Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Mazury, Suwalszczyzna, Podlasie - co zobaczyć? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9595)

balczezzz 02.06.2011 21:20

Mazury, Suwalszczyzna, Podlasie - co zobaczyć?
 
Cześć,
Szybka decyzja - wybieram się jutro z żoną na weekend 3-5.6.2011 na północny wschód naszego pięknego kraju. Czy macie jakieś propozycje miejsc które warto zwiedzić, odwiedzić, wyjątkowo piękne drogi, widoki, noclegi, spokojne szutry (1 moto, dwie osoby) ...

Zależy mi raczej na niestandardowych i "nieprzewodnikowych" propozycjach, gdyż duże jeziora widziałem i pływałem, a w Stańczykach też kiedyś byłem :)
Dzięki!

Wegrzyn 02.06.2011 21:50

Widzę, że uderzasz w te strony co ja. Tyle, że jadę na jakieś 2 tygodnie w lipcu trochę się powłóczyć. Jak nie chcesz nic z przewodników to do Stopy się zgłoś, ostatnio na zawodach motoxtreme mi opowiadał, że ma namiary do kolegów, którzy znają fajne miejscówki.
:)

balczezzz 02.06.2011 22:38

Już go zapytałem na priv. Przy takiej małej ilości czasu wyjdzie raczej spontan na zasadzie zgub się, licz na to że będzie fajnie, wracaj do domu na azymut. Plus jest taki, że pogoda ma być piękna ...

rambo 02.06.2011 23:24

Będę od jutra gdzieś pod Augustowem, wpadajcie na ognicho :) :Thumbs_Up:

siwy 03.06.2011 01:59

Rok temu włóczylismy się wzdłuż kanału mazurskiego. Fajne trasy, ciekawie się zwiedza te tamy na kanale jak ktos wczesniej nie widział. Na suwalszczyźnie podobały mi się trasy wokół Wigier i w okolicach Wiżajn - teren mocno pagórkowaty, ładne widoki.

wasilczuk 03.06.2011 09:09

z mazur na podlasie wal wzdłuż granicy. poczujesz smak rajdu podlaskiego. nasze tereny dobrze zna też wolly.

balczezzz 03.06.2011 16:47

Dzięki za wskazówki i zaproszenie na ognicho. Jak będziemy w pobliżu to się odezwę i wpadniemy z kiełbachą. Pozdro!

balczezzz 06.06.2011 20:42

9 Załącznik(ów)
no i po 2.5 dniach oraz 1150km wróciliśmy do domu .... jeszcze raz dzięki za podpowiedzi miejscówek i nieoczekiwane spotkanie z kolegą Klarensem z forum :-) pozdrawiam. Poniżej jako załączniki parę fotek z wyjazdu, co by zmobilizować tych, którzy jeszcze w tych stronach nie byli. Ja na pewno wracam na wschód i pn-wsch już wkrótce!

P.S.
Myślałem, że opowieści o siedzeniu w Afri mnie nie dotyczą :mur: ... obawiam się, że czas zacząć szukać tapicera albo wrócić do Thunderace'a, który był o niebo wygodniejszy ... choć mógłbym mieć problem na szutrówkach ;)

Motolupus 30.08.2011 13:45

Witam
Ja również chętnie jeżdżę po Suwalszczyźnie.
Korzystam z noclegów w gospodarstwie agro-eco-turystycznym pod Suwałkami traktując je jako bazę wypadową.
Polecam następującą trasę: Suwałki – Krasnopol (zabytkowy wiatrak/piła mechaniczna) – Klasztor w Wigrach – Sejny – Trakiszki (zabytkowy dworzec kolejowy) – Puńsk – Krejwiany (głaz pomnik Nosiciela Książek) – Puńsk – Szypliszki – Rutka Tartak – Wiżajny – Bołcie (trójstyk graniczny) – Żytkiejmy – Pobłędzie (zabytkowy dworzec kolejowy) – Stańczyki (mosty) – Gołdap – Rapa (piramida) – Banie Mazurskie – Olecko – Suwałki.
Łącznie ok. 290 km. Jeśli przeznaczy się na to cały dzień to trasę pokonuje się w relaksowym tempie, bez napinki z licznymi przerwami na kontemplacje, zdjęcia, popas…
Pozdrawiam
Motolupus

rambo 30.08.2011 14:19

Popieram Popieram Popieram :at::at::at:

Wróciłem z tydzień temu, z kolejnego wyjazdu z Suwalszczyzny. Ciekawy tez jest park zaraz za jeziorem WIżajny. Można lasem se wjechać do parku Wisztyńskiego, lub legalnie obok trójstyku w Bołcie. Pikne i szybkie siutry i spokój :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.