Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Docieplenie blaszanej bramy garażowej (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36425)

krajcar 30.12.2019 12:36

Docieplenie blaszanej bramy garażowej
 
Cześć! Człowiek siedzi najedzony i opity między świętami i knuje, co by tu usprawnić w motorze i nie tylko :) Przymierzam się do docieplenia uchylnej, blaszanej bramy garażowej. Garaż jest w bryle domu i niestety deweloper przyoszczędził montując najtańszy model zamiast panelowej bramy. Wymiana raczej się nie opłaca, bo koszt wykucia tego luja i montaż nowego to 5k i w górę. Zastanawiam się nad dociepleniem pianą polynor, pianą pur lub styropianem. Ktoś ćwiczył podobne rozwiązania i może podpowiedzieć uwagi?

z góry dziękuję

ArtiZet 30.12.2019 12:47

Jak coś to Styrodur a nie styropian- ten drugi się będzie kruszył i poza wszechobecnymi kuleczkami po pewnnym czasie słabo wygląda a np. Styrodur możesz zapodać w pięknym różowym kolorze :D

P.S. i tak za wiele to nie da bo brama garażowa nie jest szczelna i są przewiewy szparami

WieniuZiel 30.12.2019 13:33

Może warto zapytać producenta bramy, o ocieplenie systemowe. Zwykle, u wiodących producentów, można dokupić i zamontować samemu. Czasami nie warto wyważać otwartych drzwi. Po dociepleniu oczywiście należy zwiększyć naciąg sprężyn.

redrobo 30.12.2019 13:39

Cytat:

Napisał krajcar (Post 663347)
Cześć! Człowiek siedzi najedzony i opity między świętami i knuje, co by tu usprawnić w motorze i nie tylko :) Przymierzam się do docieplenia uchylnej, blaszanej bramy garażowej. Garaż jest w bryle domu i niestety deweloper przyoszczędził montując najtańszy model zamiast panelowej bramy. Wymiana raczej się nie opłaca, bo koszt wykucia tego luja i montaż nowego to 5k i w górę. Zastanawiam się nad dociepleniem pianą polynor, pianą pur lub styropianem. Ktoś ćwiczył podobne rozwiązania i może podpowiedzieć uwagi?

z góry dziękuję

Brat moj ostanio mial taki sam dylemat. Po taniosci nakleil plyty styropianu za pomoca pianki malorozprezajacej - dziala.

WieniuZiel 30.12.2019 13:46

Chwilowo działa, ale piana chłonie wilgoć jak gąbka, choć na pierwszy rzut oka wydaje się że nie. Blacha będzie powodowała skraplanie i nasiąkanie piany. Mróz zrobi swoje, przy minus 10 po drugiej stronie blachy też będzie minus... 😏.

myku 30.12.2019 16:29

Bierz Styrodur...nawet niech wystaje ponad profil bramy. Do tego uszczelki i bedzie gitara.

mirkoslawski 30.12.2019 16:36

Szkoda roboty. Sam to robiłem ale jak już ArtZet pisał, brama garażowa ma szczeluny (musi mieć). U mnie różnica przed/po dociepleń ustyropianem to może 3-4 stopnie. Je

myku 30.12.2019 16:47

Ja mam u mnie zwykłego blaszaka docieplonego 2cm styropianem i moge w podkoszulku chodzić. Ok..ok.. kotłownia jest za ścianą :D

talar185 30.12.2019 17:13

Lepiej od Styrodur sprawdzi się xps grafit.

ArtiZet 30.12.2019 17:29

Cytat:

Napisał talar185 (Post 663392)
Lepiej od Styrodur sprawdzi się xps grafit.

To jet to samo ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.