Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Metzeler unicross (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2416)

ramires 27.01.2009 11:47

1 Załącznik(ów)
Wczoraj jak byłem w hurtowni natknąłem się na te kapcie.
Kurde, poza niskimi indeksami predkosci nie ma sie do czego przyczepić.

Kostka jest w 140/80/17 i 90/90/21
http://www.motorcycle-superstore.com...Mx_Tire_--.jpg

Zastanawiam się, czy takiego Mietka nie dać na przód (a moze na tyl jako alternatywe dla Mitasa E-09).
Póki co na tył idzie u mnie C-02, ale korci mnie ta oponka.

Miał ktoś do czynienia z tymi kapciami? Przód jest całkiem całkiem i może być fajną alternatywą dla innych, mniej uzębionych kostek przednich.

Tak przednie oponki wyglądają w rzeczywistości

Załącznik 3848

Zając 01.02.2009 20:21

Wyglądają apetycznie,Mam z przodu coś podobnego, tylko Mitasa, jazda mieszana i trzyma się świetnie. Tylko na zakrętach trzeba pamiętać że trochę wynosi na zewnętrzną. Ile te kosztują ???

ramires 01.02.2009 21:54

Na oficjalny cennik czekam, ale cena dla forum powinna byc w granicy 190zl.
Tak jak mówie, czekam na cennik i na tylne opony tez. Dojdą w czwartek to podam cennik ich.

Bedzie je mial do testow Dandy w tym tygodniu. Niestety, jeden komplet póki co.
Opis zabawy niebawem.

czosnek 17.03.2009 00:57

Cytat:

Napisał ramires (Post 47606)
Bedzie je mial do testow Dandy w tym tygodniu. Niestety, jeden komplet póki co.
Opis zabawy niebawem.

Są już jakieś wieści z pola bitwy? Wielce mnie to ciekawi.

Adagiio 17.03.2009 16:23

Trochę na niej pojeździłem zakładając ją na próbę na przód , tylko nie wiem do czego mam ją porównać ?
Do tych , do wszystkiego i do niczego takich jak TKC czy E09 itp. ?
Czy do tych do prawdziwej jazdy po krzokach ?

ramires 17.03.2009 16:24

Adam, teren, nie asfalt, TEREN :)

czosnek 17.03.2009 16:31

Cytat:

Napisał ramires (Post 49522)
Adam, teren, nie asfalt, TEREN :)

Przyznam, że mnie akurat interesuję bardziej opinia nt. uniwersalności Unicrossów (czyli te od wszystkiego i od niczego ;) )

Adagiio 17.03.2009 18:08

No dobra , jak bym dostał oponę GRATIS + późniejsze bonusy to napisał by taki zaj..ty test , jak w brukowcach o tematyce motocyklowej , ale musiałem se ją kupić , więc :

W porównaniu do tych pierwszych :
- mniej podatna na zapychanie w grząskim terenie
- lepsze boczne trzymanie ( ale bez przesady )
- mniejsza tendencja do uślizgów , bez ciągłego dociążania przodu , przy zmianie toru jazdy ( np. koleiny , lub nie regularne pofałdowania )
- zadawalająco trzyma na śniegu i podmokłych trawiastych łąkach
- dobra precyzja w utrzymaniu toru jazdy ( duży wpływ na to ma prędkość )
- na szutrze nie zauważyłem jakiś specjalnych zalet w stosunku do pozostałych z tej grupy .
Myślę że jest to dobra alternatywa na TKC , E09 , Karoo , dla osób poszukujących opony która posiada dobre właściwości do jazdy po krzokach .

Do jazdy po asfalcie są Anakee , Tourance , Scorpiony itp. , uniwersalność większości opon do wszystkiego i do niczego , kończy się wraz z utwardzona drogą ( szutrem ) .

Nie można jej porównać ( do tych drugich ) opon typu C lub EF , bo to zdecydowanie inne zastosowanie ( brak homologacji i bardzo szybkie zużycie 900-1000 km , stosując w Africe ) , zresztą sądzę że oprócz mnie i Pawła mało kto na tym jeździ w AT .

czosnek 21.03.2009 23:32

Czy w takim razie połączenie tył: Mitas E09 i przód Unicross (pierwotnie myślałem o metzeler karoo) jest sensownym "uniwersalnym" rozwiązaniem? Szkoda, że nie ma wieści odnośnie używania całego kompletu Unicrossów.
Ps. Dlaczego nie ma tych opon na stronie producenta? wstydzą się ich czy jak ??

ramires 22.06.2009 09:57

Tym razem ja się dołącze do opinii bo mam też to ustrojstwo na przodzie założone.
Dobre trzymanie na sypkich terenach, błoto całkiem całkiem a nawet fajnie, dobre samooczyszczanie. Nosi przy większych prędkościach. Jeździ mi się na tym dwa razy lepiej niż na E09. Ogólnie można polować gdzie się da na tą oponkę. Powinienem mieć jeszcze gdzieś do dostania dwie sztuki - nie ma co liczyć na produkcję 2009 - jest wstrzymana na ten rok. Najbardziej mnie ciekawi tył - ale z nim lipa coś jest bo dawno już go nie widziałem.

Puntek - wrzucaj swoje odczucia - też masz ją przecież.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.