Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   zamienić na Afryke czy nie, oto jest pytanie (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=10681)

kruk 20.10.2011 23:03

zamienić na Afryke czy nie, oto jest pytanie
 
Czesc chlopaki i dziewczyny, ma sobie Vstroma650 i drz400e i mysle czy moze nie zamienic vstroma na AT, wiem ze troche zle to miejsce na takie pytanie bo troche ciezko tu o obiktywna opinie ;)
moje punkty to:
1. lubie zmiany :) - vstroma mam od nowosci juz 2 lata
2. lubie *****ol....ie - jezdze z kumplami na sportach i dziwia sie ze vstrom tak wypier... z ronda wjazow na autostrady itp, mam filtr K&N i przemapowany, spoko spoko dupy nie urywa ;), nie chodzi mi bardzo o v max ale lubie przyspieszenie.
3.w sumie moj vstrom 2009 i AT2001 ktora moge kupic kosztuje tyle samo, mysle ze za rok czy 2 moglbym afryke sprzedac za tyle samo a vstrom pewnie juz straci na wartosci(jak wezme go na wschod jak planuje na przyszly rok to pewnie duzo straci na wartosci ;))
4 no wlasnie w przyszlym roku chce gdzies na wschod pojechac, plan byl Mongolia ale dostalem tylko miesiac urlopu wiec ciezko by bylo, nie mowie ze sie nie da ale ja chce po drodze i na miejscu cos zobaczyc wiec troche wiecej czsu bym potrzebowal wiec zmieniam plany na:a)kazahstan, b)kaukaz/gruzja, c)dookola morza czarnego. miezkam w UK vstromem bylem juz na majorce i na sycylii wiec teraz zaczne wschod explorowac, za rok to co mowilem a za 2 moze ta mongolia.
5. myslalem zeby podwyzszyc zawieszenie w vstromie zamiast szukac nowego sprzetu ale nie wiem czy to jest rozwiazanie, nie stac mnie na 800gs ktory chodzi mi po glowie (musialbym sprzedac tez drzta a tego nie chce(luz maria pewnie tez ;)))
6 teraz glownie jezdze z LuznaMaryska po lasach na DRZcie a Vstrom stoii
CHOLERAAA! co tu pocz±ć :)
Ta mam na oku, jeszcze moze by mi troche kasy nawet zostalo z vstroma:

http://www.motorcyclenews.com/MCN/bi...R-NXGN-7567921

ArtiZet 20.10.2011 23:30

Ja zamieniłem i nie żałuję :)

kruk 20.10.2011 23:31

no wlasnie, czy ktos jeszcze zmienil v-stroma na AT? odpowiadac!
Arti no nie wstydz sie, cos wiecej? ;)

ex1 20.10.2011 23:42

ja bym nie zmieniał, bo po co..? V-strom asfaltowo bije Afrykę a i tam gdzie chcesz jechać dojedzies i nim tyle że ostrożniej i wolniej, lub DRztk±, lubisz przy¶pieszenia kup sobie LC8.

kruk 20.10.2011 23:48

"ja bym nie zmieniał, bo po co..? V-strom asfaltowo bije Afrykę a i tam gdzie chcesz jechać dojedzies i nim tyle że ostrożniej i wolniej"
no z tym sie zgodze, szczegolnie po podwyzszeniu vstroma


myslalem o LC8 ale nie moge pojac koncepcji motocykla adventure ktory trzeba tankowac tak czesto, spalanie w w nim to moim zdaniem jakies nieporozumienie, jadac npdo mongolii w glowie mialbym "kur... gdzie jest nastepna stacja" a nie "kur.. jak tu pieknie" ;)
LC8 super sprzet ale ...

