Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Brak Świateł Stop (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=17575)

Acer 11.04.2013 17:58

Brak Świateł Stop
 
Witam. Straciłem światła stop z nogi i klamki - nie wiem jak gdzie i kiedy.;/ wpierw sprawdziłem żarówkę - jest ok. wyczyściłem styki przy pompie nożnej i ręcznej-nadal nic. brak mi już pomysłów. pomocy.

dawid8210 11.04.2013 20:02

Spróbuj spiąć kable omijając czujniki. Przód i tył. Ściągnij przewody ze styków
i je połącz. Bezpieczniki sprawdź.

Detektyw Inwektyw:D:bow:

Miras Sc 11.04.2013 20:42

Miałem to samo.
Też sprawdzałem to co ty - a tu banał - nie przewodziły styki w gnieździe żarówki. Wyczyściłem i zaświeciło.

Pozdrowienia

rubin 11.04.2013 21:55

Cytat:

Napisał Miras Sc (Post 307059)
Miałem to samo.
Też sprawdzałem to co ty - a tu banał - nie przewodziły styki w gnieździe żarówki. Wyczyściłem i zaświeciło.

Pozdrowienia

A u mnie nagle po 5ciu latach spalilo oba wlokna :) pozycji i hamulca :)

bouli 12.04.2013 07:40

Cytat:

Napisał Acer (Post 307006)
Witam. Straciłem światła stop z nogi i klamki - nie wiem jak gdzie i kiedy.;/ wpierw sprawdziłem żarówkę - jest ok. wyczyściłem styki przy pompie nożnej i ręcznej-nadal nic. brak mi już pomysłów. pomocy.

Sugeruję sprawdzić przewód od lampy do siedziska gdyż wątpie aby dwa czujniki padły.miałem podobnie ale w moim przypadku po nacisnieciu nożnego lub klamki paliło bezpiecznik okazało się, że kabel z nożnego był przetarty za czujnikiem przed kostką gdyż był przygnieciony błotnikiem do ramy i sie przetarł robiac zwarcie do ramy.
W Twoim przypadku sugeruję jak wyżej pisałem gdyż tracisz prąd na odcinku od złączenia kabla przedniego i tylnego pod zbiornikiem (może być tez to polączenie pod siedziskiem) do żarówki. Spróbuj dostać się do tego łącza i sprawdzić czy tam dochodzi prąd. Odłącz też przy klamce podłączając probówkę lub żarówkę bezporednio do kabli przy obu czujnikach i sprawdź czy dochodzi prąd oraz czy przechodzi przez czujniki rozpinajac pierwsza kostkę za czujnikiem. Może to być też kostka przekaźnika pod kierownicą do której idzie kabel. Kabel masz koloru żółto zielony i czarny jesli masz rd04.

Miras Sc 12.04.2013 13:39

Skrobnij, co było przyczyną.

Acer 12.04.2013 17:01

Witam. Naprawione, Miras miałem ten sam problem co ty - nie przewodziły styki w gnieździe żarówki, dzięki wszystkim za podpowiedzi które z pewnością w najbliższej przyszłości będą wykorzystane. :) pozdrawiam

szarik 05.09.2013 18:38

Witam u mnie dla odmiany nie działa stop z klamki , podpowiedzcie od czego zacząć poszukiwania bo :

- zielonym w sprawach elektryczno-afrykańskich (mam afre od 2 miesiecy)

- mam w tym miesiącu tylko cztery dni na pojeżdżenie (nie chcę ich spedzić na
poszukiwaniu problemu)

Pomocy :bow: pozdrawiam

Sławekk 05.09.2013 19:10

Pod zbiorniczkiem płynu hamulcowego, przy klamce( prawej:))
masz dwie wsuwki w czarnych kołnierzach.
Zdejmij je i zewrzyj na włączonej stacyjce . Jeśli stop się zaświeci to znaczy, że to wina czujnika, który niedomaga i jest dostępny na allegro.

szarik 05.09.2013 19:39

Cytat:

Napisał Sławekk (Post 336118)
Pod zbiorniczkiem płynu hamulcowego, przy klamce( prawej:))
masz dwie wsuwki w czarnych kołnierzach.
Zdejmij je i zewrzyj na włączonej stacyjce . Jeśli stop się zaświeci to znaczy, że to wina czujnika, który niedomaga i jest dostępny na allegro.

Aaaa przy prawej powiadasz ... hmm... to już wiem dlaczego nie działa ;)

A na Allegro to jak ten czujnik nazwać lub od czego pasuje bo jakoś nie mogę
dopatrzeć. Kupiłbym na wypadek W bo jak wyżej pisałem czasu na jeżdżenie mało a w domu będę za tydzień to chciałbym być zwarty i gotowy (zwarty to chyba nie najszcześliwsze słowo w tym przypadku :) )

Dzięki :Thumbs_Up:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.