak sie zepsuje, to przywozisz i dają ci nową.

Płyta grzejna: miała byc indukcyjna i duża (90 cm); miała też mieć booster. Nie chciałem całkowicie macanej, bo sterowanie jest nieprecyzyjne a jak cos wykipi, to przestaje dzialac az zetrzesz z niej wode. Z kolei mechaniczne manipulatory utrudniają mycie. Wazne były duze pola. Padło na Neffa, bo ma przegenialny patent: steruje się kółkiem, które lezy na płycie i jednym ruchem się go zdejmuje - bo jest na magnes.

Okap wziąłem falmeca - to solidna włoska marka, choc produkuje w Ożarowie Mazowieckim. Można na allegro trafić powystawowe za psi grosz. Tu miało być cicho, szeroko (bo płyta 90 cm), z wydajnością powyżej 700m3/h. No i jest.

Lodówka - wybrałem Sharpa. Bo jest szersza niż zwykłe (wersja 80 i 90 cm), ma 2x więcej litrów niż dwudrzwiowy Samsung szerokości 1,2 m, bo zamrazarka jest na górze, bo jonizacja (działa niesamowicie...). Super kostkarka, chociaż na pozór nic szczególnego. Warto zapłacić więcej.

Piekarnik - miał mieć 300 stopni i otwierać się na bok. Jesli chcesz piekarnik na wysokości zamocować (ma to głęboki sens ergonomiczny) to otwieranie do przodu psuje ergonomię. Wybór był niewielki, wziąłem Grundiga.

Ekspres do kawy mam nivone. Bo wieloletnich obserwacjach biurowych jest to moim zdaniem najsensowniejszy wybór. W domu wcześniej miałem 2x saeco, krupsa, kenwooda, siemensa. Nivona to kontynuacja Liebherra z dobrych czasów.

Mam też młynek do odpadów, teka. I polecam wszystkim, to zupełnie inna jakość funkcjonowania w kuchni. Wszystkie organiczne wrzucasz do młynka, łatwo po obiedzie zgarnąć jednym ruchem, z kosza nie śmierdzi, octówki się nie lęgną.

Nie przyzwczajałbym się do marek zbytnio. Polskie fabryki robią sprzęty na zlecenie wszystkich marek. Tzw. wsady techniczne są w różnych sprzętach takie same, np. w pralce między najtańszą a najdroższą jest różnica między 90 a 130 EUR. Mozna trafić na dobrą serię, można na słabą; częściej słabą trafisz w Beko niż w Miele, ale to nie jest kosmos.

ArtiZet 22.03.2018 17:21

Zdziwilem się, ze zmywarka i piekarnik ktore do mnie przyjechały były Made in Germany; jak sprawdziłem to zona zamowiła z najwyzszych serii wiec pewnie te niższe sa w PL klepane- dlaczego akurat takie to nie wiem bo nie wnikałem o jakie jej funkcje chodziło.

Wyciąg mam polskiej firmy Globalo (silnik siedzi w nim włoski).
Najwieksze doświaczenie w lodówkach 2 drzwiowych (side-by-side) z tego co wiem ma Samsung i tej marki bedzie

qbaRD07 22.03.2018 18:51

Dobry temat w kwietniu tez mam zakupy.

Ludwik Perney 22.03.2018 21:53

Sneer, a gdzie dokonywales zakupów?

Pirania 22.03.2018 22:05

Ludwiku,
Osobiście na peczki tego sprzedaję dawaj na priv co by pierdòl uniknąć w wątku..


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.