Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Kaukaz - pozwolenia na wjazd do strefy przygranicznej (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35255)

klanol 24.06.2019 09:08

Kaukaz - pozwolenia na wjazd do strefy przygranicznej
 
Macie informację jak wyrobić pozwolenie na wjazd do stref przygranicznych na Kaukazie. Głównie chodzi o Osetię, Inguszetię i Czeczenię. W grę wchodzi wyrobienie pozwolenia z Polski bo na zgodę czeka się do miesiąca. Czy moze ktoś korzystał z miejscowych biur podróży? Nawiązuję do postu Emka a nie chcę mu zaśmiecać posta. Z resztą warto wyodrębnić te informacje aby nie zginęły.

koziu 24.06.2019 09:38

1 Załącznik(ów)
Call to FSB :D
Pytałem tydzień temu gościa z firmy pośredniczącej w wyrabianiu wiz. Powiedział żebym sobie darował. Nie wiem ile w tym prawdy...
W zeszłym roku wjechałem "niechcący" do strefy przygranicznej. Aresztowali i grozili więzieniem. Zapytałem czy na przyszłość mogę wyrobić pozwolenie. Powiedzieli, śmiejąc się, że mogę próbować :D

klanol 24.06.2019 11:02

W Nalcziku bralismy pozwolenia bez problemu. Dostalismy tego samego dnia. Oczywiście za opłatą w dolarach, ale niewielką. Z tym, że to było parę lat temu. Mnie interesuje za to rejon, o którym pisałem powyżej. Elbrus to inna sprawa.

koziu 24.06.2019 11:13

Cytat:

Napisał klanol (Post 641457)
W Nalcziku bralismy pozwolenia bez problemu. Dostalismy tego samego dnia. Oczywiście za opłatą w dolarach, ale niewielką. Z tym, że to było parę lat temu. Mnie interesuje za to rejon, o którym pisałem powyżej. Elbrus to inna sprawa.

Piszesz o pozwoleniu na wjazd do Abchazji, Osetii Pd. czy Inguszetii??

klanol 24.06.2019 11:26

Chodzi o zezwolenie na wjazd w strefę przygraniczną w Inguszetii przede wszystkim.

koziu 24.06.2019 11:34

Cytat:

Napisał klanol (Post 641461)
Chodzi o zezwolenie na wjazd w strefę przygraniczną w Inguszetii przede wszystkim.

No właśnie, to są wszystko zupełnie inne pozwolenia. Jak byś jeszcze dał namiar gdzie w Nalcziku takie cuda wystawiają, byłoby zajebiaszczo :)

klanol 24.06.2019 12:45

Była to siedziba FSB ale adresu nie znam bo z miejscowym jechałem. Ogólnie o pozwoleniach na przyelbrusie jest w sieci trochę. Gorzej z Inguszetią.

Emek 24.06.2019 12:53

Sprawa wygląda tak że pozwolenia uzyskuje się odrębnie dla każdej republiki. Dają bez problemu. To kwestia wypełnienia formularzy i czas. Tak przynamniej zeznają Rosjanie.

klanol 24.06.2019 13:43

Cytat:

Napisał Emek (Post 641473)
Sprawa wygląda tak że pozwolenia uzyskuje się odrębnie dla każdej republiki. Dają bez problemu. To kwestia wypełnienia formularzy i czas. Tak przynamniej zeznają Rosjanie.

To wiem i to jest oczywiste. Zastanawia mnie tyko czy mozna wypełnić jakiś formularz online czy trza osobiście. Osobiscie wiadomo odpada. Myślę jeszcze ewentualnie o wykupieniu na miejscu wycieczki w lokalnej firmie. W wielu krajach to najszybsza opcja i niejednokrotnie jedyna realna i legalna. Kwestia czy tu też działa.

Emek 24.06.2019 19:36

W strefę musisz mieć pozwolenie. Nie załatwi się tego miejscu ani żadną wycieczką. Rozmawiałem z pogranicznikami. Formularz wypełnia się online. Wymagana rejestracja w systemie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.