Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Czy kolejność rurek z airboxa ma znaczenie? (Rd07) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36539)

Mavtm 20.01.2020 11:38

Czy kolejność rurek z airboxa ma znaczenie? (Rd07)
 
1 Załącznik(ów)
Witam
Kupiłem niedawno zmęczoną przez poprzedniego właściciela AT RD07 i próbuję dać jej w miarę możliwości drugie życie. Z uwagi na fakt, że to mój pierwszy motorek co raz natrafiam na jakieś zagadki. Powiedzcie mi proszę czy kolejność (położenie) dwóch węży wychodzących z airboxa z odmy jak się nie mylę jest obojętna.

W Haynesie znalazłem zdjęcie (rys. 4.9) gdzie pokazane jest to miejsce i wąż z lewej strony idzie na dół a ten z prawej do silnika. U mnie jest odwrotnie poprowadzone. Nie widać żeby węże były jakoś nienaturalnie powykręcane dlatego moje pytanie czy tak może również zostać? Dzisiaj zabieram się za demontaż airboxa i pasowałoby później złożyć już tak jak ma być :o

Z góry dzięki za cierpliwość bo nie ukrywam, że takich pytań może się ode mnie pojawić więcej :oldman:

Pozdr

wierny 20.01.2020 12:08

Poprawiłem Ci tytuł, bo 03 i 04 mają inne airboxy. Zrób zdjęcie jak te rurki u Ciebie wyglądają. Pozdro.;)

Mavtm 20.01.2020 13:20

Wyglądają tak jak na zdjęciu z haynesa które dołączyłem w pierwszym poście ale są zamienione miejscami przy airboxie. Nic poza tym. Dlatego zastanawiam się czy to ma znaczenie

Mavtm 20.01.2020 13:42

1 Załącznik(ów)
Nie wiem już czy dodało zdjęcie czy nie

wierny 20.01.2020 14:34

Dodało. Ja bym je przełożył, żeby były tak jak biblia Afrykowa nakazuje.;)

Mavtm 20.01.2020 15:33

Tak też zrobię.
Dzięki wielkie.
Pozdrawiam

CzarnyCzarownik 20.01.2020 16:56

A ktoś może powiedzieć co to jest? Bo kiedyś nad tym myślałem podczas regulacji zaworów ale nic nie wymysliłem :)

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

MrWaski 20.01.2020 17:53

Mam wrażenie, że nie ma to większego znaczenia, która rurka gdzie wsadzona.
Jeśli ma, chętnie usłyszę uzasadnienie.

wierny 21.01.2020 06:44

Cytat:

Napisał Mavtm (Post 665846)
Tak też zrobię.
Dzięki wielkie.
Pozdrawiam

Ja też pozdrawiam.:)

Cytat:

Napisał CzarnyCzarownik (Post 665860)
A ktoś może powiedzieć co to jest? Bo kiedyś nad tym myślałem podczas regulacji zaworów ale nic nie wymysliłem :)

Sprecyzuj pytanie, pytasz o przewody gumowe, puszkę z której (separator odmy?) wychodzą czy bańkę białą ( tłumik szumów ?) na zdjęciu z Haynesa?:)

Cytat:

Napisał MrWaski (Post 665866)
Mam wrażenie, że nie ma to większego znaczenia, która rurka gdzie wsadzona.
Jeśli ma, chętnie usłyszę uzasadnienie.

Z technicznego punktu widzenia- pewnie nie ma znaczenia. Moim zdaniem, fabryczne ułożenie lepiej wygląda, niż przewody skrzyżowane. Ich podpięcie, świadczy o kulturze technicznej mechanika. Tak sobie myślę.Pozdro.:at:

CzarnyCzarownik 21.01.2020 10:01

Chodziło mi o tą "puszkę rezonatora".
Jak napisałeś o tej białej bańce to nie wiedziałem o co chodzi, u mnie tego nie było ale na rysunku z serwisówki faktycznie coś tam jest.

Mimo wszystko google za bardzo mi nie podpowiedział z tą puszką rezonatora :D Tam jest coś w środku, czy to po prostu pusta komora aby powietrze jakoś lepiej pracowało? W silniku od DT/TDR125 były też puszki powietrza, ale w dolocie silnika, chyba miało się tam wchodzić powietrze gdy zamykał się "zawór" ssący.


Sent from my SM-J600FN using Tapatalk


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.