Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Polska -> Chorwacja -> Francja na motocyklu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41876)

marcos 26.01.2022 19:43

Polska -> Chorwacja -> Francja na motocyklu
 
Cześć,
Pierwszy raz pomyślałem o długiej wycieczce na motocyklu jak w tytule - Z Polski do Chorwacji przez Węgry, Potem do Serbii z wiytą w Medjugorie a następnie Do Lourdes we Francji przez nabrzeże Monako Góry
Czy ktoś robił tak długie trasy przez Europę i jest w stanie powiedzieć czy w 3 tygodnie z noclegami i przystankami da się coś takiego zrobić -> powrót z jakimś busiarzem motocyklem na pace z Francji :at:

Może jest podobny topik na forum ? Ktoś pamięta ?

CzarnyCzarownik 26.01.2022 19:48

Mi 3 tygodne to na Czarnogórę było za mało :D

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Artek 26.01.2022 19:49

Ja robiłem odwrotnie.
https://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38124
Trochę namiotu, trochę tanich hoteli.

Melon 26.01.2022 20:15

Do Chorwacji a nawet Medjugorie dwa dni, później 2 dni do Lurdes. Trzy tygodnie autostradami to dla mnie bez problemu. Wg. mnie dasz radę ale to jest ogólnie prawie dwa tygodnie jazdy, jak lubisz to jedź.:D
Fajna wycieczka.
Ps. W Monako ostrożnie z internetem ,bajońskie ceny.

kdf 26.01.2022 21:58

Mam kolegę który w jeden dzień leci z południowej Wielkopolski nad Bałtyk i do domu, ale .........po co? Też ubóstwiam jazdę Afryką, dojechałem do kilku krajów Europy (niekoniecznie graniczących z Polską) ale przelecieć tylko by zaliczyć? W samej Chorwacji jest tyle przepięknych tras z setkami zakrętów i przepięknym widokiem na Adriatyk. Spróbuj trochę wyhamować i nacieszyć przepięknymi miejscami do których dotrzesz zamiast pomykać niczym Pendolino czy inny TGV.

Emek 26.01.2022 23:05

Cytat:

Napisał marcos (Post 766562)
Cześć,

Pierwszy raz pomyślałem o długiej wycieczce na motocyklu jak w tytule - Z Polski do Chorwacji przez Węgry, Potem do Serbii z wiytą w Medjugorie a następnie Do Lourdes we Francji przez nabrzeże Monako Góry

Czy ktoś robił tak długie trasy przez Europę i jest w stanie powiedzieć czy w 3 tygodnie z noclegami i przystankami da się coś takiego zrobić -> powrót z jakimś busiarzem motocyklem na pace z Francji :at:



Może jest podobny topik na forum ? Ktoś pamięta ?

Opracuj trasę, potem podziel przez liczbę dni jaką masz na wycieczkę i wyjdzie ci średni dzienny dystans w kilometrach. Jak ci wyjdzie 300 na dzień to na lajcie, jak wyjdzie 500 lub wiecej to do ogarnięcia ale będziesz w ciul w siodle na dzień. Dostosuj średni dystans dzienny do tego czego oczekujesz i samo ci wyjdzie. Ja nie lubię być dłużej w siodle niż 8 godzin na dzień choć znam takich co są niezadowoleni jak nie jebną w dniówkę 1200 kilo. W 4 tygodnie robiłem po 15 tysi ale to nie jest przyjemna wyprawa tylko orka. Jesz, śpisz, srasz i jedziesz. Mało czasu na cokolwiek innego a nie o to chyba chodzi (choć każdy ma inaczej i niektórym właśnie o to chodzi). Sam sobie musisz znaleźć optymalną opcję.

aadamuss 27.01.2022 00:37

Jak rano wstajesz i jedziesz to bez problemu ogarniesz. Jak lubisz pospać i i powiedzieć w knajpach to dużo nie pojeździsz.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Muscalero 27.01.2022 06:31

Na 3 tygodnie mam rozpisaną "pielgrzymkę" przez 10 sanktuariuw. Głównym celem miało być Santiago de Compostela, oczywiście Lurds i Medjugorie wliczone w trasę. Wyjazd północą Europy powrót południem. Plan był na 2020 rok, niewypaliło z wiadomych powodów. Dzięki tobie pomysł odżył na 2022 rok. Coś zmieniają w przepisach o podróżowaniu po EU.
8 tys. km, tak średnio po 400 dziennie, trochę szybszych przelotów, unikanie autostrad (choć się nie da) i czas na zwiedzanie.
Zobaczymy co wiosna przyniesie.
PS.
Zastanów się czy jedna wielka przelotówka i to "droga jest celem" czy jechać do Medjugorie i odpoczywać nad Adriatykiem.

maly 27.01.2022 22:24

Pewnie ż da się to zrobić w 3 tygodnie.Musisz się tylko zastanowić czy chcesz oglądać prawie tylko autostrady.To co najciekawsze jest poza nimi.I poza autostradami np. w górach nie można łatwo przeliczyć trasy w kilometrach.Jedziesz solo inaczej z plecaczkiem inaczej,motocykl wygodny?.Na Stelvio spotkałem gościa który na Goldasie załadowany po kokardę i z plecaczkiem przełęcz zrobił w cały dzień.

matjas 27.01.2022 22:59

Bo Goldasem trza umić! :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.