Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Na jakie motory przesiadają się afrykańczycy? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11340)

Wuki 12.11.2011 12:52

Na jakie motory przesiadają się afrykańczycy?
 
Witam wszystkich,
od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem afryki, jednak z czasem a czas mija zastanawiam się oczywiście teoretycznie na jakie inne moto przesiadają się właściciele afryki.

Samo forum AT jest rewelacyjne i daje dużo info nie widziałem lepiej administrowanego i tak żywego.

Mam prośbę czy możecie wpisać motory, które poruszają się w tych samych tematach co afryka ale są lekko bardziej do przodu, nie urażając kogokolwiek. :)

Dziękuję za info z góry:)

sambor1965 12.11.2011 13:10

Fajny temat. Odpowiedź zależy od tego jak się potoczą motorkowe zainteresowania pacjenta. Jeśli ktoś odnajdzie się w błocie to pójdzie w crossy, jeśli bardziej mu się spodoba asfalt to pójdzie w stronę bmw/tigera. A jeśli będzie mu brakowało mocy, a chce jeździć podobnie jak na Afryce to sięgnie po mocniejsze moto o podobnych właściwościach - czyli po KTM.
Inna rzecz to gdzie się tymi motocyklami człowiek chce poruszać. Geograficznie. Wtedy może dojśc do wniosku, że Afryka jest najlepsza.

Wuki 12.11.2011 13:35

Chodzi mi o moto o jak najbliższych właściwościach i praktycznym zastosowaniu jakie znalazła AT.

sambor1965 12.11.2011 13:49

Pisałem o właściwościach. KTM jest na pewno najbliższy Afryce. Mówię o dużym kacie. Inna sprawa to jego niezawodność. Sporo tu legend, ale osobiście byłem świadkiem ich kilku awarii, w tym takich których nie udało się usunąć.

rambo 12.11.2011 14:03

Nie ma czegoś takiego jak najlepszy motocykl.
Afryka w żadnej rubryce danych technicznych nie wypada na dziś dzień atrakcyjnie ale jej suma plusów dodatnich i plusów ujemnych w użytkowaniu jest zjawiskiem samym w sobie.

Wuki 12.11.2011 14:22

Czy biorąc pod uwagę koszty napraw, eksploatacji, dostępności części, możliwości drobnych napraw w trasie AT jest w czołówce?

fxrider 12.11.2011 14:30

Cytat:

Napisał Wuki (Post 205586)
Czy biorąc pod uwagę koszty napraw, eksploatacji, dostępności części, możliwości drobnych napraw w trasie AT jest w czołówce?

Zadaj to pytanie na kilku różnych forach a wyrobisz sobie obiektywny pogląd na sprawę ;)

ex1 12.11.2011 15:17

ale taka ankieta rzeczywiście mogłaby być ciekawa :D
ja bym jednak obstawiał że najwięcej osób z Afryki przesiadło się na LC8

moim zdaniem nowoczęsną Afriką, oczywiście na miarę obecnych czasów może okazać się ST1200.

maryjan 12.11.2011 15:24

Ja się przesiadłem na Super Tenere 750 i nie był to zły wybór.
Kolejnym motocyklem będzie KTM 950/990 Adv.
Ale wybór motocykla zależy od tego w którym kierunku chcesz iść ...

Wuki 12.11.2011 15:40

Więc zróbmy ankietę da obiektywny obraz, przy założeniu:
- budżet do 30 tys
- nie dyskutujemy na temat wad i zalet danego modelu, nasza subiektywna decyzja
- bazujemy na doświadczeniu i wew przekonaniu

1. jeździsz np. AT/przesiadasz się na KTM
2. jeździsz bardziej szuter/asfalt


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.