Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Pokrywa zaworów, cylinder przedni demontaz problem (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=25340)

marekw 28.11.2015 17:38

Pokrywa zaworów, cylinder przedni demontaz problem
 
Moze ktos sie orjetuje albo robil to juz wczesniej,chodzi o to jak bez problemow zdjac i zalozyc przednia pokrywe w at rd 07.I jeszcze jedno wymienialem w serwisie uszczelki pokryw zaworow ktore kupilem na alegro ,po roku zaczelo ciec z pod nich okazaly sie zwyklym bublem,skurczyly sie po zdjeciu i zrobily plastikowe wiec jest to szmelc juz,musze kupic chyba orginal ale nie orjetuje sie ile beda kosztowaly,zadzwonie do Pomirskiego w poniedzialek.Za wszelkie informacje bede wdzieczny szanownym KOLEGĄ!!!!!!

ferolo 28.11.2015 18:10

Hej kolego w sprawie oryginałów uderzyłbym do raboszczaka pewnie jakiś rabat ci skołuję i będziesz wiedział ile to kosztuję co do pokrywy to ja u siebie w 7a najpierw ściągam cewkę a później wyciągam pokrywę jest dla mnie to łatwiejsze do manewracji wtedy a wracając do uszczelki to faktycznie zamienniki są h.. warte najlepszy jest oryginał też ten temat przerabiałem u siebie

marekw 28.11.2015 18:19

Pojade do Pomirskiego do Gdanska mam do niego kawaleczek wiec nie problem a i patrzylem mniej wiecej na cene orginalu - 60 zl wiec nie jest zle,juz wyciagnolem wlasnie w ten sposob ta pokrywe ale myslalem ze jest moze jakis lepszy sposob bo trzeba sie nagimnastykowac z nia w przednim cylindrze,zastanawiam sie czy odrazu nie zmienic w tylnym tez bo siedzi tam tez uszczelka z alegro.WIEM JUZ JEDNO ZE NIGDY NIE KUPIE ZAMIENNIKOW-USZCZELEK.

ferolo 28.11.2015 20:03

Ja na twoim miejscu zmienił od razu 2 po co masz znowu za jakiś czasz to robić po raz kolejny

marekw 29.11.2015 07:18

Dziękuje za sugestie i podpowiedzi.W poniedziałek dokoncze robotę ,mam nadzieję że przy wkladaniu tej pokrywy nie przypomne sobie łaciny.

Misza 29.11.2015 11:12

Wkładając pokrywę będzie ci uszczelka spadać i ciężko będzie ja ułożyć... Ja se tam lekko kropkuję dobrym silikonem w kilku miejscach, żeby nie spadała...

marekw 29.11.2015 11:41

Tak myślałem, pojade cbyba do obi i zakupie silikon do kominków na 1200 C, chyba się nada myślę

Artek 29.11.2015 12:09

Może się nie nadać, może temperatura go nie rozbierze ale chemia z oleju już tak i wtedy resztki tego gówna pójdą w smarowanie, pompę, sitko. Zapcha się smarowanie i.. To tylko czarny scenariusz.:(
DIRKO rozwiąże Twój problem.

Misza 29.11.2015 12:10

Nie nada... Ja używam Loctite czarny, bezoctanowy. Zajebisty.

ferolo 29.11.2015 13:16

Panowie no nie wiem jak u was ale u mnie przy wymianie na oryginły nic takiego nie miało miejsca czyli nie trzeba było żadnego sylikonu dawać bo nic się nie podwijało i idealnie pasował oryginał i nic się nie podwijał


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.