Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   temet burza!!! - wał Kard... a łańcuch? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=964)

kamol 24.06.2008 13:13

temet burza!!! - wał Kard... a łańcuch?
 
witam wszystkich!
Byłem na drobnym wypadzie na week i spotkałem się z osobnikiem który zastrzelił mnie pytaniem... stwierdzeniem i szczerze mólwiąc zgubiłem :mur: się w zeznaniach... co i jak mu powiedzieć... a było to w momencie kiedy zachwalełem Afyczke jaka ona nie jest naj...:oldman: a on zadał pytanko... " ej to dlaczego w niej nie ma wału skoro on jeździ po szutrach wodach it?... nie lepiej by było?"... i tak nie do końca potrafilem się wypowiedzieć:mad:... powiedzcie właściwie dlaczego nie wał a łańcuszek... :confused::dizzy: jakie ogólenie są za tym i oczywiście przeciw... pozdrawiam.

wieczny 24.06.2008 13:20

Kardan wału nie wymyślił. Cardano wymyślił przegub, który pozwala na połączenie dwóch wałów leżących niewspółosiowo, ale też w granicach rozsądku jeśli chodzi o kąt wzajemnego nachylenia.

Tak tylko piszę, ba jak widzę "wał Kardana" to mnie oczy szczypią ;).

Wał jest ciężki, ponoć reaguje na dodawanie gazu/odejmowanie (nie wiem, w rusku nie wyczułem :D). Zapewne zamiana przełożeń jest bardziej uporczywa, ponieważ w wale należało by zmienić przekładnie kątową, a to dwa koła zębate, potocznie zwane atakiem i talerzem (doświadczenia z ruska, może w BMW jest inaczej... Pastor?), które winny być materiałowo dobre, więc i w wykonaniu drogie.

Misza 24.06.2008 13:25

Kardan ciężki jest, łamie się, ukręca i trzeba i tak go serwisować. A łańcuch jest dla hardcorowców i takich rajdowych maszynek jak Afryki :D:haha2:

Marcin SF 24.06.2008 15:26

kardana w polu nie wymienisz łańcuch tak :D

hubert 24.06.2008 17:20

Cytat:

Napisał wieczny (Post 12746)
Wał jest ciężki, ponoć reaguje na dodawanie gazu/odejmowanie (nie wiem, w rusku nie wyczułem :D).

A jak kardan reaguje na dodanie gazu ? Bo w przypadku łańcucha przy dodawaniu gazu koło jest dociskane do podłoża czyli jak najbardziej OK :)

newrom 24.06.2008 19:34

Jakkolwiek by nie reagował to taniej wyszło wsadzić łańcuch, a przy okazji sieć serwisowa ma co robić.

pozdr
newrom

dj.1 24.06.2008 20:21

W BMW to z reguly przy okolo 100.000km kardan jest do wymiany czy gorzej sam sie lamie a koszt to okolo 2000euro a wiec lancuch jest tanszy w exploatacji (ze scotem oczywiscie) :oldman:

newrom 24.06.2008 23:21

Nie wiem czy marka której nazwa rozwija się w "Będziesz Miał Wydatki" to dobry przykład.
Pozdr
newrom

Franz 25.06.2008 00:08

Cytat:

Napisał dj.1 (Post 12839)
W BMW to z reguly przy okolo 100.000km kardan jest do wymiany czy gorzej sam sie lamie a kosz to okolo 2000euro a wiec łancuch jest tanszy w exploatacji (ze scotem oczywiscie) :oldman:

kardan nie kosztuje 2000 euro. Chyba ,że w serwisie nowy ,a przy okazji wymienią ci jeszcze pół motocykla. Do podróży łancuch jest lepszy.
Do chopperów kardan
Żadne enduro kardana nie ma z powodów w/w wspomnianych -waga i skomplikowana konstrukcja
Pierwsza konstrukca afryki przecież miała wał który się nie sprawdził.

felkowski 25.06.2008 01:06

Znaczy afryka miała i juz z tego wyrosła :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.