Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Plan na sierpien w kierunku wschodnim_offem (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37562)

przemo77390 17.06.2020 14:14

Plan na sierpien w kierunku wschodnim_offem
 
Witam,

Pojawiła się potencjalna luka w grafiku sierpniowym dokładnie od 08-16.08.2020 i wpadłem na pomysł aby pojechać malutkim (DR650SE) offem w kierunku Estonii. Cały Plan dotyczy przypadku gdyby Ukraina (Zakarpacie) dalej było niedostępne.

Start byłby Warszawa - Mazury - Podlasie - Litwa - Łotwa - Estonia (jak się aż tak daleko da) - Warszawa (meta).

Całość 9 dni. Spanie namiot może hostel co by się plusnąć (jak po drodze nie będzie gdzie) i w zależności od pogody.

Myślicie ze da się wszystko offem opiekać a przynajmniej 80-90%

W razie co i jakby nic się nie pozmieniało chętni mile widziani.

Emek 17.06.2020 14:26

Fajny plan. 90% nie da rady. Pamiętaj że w Estonii to tylko po drogach publicznych i poyebane kary ze wszystko jak już cię złapią. Za byle co to 200 ojro minimum więc wjazd w las czy inne krzaki bez drogi publicznej jest ryzykowny.
Możesz wykorzystać offowe częsci TET na Litwie i Łotwie (mogę podpowiedzeć które fragmenty TET wykorzystać). Tam można też poimprowizować z jazdą na azymut.

przemo77390 17.06.2020 14:32

Cytat:

Napisał Emek (Post 686126)
Fajny plan. 90% nie da rady. Pamiętaj że w Estonii to tylko po drogach publicznych i poyebane kary ze wszystko jak już cię złapią. Za byle co to 200 ojro minimum więc wjazd w las czy inne krzaki bez drogi publicznej jest ryzykowny.
Możesz wykorzystać offowe częsci TET na Litwie i Łotwie (mogę podpowiedzeć które fragmenty TET wykorzystać). Tam można też poimprowizować z jazdą na azymut.

Czyli Estonia odpada - jeśli chodzi o te odcinki do wykorzystania to jak najbardziej chętny.

Emek 17.06.2020 14:38

Estonia da radę ale szuterkami. Nie wiem co rozumiesz przez offa ale tam na DR to się zanudzisz. Wiem bo byłem. Moto za słabe żeby zapierdalać po tych szutrach, tu lepszy byłby 1190 ale trochu frajdy będzie. Nie skreślałbym Estonii. W sumie to klimatycznie mi się bardzo podobała, potem Łotwa - zajebisty odcinek masz na dolocie do Rygi przez lasy a potem od Windawy do Kolki (po TET ale można zjechac na plażę i pogonić wybrzeżem - rzeczki wpadają i tu trzeba objechać). Litewski TET ominałęm ale Korbol zrobił na powrocie i zeznał że fragmentarycznie też był ciekawy.

przemo77390 17.06.2020 14:41

Cytat:

Napisał Emek (Post 686126)
Fajny plan. 90% nie da rady. Pamiętaj że w Estonii to tylko po drogach publicznych i poyebane kary ze wszystko jak już cię złapią. Za byle co to 200 ojro minimum więc wjazd w las czy inne krzaki bez drogi publicznej jest ryzykowny.
Możesz wykorzystać offowe częsci TET na Litwie i Łotwie (mogę podpowiedzeć które fragmenty TET wykorzystać). Tam można też poimprowizować z jazdą na azymut.

Cytat:

Napisał Emek (Post 686128)
Estonia da radę ale szuterkami. Nie wiem co rozumiesz przez offa ale tam na DR to się zanudzisz. Wiem bo byłem. Moto za słabe żeby zapierdalać po tych szutrach, tu lepszy byłby 1190 ale trochu frajdy będzie. Nie skreślałbym Estonii. W sumie to klimatycznie mi się bardzo podobała, potem Łotwa - zajebisty odcinek masz na dolocie do Rygi przez lasy a potem od Windawy do Kolki (po TET ale można zjechac na plażę i pogonić wybrzeżem - rzeczki wpadają i tu trzeba objechać). Litewski TET ominałęm ale Korbol zrobił na powrocie i zeznał że fragmentarycznie też był ciekawy.

Właśnie chciałbym zaplanować offa bez klasyfikacji że szuterek to offroad (choć pewnie go będzie i to nie mało)

JarekO 17.06.2020 17:05

Podebrałeś mi pomysł. Ja na R1200GS TETy bym chciał zjechać, a najbardziej choć część tego w Estonii.

przemo77390 18.06.2020 08:36

Cytat:

Napisał JarekO (Post 686141)
Podebrałeś mi pomysł. Ja na R1200GS TETy bym chciał zjechać, a najbardziej choć część tego w Estonii.

Siedze Ci w myślach :). Tak serio w razie co to można polaczyc sily - tylko u mnie termin sztywny i bardzo duze nastawienie na prawdziwego offa bo jazda ma byc na lekkich jesli mozna klasyfikowac DR650SE i podobne jako lekkie.

JarekO 18.06.2020 11:33

Cytat:

Napisał przemo77390 (Post 686230)
Siedze Ci w myślach :). Tak serio w razie co to można polaczyc sily - tylko u mnie termin sztywny i bardzo duze nastawienie na prawdziwego offa bo jazda ma byc na lekkich jesli mozna klasyfikowac DR650SE i podobne jako lekkie.

Rozumiem. Problem, że będę musiał czekać aż DRki dojadą biorę na klatę :-).

przemo77390 19.06.2020 13:26

Cytat:

Napisał JarekO (Post 686259)
Rozumiem. Problem, że będę musiał czekać aż DRki dojadą biorę na klatę :-).

To bardzo zwinne siiiiibkie motury so :) Od jakiegoś czasu częściej spoglądam na DR-kie niż na GS - choć jak pojadę GS to też daje frajdę (może nie taką bo piachu to on razem z kierownikiem się boi :) ale daje)

Plan się rozwija - chyba że go pokrzyżuje otwarcie Ukraińskiej granicy bez kwarantanny bo obu stronach

przemo77390 21.06.2020 07:58

No i jak co kolwiek zaplanowac - ostatnio wpadla mi wiadomosc ze Łotwa i Estonia przywracaja 14 dniowa kwarantanne dla Polakow.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.