kulka 20.10.2011 23:51

a ja nie rozumiem sensu zasiegania opinii, az tak jestes kolego podatny na sugestie?
mialem w ciagu 6lat 13sprzetow . dlatego ze jak mnie jakis interesowal to go kupowalem i wyrabialem tym sposobem swoja wlasna opinie na temat danego sp[rzeta . szczerze mowiac to w 70% opinie z netu zaczerpniete nijak sie pokrywaly z tym co wnioskowalem po wyprubowaniu danej maszyny .
m.inn. dlatego dopieo w tym sezonie zdecydowalem sie na zakup tak negatywnie opiniowanego starego biga , zawierzalem opiniom znafffcuff i balem sie pchac w tego sprzeta . w koncu jednak po tylu niepolecanych sprzetach , ktore w moim posiadaniu okazywaly sie calkiem odmienne postanowilem zanabyc biga i zaluje tylko ze dopiero teraz to uczynilem . tak , ze kolego nie masz co sie zastanawiac - bierz sprzeta , przelataj sezon i jak nie bedzie ci pasil to pogonisz i kupisz nastepnego :)
jesli bedzie w dobrym stanie to naprawde nie bedziesz mial ze sprzedaza problemu . jak widac w moim przypadku 12motocykli sprzedalem prawde mowiac od reki . big jest pierwszym , ktory zostaje na dluzej i w ktorego zainwestowalem swoj czas i troche pieniedzy by sluzyl moim celom ;) i nie zaluje , w koncu trafilem na to co chcialem :)
czego i tobie życzę :)
pozdro :)

ArtiZet 21.10.2011 00:00

No wła¶nie, da się dojechać i V-stromem a nawet R1-ka ;)tyle, że wyleje się wiecej potu i łez :mur:
Koledzy byli Stromami w tym roku na Kaukazie i jeden z nich po powrocie kupił od razu Kata990 tyle, że nie o tak± zamianę kolega pytał ;)

Osobi¶cie największy + Afri dla mnie to lepsze zawieszenie (wjazd V-stromem w jakikolwiek piasek powoduje zakopywanie się; chyba to kwestia rozłożenia masy bo cieżar obu podobny); brak komputerów i zbędnej elektroniki, któr± ciężko naprawić w "dzikich krajach" a tam kolega planuje jechać


Oczywi¶cie sa też minusy: wieksze spalanie, mniejsza moc, słabsze hamulce; wygoda kanapy pozostawia tez wiele do życzenia i ja swoj± na pewno w zimę oddam do przeróbki;

kruk 21.10.2011 00:07

no kulka pierwszym zdaniem mnie zniecheciles do siebie,nie jestem podatny na sugestie wogole (gdybym byl, jezdzilbym jakims 1000cc lub wiece bo tak tu w Uk sie robi, "mniejsze sprzety nie nadaja sie w trasy"),do tego sa fora zeby wymieniac sie doswiadczeniami, ale pozniej gadasz z sensem jak cholera ;)
szczegolnie ze kupujac afryke nic nie trace bo moge sprzedac za to samo co kupilem i wrocic do vstroma jakby co ;)
no ale czekam na dalsze opinie

ex1 21.10.2011 00:08

Cytat:

Napisał kruk (Post 201872)
"ja bym nie zmieniał, bo po co..? V-strom asfaltowo bije Afrykę a i tam gdzie chcesz jechać dojedzies i nim tyle że ostrożniej i wolniej"
no z tym sie zgodze, szczegolnie po podwyzszeniu vstroma


myslalem o LC8 ale nie moge pojac koncepcji motocykla adventure ktory trzeba tankowac tak czesto, spalanie w w nim to moim zdaniem jakies nieporozumienie, jadac npdo mongolii w glowie mialbym "kur... gdzie jest nastepna stacja" a nie "kur.. jak tu pieknie" ;)
LC8 super sprzet ale ...


e jakies mity, pewnie ze lc8 pali nie mało ale wcale nie wiecej niz afryka, stad moja sugestia. dodatkowo 40 l bak lub baki tylne zapewnia ci mega zasieg

kulka 21.10.2011 00:18

kolego , ironia sarkazm ;)
nie mialem zamiaru urazic cie :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.